Öyle Bir Geçer Zaman ki karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı Türk drama televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Cemile Karaboğa: Ali'nin ilk eşidir. Berrin, Aylin, Mete ve Osman'ın annesidir. Eşi Ali'nin kendisini Caroline'le aldatması ve çocuklarına karşı kötü davranması yüzünden yaşama sevinci düşmüş, hayattan keyif almamaya başlamıştır. Güçlü kalmak için elinden geleni yapmaya çalışmıştır. Çocuklarının üzerine titremiş, her zaman onları babalarından korumaya çalışmıştır. Kayınvalidesi de ona destek olur, onunla birlikte yaşar. Ali'den boşanmasından sonra çocuklarıyla birlikte Ali'nin yaptırdığı inşaat halindeki eve yerleşir. Ali'nin nafaka ödememesi yüzünden parasız kalır. Ali'nin arkadaşı olan "Balıkçı", ona dükkanında iş verir ancak Ali'nin baskısıyla o işten çıkar. Sürpriz bir şekilde Hikmet Karcı'dan kendisine trikotaj atölyesinde çalışması için iş teklifi gelir. Bu atölye, eski evi olan Ali'nin evinin karşısındadır. Daha sonra Hikmet Karcı'nın o "Balıkçı" olduğunu öğrenir. Hikmet Karcı'yla arasında bir ilişki gelişir ve onunla evlenir ancak düğün gecesi nikahtan kısa bir süre sonra Ali, Hikmet'i öldürür. Bu eşinden kendisine kalan mirasla çocukları ve kayınvalidesiyle beraber maddi durumları düzelmiştir. Daha sonra holdingini türlü tuzaklarla ele geçirmeye çalışan Kenan Çetin'le mücadele etti. Holdingdeki hisselerini ona karşı kaybedince eski evinin karşısındaki kapanan trikotaj atölyesini satın alıp yeniden açar. Daha sonra eski evinin ve atölyesinin bulunduğu mahalleye taşınan kırtasiyeci Arif'le arasında bir ilişki gelişir ve onunla evlenir. Arif'in ona düşman olan kuzeni Tuğrul'un kendisiyle evlenmesi için tehditlerine maruz kalır. Tutuklu olan oğlu Mete'yi rehin alınca Tuğrul'la evlenmeye razı olur ancak Arif'in tavsiyesiyle sözünü tutmaz. Bunun üzerine Tuğrul, Arif'i rehin alır. Sonunda Mete'nin Arif'i kurtarmasıyla ona kavuşur.
 • Ali Akarsu: Cemile'nin ilk eşidir. Berrin, Aylin, Mete, Osman ve Mustafa'nın babasıdır. Denizcidir ve kaptandır. Kalp sorunu yüzünden mesleğini çok sevmesine rağmen erken emekli oldu. Cemile'yi Caroline'le aldatır, o ve çocuklarına karşı şiddet gösterir. Cemile'den boşanıp Caroline'le evlenir, Cemile ve çocuklarını kendi yaptırdığı inşaat halindeki eve yerleştirir. Cemile'yle evlendiği gün Hikmet Karcı'yı öldürdüğü için hapse girmiştir. Daha sonra afla hapisten çıkar. Caroline'den Mustafa adında bir oğlu olmuştur ancak Caroline'in onu babaannesi Hasefe'ye bırakıp Hollanda'ya dönmesi yüzünden ona bir süre Cemile bakmıştır. Evine döndükten sonra Caroline ve Mustafa ile birlikte yaşamaya başlar. Kenan Çetin'in iş teklifiyle Karcı Holding'de çalışmaya başlar fakat sonradan Cemile'ye verdiği destek nedeniyle işten atılmış, yerine Caroline alınmıştır. Geçmişinde yaptığı kötülüklerden dolayı pişman olup kendisini yıllarca kaptan olarak hizmet verdiği denizlerin mavi sularına bırakarak 2. sezonun sonunda intihar etmiştir.
