İçeriğe atla

"Meslek" sayfasının sürümleri arasındaki fark

203 bayt kaldırıldı ,  8 yıl önce
k
94.121.27.26 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Vikiçizer tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
k (94.121.27.26 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Vikiçizer tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Genellikle her meslek o mesleğin değerlerini, gelişimini, lisanslanmasını ve diğer insanlar açısından tanınmasını sağlayan kuruluşlara sahiptir. Yeryüzünde binlerce meslek bulunmaktadır. [[Türkiye]]'de resmi olarak tanımı yapılmış 600 civarında meslek vardır.
 
Her bir meslek için tanım, görev alanları, genel olarak kullandığı araç ve gereçler, mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları, çalışma alanı ve iş bulma olanakları, meslek eğitiminin verildiği yerler, meslek eğitimine giriş koşulları, eğitimin süresi ve içeriği, meslekte ilerleyebilme ve yeni meslekleri seçebilme olanakları, destekleyici meslek kuruluşları, farklı özellikler gösterir.meslekler insanların geçimini sağlayabilmeleri için vardır.♫☺♀♪♫☼►◄↕‼§▬↨↑↓→←∟↔¶◙▼"$#"%&')▲*+-,./0/134567289:;=>?D@ACDE<FGHIJKLMNOPQRSTUVWXYPZ[\]^_`abcZ-''''== Ayrıca bakınız ==
 
== Ayrıca bakınız ==
* [[Meslekler listesi]]
 
64.892

değişiklik