İçeriğe atla

"Nasyonal Sosyalist Program" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
# Büyük sanayi kuruluşları, elde ettikleri kârı işçiler ile adil olarak paylaşmalıdırlar.
# Yaşlılara emekli maaşı verilmelidir.
# Biz çalışan bir orta sınıf oluşturmak için büyük mağazaları bölerek içlerinde küçük tüccarların çalışmasını sağlamak istiyoruz. Devlet ve şehir hükümetleri bu tüccarlardantüccarlara satın almayaimkanı çalışmalıdırlarsağlamalıdır.
# Ulusal çıkarlara uygun bir arazi reformu yapılmalıdır.
# Toplumun ortak çıkarlarına karşı işlenen suçlar ölüm ile cezalandırılmalıdır.
# Alman ortak hukuk sistemini Roma hukuk sistemiyle değiştirmek istiyoruz.
# Her çalışkan Alman öğrencinin yüksek öğrenim şansına sahip olması için okul ve eğitim sistemini değiştirmek istiyoruz. Öğrencilere pratik bir şekilde nelerin öğretilmesi gerektiğinegerektiği üzerine yoğunlaşılmalı, çocuklara vatandaşlık görevleri öğretilmeli ve onların iyi birer vatandaş olmaları sağlanmalıdır. Eğer yoksul bir öğrenci velisi, çocuğunun eğitim masraflarını karşılayamıyorsa bu masrafları hükümet karşılamalıdır.
# Sağlık standartları devlet tarafından korunmak zorundadır. Annelerin ve bebeklerinin korunması, çocuk işçiliğinin önüne geçilmesi, zorunlu jimnastik ve spor etkinlikleri için yasa çıkarılması ve gençler için açılan spor kulüplerinin desteklenmesi gerekmektedir.
# Biz zengin subaylardan oluşan eski ordunun lağvedilerek yerine sıradan insanlardan oluşan bir halk ordusunun kurulmasını talep ediyoruz.
42.121

değişiklik