 • Mete Akarsu: Ailenin üçüncü çocuğudur. Babasından nefret eder. Hırçın, fevri ve agresif bir çocuktur. Ama aslında çok iyi kalpli ve duygusaldır. Babasının yaptıkları yüzünden onunla hep kavga etmiş, ona karşı olan nefreti büyüdükçe büyümüştür. Müzik öğretmeni İnci'ye duygular beslemiştir. İnci Öğretmen sayesinde müzikle uğraşmaya başladı. Öğretmeni kanserden yatağa düştüğünde o ölünceye kadar yanında kalmıştır ve liseden sonra lise arkadaşlarıyla kurduğu grupla gazinoda gitar çalıp şarkı söylemeye başladı. Çalıştığı gazinoda garson kız Nihal'e aşık olur ancak Nihal'i ailesinin başkasıyla evlendirmek istemesi ve kendisinin de onu kaçırması nedeniyle birçok olay başına gelmiştir. Yıllar sonra müziği bırakıp plakçı dükkanı açar. Orada Osman'ın gittiği liseden Ayça'yla tanışır ve ona aşık olur. Daha sonra sözlenirler. Kardeşi Osman'ın siyasi olaylara karışmasına ne kadar engel olmak istese de bunu başaramamıştır. Kardeşinin adının karıştığı cinayeti üstlenmiş, tutuklu kaldığı cezaevinden kaçmaya çalışırken üvey babası Arif'ten intikam almak ve annesiyle evlenmek isteyen Tuğrul tarafından kaçırılıp onun işkencelerine maruz kalmıştır. Annesi Tuğrul'la evlenmeye razı olunca cezaevine döner. Cinayetin asıl faili Halit suçunu itiraf edince serbest kalır. Tuğrul'un elinde rehinken onun kol saatinden kopardığı elmas taştan ve kendisiyle aynı yerde işkenceye maruz kalmış Gözde'nin yardımıyla bu kez Arif'i rehin alan Tuğrul'un izini sürmeye çalışır. Tuğrul'u bulup onu rehin alır. Kendisine işkence yaptığı köşke götürür ve kendisine yaptığı işkencelerin aynısını ona yapar. Ondan, başka bir yerde rehin tuttuğu Arif'i bırakmasını ister. Sonunda Arif'i kurtarmayı başarır.
 • Berrin Akarsu: Ailenin en büyük çocuğu; Osman, Aylin ve Mete'nin ablasıdır. Babasına karşı o da oldukça soğuk ve mesafelidir. Kardeşlerini her zaman korur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okumuştur. Üniversiteden tanıştığı Ahmet'e âşıktır, ancak Ahmet tutuklanınca onun hapisten kaçırılıp yurt dışına gönderilmesini sağlayan ve kendisine âşık olan yine kendisiyle aynı fakülteden Hakan'la evlenmek zorunda kalmıştır. Hakan'dan Zehra adında bir kızı olmuştur. Ahmet afla Türkiye'ye dönünce fakülteden arkadaşı Ayten'in tavsiyesiyle çalışmaya başladığı sendikada onunla yeniden karşılaştı. Ahmet'e olan aşkından Hakan kendisinden boşanıp Ahmet'le evlenmesine razı olur. Kızı Zehra'yı Ahmet ile birlikte büyütür. Daha sonra Ahmet'ten de hamile kaldığını öğrenir, fakat kısa bir süre sonra Ahmet öldürülür. Bu yüzden doğan oğlunun da adını Ahmet koyar. 1980 Darbesi döneminde Hakan ve sendikadan avukat arkadaşları Rüya ile birlikte siyasi tutukluları savunmak için çalışır. Bu sırada Hakan'ı Rüya'dan kıskanmaya başlar ve Hakan'ın kendisini sevdiği gibi kendisinin de Hakan'ı sevdiğini fark eder.
 • Aylin Akarsu: Ailenin ikinci çocuğudur. Babasına karşı oldukça sıcak davranmaktadır. Lise son sınıfta okulunu bırakıp Soner'in kardeşi Murat ile evlenmiştir. Ona aşık olmamasına rağmen Soner yaptığı anlaşma sonucu, Soner'e aşık olmasına karşın Murat'la evlenmiştir. Murat'tan boşandıktan sonra Soner'den hamile kalmıştır. Kalp sorunundan dolayı doğum yapması risklidir. Fakat o doktorların çocuğunu aldırması yönündeki uyarılarını dinlememiş, ısrarla anne olmak istemiştir. Riskli geçen bu doğum sırasında bebeğini dünyaya getirirken hayatını kaybetmiştir.
 • Hasefe Akarsu: Ali'nin annesi; Berrin, Osman, Aylin ve Mete'nin babaannesidir. Oğlu Ali'nin yaptıklarına çok üzülmekte ve utanmaktadır. Ali Kaptan, Cemile ve Hikmet Karcı'nın düğününü bastığında oğlu Ali Kaptan'ı vurmuştur. Cemile'nin hayatını kurtardığı için ceza almamıştır. Caroline'in terk ettiği oğlu Mustafa'yı sahiplenip Cemile'nin evine getirmiştir. Üçüncü sezonda kaybettiği oğlu Ali'nin yasını tutmaktadır. 80'li yaşlarındadır.
