İçeriğe atla

"Crush (albüm)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

== Yayınlanış ve eleştiriler ==
 
Crush, 13 Haziran 2000 tarihinde satışa sunuldu. Albüm Billboard Avrupa albüm satış listesine 1 numaradan giriş yaptı ve 7 hafta 1 numarada yer aldı. It's My Life ise Avrupa single listesinde 4 hafta 1 numarada yer aldı. Albüm grubun İngiltere'deki beşinci, Avustralaya'daki altıncı 1 numara albümü olarak bu ülkelerde listelere 1 numaradan giriş yaptı. Tüm dünyada 8 milyon kopya satan ''Crush'' 2000 yılının dünya genelinde en çok satan yedinci albümü Avrupa genelinde ise en çok satan altıncı albümü olarak belirlenirken It's My Life 2000 yılının tüm dünyada yılın en çok satan üçüncü single'ı olarak belirlendi. Crush, İyi bir ticari başarı elde ederek Bon Jovi'ye bu dönemde genç ve yeni bir hayran kitlesi kazandırmıştır. Bu hayran kitlesi "Crush Generation"(Crush Jenerasyonu) olarak adlandırılmıştır.
 
Albümde yer alan ''Its My Life'' şarkısı büyük bir ilgiye neden olduolmuştu. Grubun son albümü [[These Days]] ve Jon Bon Jovi'nin solo albümü [[Destination Anywhere]] ile yönelilen müzikal tarzdan ziyade grubun eski yıllarındaki [[Slippery When Wet]] ve [[New Jersey]] dönemlerini anımsatan Its My Life, Richie Sambora'nın kendine özgü Talk Box efektleri ve "Livin' On A Prayer" da hikâyeleri anlatılan Tommy ve Gina'ya taşıdığı göndermeyle birlikte Bon Jovi'nin büyük bir geri dönüş gerçekleştirmesini sağlamıştı.
 
''Crush'' modern soundu ile eski Bon Jovi hayranları tarafından biraz yadırganıp pop olarak nitelendirilse de bazı eleştirmenler Crush'ın Bon Jovi'nin ''[[Slippery When Wet]]'' ve ''[[New Jersey]]'' den beri yaptığı en iyi albüm olduğunu savunmakla kalmamış ayrıca grup kariyerinin "En İyi Rock Albümü" ve "En İyi Rock Şarkısı" dallarındaki ilk [[Grammy]] adaylıklarını ''Its My Life'' ve ''Crush'' ile elde etmişti.
3.994

değişiklik