İçeriğe atla

Park So-yeon (şarkıcı): Revizyonlar arasındaki fark

düzenleme özeti yok
Değişiklik özeti yok
Değişiklik özeti yok
 
'''Park So Yeon''' ({{lang-ko| 박소연}} ''doğum :'' 5 Ekim 1987) [[Güney Kore]]'li [[şarkıcı]], [[aktris]], [[model]] ve [[T-ara]] grubunun ana [[vokalist]]'i ve sözcüsü.
 
==Biyografi==
 
===1987-2008: İlk zamanlar ve kariyer başlangıcı===
Soyeon 5 Ekim 1987'de Anyang, Gyeonggi, [[Güney Kore]]'de doğdu.Doğum ismi Park In Jung (朴仁静)'dı. 2005 yılında CMB Chin Chin Şarkı Yarışmasına katıldı ve 1. oldu.Soyeon Anyang, Gyeonggi 'da bulunan ve prestijli bir lise olan ''Anyang Sanat Okulu'' 'nu bitirdi.
 
Soyeon ilk başta SM Entertainment tarafından [[Girls' Generation]] grubunun bir üyesi olması için eğitiliyordu.Ancak kişisel sebepler nedeni ile çıkışına 6 ay kala ayrıldı.
 
===2009-günümüz: T-ara===
{{Main|T-ara}}
2009 yılı ortalarında eski T-ara üyeleri Jiae ve Jiwon'dan sonra gruba katılan 2. yeni üyeydi.Buna rağmen grubun ana vokalistidir. Soyeon'un sesi Güney Koreli kız grupları içinde en iyi seslerden biri olarak kabul edilir.
 
2010 yılında ''Master of Study'' çekimleri sırasında kendisini iyi hissetmediği için hastaneye kaldırıldı.Bunun sonucunda [[Domuz gribi|H1N1]] teşhisi konuldu.
 
''Death Bell 2: Bloody Camp'' filminin ve [[Korean Broadcasting System|SBS]]'nin ''Coffee House'' isimli dizisinin müziklerinin seslendirmesinde yer aldı.
 
 
451

düzenleme