 • Osman Akarsu: Ailenin en küçük çocuğu; Berrin, Aylin ve Mete'nin kardeşidir. Sevimli, komik ve zeki bir çocuktur. Anne ve babasına çok düşkündür fakat küçüklüğü anne ve babasının ayrılığıyla parçalanmanın eşiğine gelen bir ailede geçtiği için içine kapanık büyümüştür. Lisede solcu bir çevreye dahil olur. Dizide yaşananlar onun ağzından anlatılmaktadır.
 • Caroline Enke: Ali'nin Hollandalı sevgilisi ve ikinci eşidir. Kendi çıkarı için erkeklerle birlikte olan bir kadındır. Ali'nin aklını çelerek evli olmasına rağmen onu ailesinden koparıp onunla evlenmiştir. Daha önce Hollanda'da eski sevgilisi Ekber'le birlikte dolandırıcılık yapmış ve onun hapse girmesine neden olmuştur. Ekber hapisten çıktıktan sonra onu Hollanda'ya çağırır ve parasını ister, daha sonra Türkiye'ye gelip onu Ali'yi dolandırmak için işbirliği yapmaya zorlar. Ali'nin dolandırıldığını anlaması üzerine Ali ile Ekber arasında kavga çıkınca Ekber'in parasını yürütürken Ekber'in Ali'yi boğarak öldürmesine engel olur. Daha sonra Caroline, Ali'den hamile kalmıştır. Ali hapse girince psikolojisi bozulmuş ve alkolik olmuştur. Ali'den olan oğlu Mustafa'yı babaannesi Hasefe'ye bırakıp Hollanda'ya dönmüştür. Orada Ekber'le yeniden buluşur, banyoda kendisine tecavüz etmeye kalkarken sabuna basıp kayıp kafasını banyoya vurur ve ölür. Bunun üzerine yeniden Türkiye'ye gelir ve Mustafa'yı geri alıp Ali'yle yaşamaya başlar. Kenan Çetin'le iş birliği yapmaya başlayınca Ali'yi terk eder. Kenan da onu terk edince Ekrem Tatlıoğlu'yla birlikte yaşamaya başlar. Mirası için Ekrem'le evlenmek ister ama onu ikna edemez. Daha sonra onun oğlu Hakan'la evlenmek ister ancak Hakan onu tuzağa düşürür. Ekrem onun gerçek yüzünü görür ve bütün mirasını Hakan'a bırakır. Kısa süre sonra Ekrem ölünce yine Hakan'la yakınlaşmaya çalışır ancak Hakan'ın aldığı bütün mirası vakıflara bağışladığını öğrenince ondan vazgeçer. Son olarak Banker İbo'yla birlikte olmaya başlar ancak o da iflas eder. Finalde Mustafa'yla beraber İsviçre'ye gitmek ister ancak Mustafa onunla gitmek istemez, yeğenlerinin yanında olmak ister. İsviçre'ye tek başına gider.
 • Deniz Yıldız Talaşoğlu: Aylin ve Soner'in kızıdır. Annesi Aylin, onu dünyaya getirirken hayatını kaybetmiştir. Babası Soner ise Aylin denizyıldızlarını sevdiği için ona "Deniz Yıldız" adını vermiştir ve Aylin'in ölümünden çok etkilendiği için onu bırakıp İngiltere'ye gitmiştir. Bu yüzden Cemile tarafından büyütülmüştür. Beşinci yaş gününde babası Soner, Cemile ve Süleyman'ın ısrarıyla geri döner. Bir müddet sonra onunla birlikte yaşamaya başlar.
 • Zehra Tatlıoğlu: Berrin ve Hakan'ın kızıdır. Henüz küçük bir bebekken annesi Berrin'in, babası Hakandan ayrılıp Ahmet'le evlenmesinden ve Hakan'ın hapse girmesinden sonra, Berrin ile Ahmet tarafından büyütülmüştür. Ahmet'i babası olarak biliyordu. Asıl babası Hakan hapisten çıktıktan sonra, dedesi Ekrem Talıoğlu ve Berrin'in ona gerçeği açıklamasıyla annesine çok kızar. Hakan'ı babası olarak benimser ve onunla yaşamaya başlar. Kendisine böbrek yetmezliği teşhisi konulduktan sonra dedesi Ekrem Tatlıoğlu evinde onun tedavisini üstlenir. Kuzeni Deniz'in bakıcısı Bahar'ın kendisine böbreğini bağışlamasıyla iyileşir.
