"Alkolizm" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
78.184.84.201 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Addbot tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
k (78.184.84.201 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Addbot tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
== Alkolün etki ve zararları ==
 
Alkollü içkiler tesirlerini ihtiva ettikleri etil alkol ile sağlarlar. Bu maddenin az miktarı ([[kan]] seviyesi 100-200 mg/cc iken) zahiri olarak (görünüşte) canlılık sağlar zannedilirse de daha çok alınır ve 200-300 mg/cc [[kan]] seviyesine ulaşırsa [[depresyon]] ve fiziki güçlerin yönlendirilmesinde güçlükler ve azalmalar olur. Kişiye ve bünyeye göre değişmekle beraber miktarın daha da arttırılması ben musa ve 500 mg/cc’yi bulmasıyla nefes alma güçleşebilir ve hatta [[ölüm]]e sebebiyet verebilir. Bunlar alkolün birden alınmasında ortaya çıkan belirtilerdir. Devamlı alanlarda ise vücut işleyişinde kalıcı bozukluklar olur.
 
Alkoliklerin en az 1/4’i [[karaciğer yetersizliği]], beslenme yetersizliği ve [[mide]] rahatsızlıklarıyla karşı karşıyadır. Psikolojik durum bozuklukları ise bunlarda çok daha yaygındır.
14.676

değişiklik

Gezinti menüsü