İçeriğe atla

"Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı (kitap)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

k
ingilizce
k (ingilizce)
Türü =[[Kişisel gelişim]] |
}}
'''Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı''' ([[İngilizce]]: ''How to Win Friends and Influence People''), ilk defa [[1937]]'de sadece beş bin adet olarak basılmıştır. [[Dale Carnegie]] de yayıncı Simon and Schuster da kitabın bu miktardan fazla satmasını beklemiyorlardı. Fakat kitap, onları şaşırtacak bir şekilde, birdenbire büyük bir sansasyon yaratmış ve artan talebi karşılayabilmek için baskı üstüne baskı yapılmıştır. Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, tüm zamanların uluslararası alanda en çok satan kitaplarından biri olarak yayıncılık tarihindeki yerini almıştır.
 
'''Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı''', ilk defa [[1937]]'de sadece beş bin adet olarak basılmıştır. [[Dale Carnegie]] de yayıncı Simon and Schuster da kitabın bu miktardan fazla satmasını beklemiyorlardı. Fakat kitap, onları şaşırtacak bir şekilde, birdenbire büyük bir sansasyon yaratmış ve artan talebi karşılayabilmek için baskı üstüne baskı yapılmıştır. Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, tüm zamanların uluslararası alanda en çok satan kitaplarından biri olarak yayıncılık tarihindeki yerini almıştır.
 
Dale Carnegie'ye göre, İngilizce'ye bir deyim yerleştirmek, bir milyon dolar kazanmaktan daha zordur. "Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı" böyle bir deyim olmuş, tekrarlanmış, yorumlanmış, uyarlanmış, siyasi karikatür bantlarından romanlara kadar sayısız eserde kullanılmıştır. Kitap, neredeyse bilinen her yazılı dile çevrilmiştir. Her kuşak onu yeni bir şey olarak keşfetmiş ve kendiyle ilgili bulmuştur.
55.424

düzenleme