 • Soner Talaşoğlu: Aylin'in sevdiği zengin adam ve Murat'ın ağabeyidir. Hassas ve duygusal bir kişiliğe sahiptir. Murat'ın Aylin'i sevdiğini öğrenince onu mutlu etmek için Aylin'e yaklaşmış ve Murat'la evlenmesi için ona anlaşma imzalatmıştır. Bu sırada Aylin'le aralarında gizli bir aşk oluşur. Bunun üzerine kardeşi Murat'ın mutluluğu için yurt dışına çıkar ancak Aylin'le ilişkisi devam eder. Murat'tan boşanan Aylin'le evleneceği gün Murat gözü önünde intihar eder. Bu olayın şokuyla Aylin'le evlenemez ve bu durumu uzun süre Aylin'e açıklayamaz. Aylin kendisinden hamile olduğunu öğrenir ancak kalp sorunundan dolayı doğumunun hayatı açısından riskli olduğunu da öğrenir. Buna rağmen çocuğunu doğurmaya ve Soner'le evlenmeye karar verir. Doğumda Aylin'in ölümünden çok etkilenir. Doğan kızına, Aylin denizyıldızlarını sevdiği için "Deniz Yıldız" adını verir ve onu bırakıp İngiltere'ye gider. Süleyman ve Cemile'nin ısrarıyla Deniz'in beşinci yaş gününde Türkiye'ye döner. Deniz'e bakıcı olarak tuttuğu Bahar'la arasında bir aşk gelişir. Onunla sözlenir ve Bahar'ın kendisinden hamile olduğunu öğrenir. Finalde Bahar'la evlenir.
 • Hakan Tatlıoğlu: Berrin'in hukuk fakültesinden arkadaşı ve sonrasında kocasıdır. Berrin'i karşılıksız sever ve ünlü bir iş adamı Ekrem Tatlıoğlu'nun oğludur. Berrin'in aşkına karşılık vermemesi, Hakan'ın, gücünü kullanmak istediği babasına yanaşmasına sebep olmuştur. Siyasete ilgisi olmamasına rağmen babasının desteklediği sağ gençlik örgütünde görev alır ancak babası onun olaylara karışmasını istemez. Daha sonra Berrin'e olan aşkından Berrin'i mutlu etmek için babasına karşı çıkıp adamlarıyla Ahmet'in yurt dışına kaçmasını sağlar. Ahmet'in yokluğunda Berrin'le evlenir, ondan Zehra adında bir kızı olur. Babasının yanında çalışmayı reddedip Cemile'nin holdinginde avukat olarak çalışır. Berrin'in onu ne yapsa da sevemeyeceğini ve gönlünün Ahmet'te olduğunu anlayınca ondan boşanmaya ve Ahmet'le evlenmesine razı olur. Babası Ekrem Tatlıoğlu, Berrin'in başına silah dayayınca elinden almak isterken kazayla babasını vurarak yaralanmasına sebep olmuş ve hapse girmiştir. Daha sonra hapisten çıkmış ve evine dönmüştür. Kendisi hapisteyken kızı Zehra'yı Berrin ile Ahmet büyütmüştür. Zehra kendisinin babası olduğunu bilmiyordu. Babası ve Berrin'in Zehra'ya gerçeği açıklamasıyla Zehra onu babası olarak benimsedi, onun yanında yaşamaya başladı. Ahmet ona sendikada iş verir. Ahmet'le birlikte bir görüşmeye giderken Ahmet öldürülür, kendisi sağ kalır. Bu, sendikada ve Berrin'de Ahmet'i kendisinin öldürttüğü şüphesine yol açar. Babasıyla birlikte yaşayan ve mirası için onunla evlenmek isteyen Caroline, babasıyla evlenemeyince kendisiyle evlenmek ister. Hakan onu tuzağa düşürüp babasına Caroline'in gerçek yüzünü gösterir. Bunun üzerine babası tüm mirasını kendisine bırakmak istese de kabul etmez, ancak mirasını kabul etmesi şartıyla Ahmet'in nasıl öldürüldüğünü kendisi ve Berrin'e anlatacağını söyleyince kabul eder. Babası öldükten sonra aldığı mirası vakıflara bağışlar. 1980 Darbesi döneminde Berrin ve sendikadan avukat arkadaşları Rüya ile birlikte siyasi tutukluları savunmak için çalışır. Bu sırada Berrin'in kendisini sevdiğini fark eder ve mutlu olur.

