"Burhanettin Kocamaz" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
değişiklik özeti yok
 
'''Burhanettin Kocamaz''' (d. 27 Ocak 1955, Nacarlı, [[Tarsus]], [[Mersin]]), 1994 yılınından bu yana [[Tarsus Belediyesi Başkanı]]. Aynı zamanda Çukurova Belediyeler Birliği Başkanı. 1977 yılında [[Gazi Üniversitesi]] Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Hatice KOCAMAZ ile evli ve 3 çocuk babasıdır.<ref>{{web kaynağı|başlık=Burhanettin Kocamaz Kimdir? (MHP Mersin Adayı)|url=http://gundem.bugun.com.tr/burhanettin-kocamaz-kimdir-mhp-mersin-adayi--haberi/810138|yayıncı=bugun.com.tr|erişimtarihi=10 Ocak 2014}}</ref> [[2014 Türkiye yerel seçimleri]]nde Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayıdır.<ref>{{web kaynağı|başlık=İşte MHP'nin kesinleşen belediye başkan adayları|url=http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24794067.asp|yayıncı=hurriyet.com.tr|erişimtarihi=10 Ocak 2014}}</ref>
 
==ÖRNEK BİR ŞEHİR/TARSUS ==
Tarsus Belediyesi, kamu kategorisinde 'Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nü aldı.Tarsus Belediyesi, kamu kategorisinde 'Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nü aldı.
 
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kalder ve TÜSİAD işbirliği ile 12-13 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde 'Mükemmelliği Paylaşmak' ana temasıyla düzenlen 22. Kalite Kongresi, "2013 Türkiye Mükemmellik Ödül Töreni" ile sona erdi.
 
İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Tarsus Belediye Başkan Burhanettin Kocamaz ve belediye meclis üyeleri ile belediye çalışanlarıyla beraber programa katıldı. Kalder Başkanı A. Hamdi Doğan törenin açılış konuşmasında, "Kalite gönüllü yapılacak bir iş" diyerek, ancak kalitenin gönül verilerek, akılla yapılacak bir iş olduğunu söyledi. Doğan, başlattıkları ulusal kalite hareketinin kartopu gibi büyümesini temenni ederek, ödüle layık görülenleri tebrik etti.
 
Mükemmellikte kararlılık, mükemmellikte yetkinlik kategorilerinde ödül verildiği törende; 11 kuruluş mükemmellikte kararlılık belgesi, 7 kuruluş mükemmellikte yetkinlik kategorisinde 3 yıldız belgesi, 6 kuruluş mükemmellikte yetkinlik kategorisinde 4 yıldız belgesi, 4 kuruluş ise mükemmellikte yetkinlik kategorisinde 5 yıldız belgesi aldı.
 
Son olarak, Türkiye Mükemmellik Ödülü Kamu Kategorisinde öncelikle Katılım Belgesi ve ardından da berat alan Tarsus Belediyesi, daha sonra aynı kategoride Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nü almaya hak kazandı. Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ödülünü Kalder Başkanı Hamdi Doğan ve Türkiye Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Durman'ın elinden aldı.
 
Tarsus'ta sistemi oturttuklarını ifade eden Başkan Kocamaz, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:
 
"20 yıldır Tarsus'ta vatandaşlarımızın verdiği destekle görev yapmaya çalışıyoruz. Çok şükür bu sürede Tarsus'un birçok problemini halletmiş durumdayız, birçok esere arkadaşlarımız ile beraber imza attık. Ama bizim için bunlardan daha önemlisi; Tarsus Belediyesi'nde bir sistem oturtmaktı. Dolayısıyla çok değerli yol arkadaşlarımla birlikte Tarsus Belediyesi'nde Kalder'in öncülüğünde bir sistem oturttuğumuzu düşünüyoruz. Önemli olan çalıştığınız müessesenin tüm kurum ve kuralları ile kurumsallaşması ve bunun kalıcı hale gelmesidir. Amacımız buydu. Bu ödül bu mücadelenin taçlandırılması anlamına geliyor. Esas önemli olan hizmet verdiğiniz kentte en kısa yoldan, en kısa sürede, en kaliteli hizmeti verme mücadelesini içselleştirmeniz ve onu bir hayat biçimi haline getirmenizdir. Dolayısıyla bu ödülün alınmasında başından beri mücadele eden tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."
 
Başkan Kocamaz, belediye çalışanlarına da teşekkür etti.
 
Ödülü alan Başkan Kocamaz, salondakiler tarafından tebrik yağmuruna tutuldu. - MERSİN
<ref>{{web kaynağı|başlık=Tarsus Belediyesine, Mükemmellik Ödülü|url=http://www.haberler.com/tarsus-belediyesi-ne-mukemmellik-odulu-5305009-haberi/|yayıncı=haberler.com.tr|erişimtarihi=28 Ocak 2014}}</ref>
 
[[Kategori:Tarsus]]
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü