İçeriğe atla

Barry Shabaka Henley: Revizyonlar arasındaki fark

Gerekçe: + yorum içeren katkı + ansiklopedik olmayan bilgi eklentisi
Değişiklik özeti yok
(Gerekçe: + yorum içeren katkı + ansiklopedik olmayan bilgi eklentisi)
'''Barry Shabaka Henley''' (d. '''Barry Joseph Henley''' 15 Eylül 1954) bir [[Amerikan]] karakter oyuncusudur. Henley birçok filmde oynamakla beraber en çok yönetmen [[Michael Mann]]'ın yönettiği 4 filmde oynamıştır.
 
Henley [[Herbert Muhammed]] rolü ile ''[[Ali (film)|Ali]]'' filminde oynamıştır. ''[[Collateral]]'' filminde ömrü kalmamış bir hassas caz müzisyenini başarıyla oynamıştır. ''[[Miami Vice]]'' ta, Henley çekilenorijinal filmin orjinal dizisindefilmde [[Edward James Olmos]]'ın oynadığı TeğmenLt. Martin ''Marty Castillo ile filmde seyircinin karşısına çıkmışçıkmıştır. fakat bu rolü dizide Olmos'un canlandırdığı kadar gerçekçi,orjinal,karizmatik ve otoriter olmadığından hiç sevilmemiştir.Ayrıca kısa süren ''[[Robbery Homicide Division]]'' ve ''[[Barbershop: The Series]]'' dizilerinde rol almıştır. Henley çoğu komedi, dram ve gerilim olmak üzere birçok türde filmde rol almış bir oyuncudur. 2007 yılında ''[[Heroes]]'' da Dedektif Fuller olarak 4 bölümde rol almıştır. 1999 yılında Henley Pokerface rolü ile bir Eddie Murphy / Martin Lawrence filmi olan Life'da oynamıştır.<ref>http://www.imdb.com/name/nm0377106/</ref>
 
Bie tiyatro oyuncusu olarak, Henley'nin [[Drama Desk]], [[Obie Ödülü|Obie]] ve [[Olivier Ödülleri]] gibi başarıları bulunmaktadır.
65.087

düzenleme