Yardımcı karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Süleyman: Soner'in yardımcısı ve sağ koludur. Galatasaray Lisesi mezunu, Fransa'yı dolaşmış, enstrüman çalmayı bilen, bilgili birisidir. Normalin dışında, eğitimli bir uşaktır. Zeki, kibar, kurnaz ve akıllıdır. Soner'e her zaman destek olur ve yardım eder, çoğu zaman da Soner'i başına açtığı belalardan o kurtarır.
 • Mithat: Ayça'nın ağabeyidir. Dar gelirli bir ailenin çocuğudur. Babası başka bir şehirde çalışır, fakat hastalanıp geri eve döner. Osman'ın gittiği lisedeki Ülkücülerden biridir. Daha sonra Ülkü Ocağı'ndan aldığı emirle lisedeki solculardan Aydın'ı öldürmüştür. Bir gece, arkadaşının intikamını almak isteyen Osman Mithat'ı vuramaz ve silahı yere atıp kaçar. Bunun üzerine Aydın'ın babası Halit gelip silahı yerden alıp Mithat'ın kafasına ateş edip öldürür.
 • Betül: Mithat'ın sözlüsü. Mithat öldürüldükten sonra Osman'ı onun katili olarak görmüştür. Osman'ı saklamasından ve Mete'yle sözlenmesinden ötürü Ayça'ya çok kızmıştır. Cinayeti üstlenen Mete'nin suçsuz olduğu anlaşılınca onlardan özür diler ve Cemile, Betül'e sahip çıkar.
 • Bahar: Soner'in ve kızı Deniz'in hayatını değiştirecek çocuk bakıcısıdır. Bale eğitimi almış, ancak bir trafik kazasında ağır bir sakatlık geçirdiği için mesleğini yapamayan genç bir kadındır. Trafik kazasında ailesini kaybeden Bahar, geçimini sağlamak için dans kursları verir, ev arkadaşı Seda'yla beraber doğum günlerinde animatörlük yapar, mağazalarda maskotluk yapar. Nişanlısı Ziya'nın evli olduğunu öğrenince ondan ayrılır ve izini kaybettirmeye çalışır. Kısa bir süre Cemile'nin atölyesinde çalıştıktan sonra Cemile onu torunu Deniz'e bakıcılık yapması için Soner'le tanıştırır. Soner'le arasında bir aşk gelişir. Zehra'nın böbrek yetmezliği olduğunu öğrendiğinde ona kendi böbreğini bağışlamıştır. Daha sonra Soner'le sözlenir ve ondan hamile kalır. Finalde Soner'le evlenir.
 • Seda: Bahar'ın ev arkadaşıdır. Bahar, Deniz'in bakıcısı olmadan önce onunla beraber animatörlük, maskotluk gibi işlerde çalışıyordu. Bahar'ın işine yardımcı olmuştur. Süleyman'la arasında bir aşk gelişmişir.
 • Ziya: Bahar'ın nişanlısıdır, ama aynı anda başka bir kadınla evlidir. Mimardır. Bahar evli olduğunu öğrenince ondan ayrılır. Ziya, Bahar'ı sever ve eski karısından boşanır, fakat Bahar'la evlenmesi mümkün olmamıştır.
 • Arif: Cemile ve Osman’ın tüm hayatını etkileyecek olan Arif, gençliği siyasi mücadele içinde geçmiş biridir. Önceden solcu bir şairdir. Hapiste yatmış, siyasetten ayrı düşmüştür. Sessiz, kendi halinde ve içine kapanık birisidir. Osman'ın Aydın'ı öldüren Mithat'ı öldürmek istemesi, Arif'in geçmiş hayatına benzer. O da siyasi nedenlerle yakın arkadaşını öldüren kuzenini öldürmüştür. Cemile'yle arasında bir ilişki gelişir ve onunla evlenir. Öldürdüğü kuzeninin ağabeyi olan Tuğrul kendisinden intikam almaya çalışır.
 • Selma: Hikmet Karcı'nın eski karısıdır. Oğlu intihar ettikten sonra akıl sağlığını kaybetmiş ve Hikmet, onu uzun bir süre köşkte tutmuştur. İlerleyen yıllarda, asıl amacı kendisinin yarı hissesine sahip olduğu holding şirketinin hisselerini ele geçirmek olan Kenan'la evlenmiştir. Kenan'ın gerçek yüzünü görünce ondan ayrılır.
 • Mustafa Akarsu: Caroline ve Ali'nin oğludur. