İçeriğe atla

"Nasyonal Sosyalist Program" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
# Basın tarafından bilinçli olarak yayılan siyasi yalanlara karşı yasal mücadele edilmesi ve ulusal bir Alman basınının oluşturulması için şunları talep ediyoruz: <br> a. Almanca yayım yapan tüm gazetelerin editör ve yöneticileri Alman vatandaşı olmak zorundadır. <br> b. Almanlara ait olmayan gazeteler yalnız Almanca basılmak koşuluyla özel izin verilerek yayım yapabilmelidir. <br> c. Kamu yararına aykırı olan gazeteler yasaklanmalıdır.
# Alman ırkının varlığı tehlikeye atılmadığı sürece ve ahlakî duygusu rahatsız edilmediği ölçüde, her inançtan insan devlet içinde çalışabilmelidir. Nasyonal Sosyalist Parti, Hristiyan olmakla beraber herhangi bir mezhebe ait olduğunu belirtmemektedir. Nasyonal Sosyalist Parti, Yahudilerin kişisel çıkarlarına karşı mücadele edecek herkesin ulusumuzun ortak çıkarlarını gözeterek mücadele etmesi gerektiğini ve böylelikle güçlü olacağına inanmaktadır.
# Biz Reich (''Almanya'') için güçlü bir hükümet oluşturacağız. Parlamento, hükümetHükümet ve tüm hükümet kuruluşları çıkan yasalar üzerinde denetim sağlayacak ve çıkan yasalar tüm Alman eyaletlerinde yürürlüğe girecektir.
 
[[Kategori:Nasyonal Sosyalizm]]
42.127

değişiklik