İçeriğe atla

"Vikipedi:Üç geri dönüş kuralı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

k
mamamamamaykrofonşov :)
(-"ma" :))
k (mamamamamaykrofonşov :))
Üç geri-dönüş kuralı "yetki" değil, bir "elektrikli çit"tir. 3GK'nın amacı [[Vikipedi:Değişiklik savaşları|değişiklik savaşlarını]] durdurmaktır. 3GK, kullanıcılara her 24 satte bir, üçü aşmayan geri-dönüş yapma veya geri-dönüşleri bir düzenleme/düzeltme tekniği gibi gösterme konularında vazgeçilemez bir hak tanımaz. Israrlı geri-dönüşlerden kaçınılması şiddetle önerilir. Israrlı geri-dönüşler kullanıcılar için düzgün ve saygılı bir çalışma ortamı yaratmayacaktır. '''Kullanıcıların aşırı geri-dönüş nedeniyle engellenebileceği kuralı, kesinlikle engellenecekleri anlamına gelmez.''' Aynı şekilde, '''içeriğe bağlı olarak bazı durumlarda dörtten az geri-dönüş yapılması da engellemeyle sonuçlanabilir'''.
 
Eğer bir gün içerisinde bir sayfayı bir kez bile geri döndürdüyseniz, bu durum bir problemin habercisi olabilir. Böyle bir durumda, [[Vikipedi:Anlaşmazlıkların giderilmesi|anlaşmazlıkları çözmeyi]] denemeli ve herzamanher zaman söz konusu maddenin [[:en:Help:Talk page|tartışma sayfasından]] işe başlamalısınız.
 
'''Belli bir değişikliği birden fazla sayıda geri almamanız şiddetle tavsiye edilir.''' (Bknz: [[:en:Wikipedia:Harmonious editing club|Uyum içinde madde yazma klübü (İngilizce)]])
 
{{Çerçeveli ileti|ileti=Geçmişte kalan olaylar tamamen kapsam dışıdır. Lütfen yalnızca "güncel" ve "süregelen" sorunları [[Vikipedi:hizmetlilerHizmetliler|hizmetlilere]] bildiriniz.}}
 
== İstisnalar ==
16.411

değişiklik