İçeriğe atla

"Vikipedi:Köy çeşmesi (ilginize)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

:::::::--<small> [[User:とある白い猫/13|Bilinen Bir Beyaz Kedi]]</small> <sup>[[User talk:とある白い猫/13|çi?]]</sup> 20:44, 5 Şubat 2013 (UTC)
:::::::*Buradaki bir iddiaya ben de şöyle cevap vereyim o zaman. Vito dedi ki belirli kararları (ya da cesur kararları) alanlar aynı kişiler olduğu topluluk aynı kişileri sürekli suçlu gösteriyor, A,B,C hizmetlisi yerine D,E,F gelse onları kötü bileceğiz. Tamam da, aynı hatayı dikkat ederseniz benim için de uyguluyorsunuz ;) Alperen'in son 150 katkısı tartışma sayfalarında. Eee? Eee yani kocaman bir EEE? Bundan dolayı trol mü oluyorum? Sorun kişilerle ilgili değil diyorum zaten, sistematik. Dün bana trol denildi, yakın zamanda Seksen, Bermanya vs. trol oldu. Trol kimdir biliyor musunuz? Örneğin durup dururken yahudi soykırımı hakkında abuk bir iddia ortaya atıp sürekli o tartışmayı alevlendiren, ikide bir körükleyip kaçan ve hiç katkı yapmayan kişidir. Gelir mesela forumda "Arkadaşlar YGS'yi bu sene Tübitak hazırlayacakmış" der millet de ona cevap verip tartışmalar saçma bi zeminde uzayınca trol bundan keyif alır. Vikipedi gerçek anlamda '''çok az''' trol gördü. Bu her uzun tartışma "trollüktür" anlamına mı geliyor? Allah aşkına... Ansiklopedi ile sözlüğün ayrımını on senedir yapamayan projede "çünkü kısa madde sözlükte yer alır, uzun madde ansiklopedide" argümanına hayır öyle değil bakın böyle böyle dediğim zaman trol mü oluyorum sırf tartışma uzadığı için? Deniyor ki sıkıldık artık tartışmadan. Ya da bunu neden tartışıyoruz. Arkadaşlar "neden tartışıyoruz" sorusu bir totolojiden ibarettir. Tartışıyoruz çünkü A kişisi başka bir iddia sunuyor B kişisi başka bir iddia, A kişisi iddiasına 50 tane kanıt gösteriyor, B, C kişisi sonradan geliyor "niye tartışıyoruz?" diye soruyor... O yüzden tartışıyoruz... :D Buradaki kısır döngüyü de aktarayım hemen. Bazı kullanıcılar katkı yapamıyor (engelleniyor), biz bunu tartışıyoruz, sonra deniyor Alperen çok tartışmış engelleyelim (engellenirse Alperen katkı yapamayacak) ondan sonra birileri gelip diyecek Alperen niye engellendir, başka birisi "bunu neden tartışıyoruz" çok konuştun trolsün, Alperen de troldü. E bu ne biçim döngü artık yaaa...--[[Kullanıcı:Alperen|Alperen]] ([[Kullanıcı mesaj:Alperen|mesaj]]) 21:41, 6 Şubat 2013 (UTC)
::::::::Alperene'e hak vermekle birlikte Vito, [[Vikipedi:Şikâyet/Hizmetli]] sayfasında "Zaten Meta'ya gelinmemesinin en temel nedenlerinden biri de, orada kişisel saldırıda bulunabileceğini düşünen ve bunu da gerçeğe dönüştüren kullanıcıların ekmeğine yağ sürülmemesinin amaçlanmasıdır" cümlesini (bunun herkes için genellenmesini de istemedi, söylemekte faide var) kurarken Kibele de beni ve [[Kullanıcı:İncelemeelemani|İncelemeelemani]] troll olarak suçladı [ki onlar suçlarken bir şey olmuyor çünkü onlar hizmetli! Biz bir şey derken itham oluyor ve engel nedeni?]. O değil de zaten kendilerine muhalif herkes neredeyse troll. Kibele mesela şu an benim ve İncelemeelemani'nın engellenmesini istiyor. Vito da aynı görüşte. Yavaş yavaş olacak bu. Sırayla engelleneceğiz. Ayrıca hizmetliler, meta'daki bir olay için kullanıcıları burada engelliyorlar. Yok daha neler! Gelip savunma adı altında görüş bile bildirmiyorlar. Çünkü gerek duymuyorlar. Neden gerek duysunlar. Yukarıda verdiğim şikâyet sayfasında hiç hizmetlilerin aleyhine alınan karar var mı? Şimdiye kadar iki yüz şikâyet olmuşsa bir-iki tane dışında neredeyse "hizmetli bu olayda haksız değildir" mealinde kararlar alınmıştır. Mesela şu an ben bir troll olarak nitelendirildim Kibele ve Vito tarafından ama bunu dile getirince az önce bir uyarı aldım. Hizmetli çıkıp "bu bir trolldür" diyebilir çünkü o bir hizmetli. çünkü onu bir hizmetliye şikâyet etsek de ne fayda? güzel bir göz vardır "ya tuz kokarsa?". Vikipedi'de tuz çoktan kokmuştur. Onların söylediklerini biz söyleyince engel ya da uyarı. --<font style="font-family:Monotype Corsiva; font-size:15px;">[[Kullanıcı:Hedda Gabler|<span style="background:#002868;color:#fff;padding:0 4px">hedda</span><span style="background:#ADD8E6;padding:0 4px;color:#000;">gabler</span>]]</font> 22:48, 6 Şubat 2013 (UTC)
 
==imza==
6.591

değişiklik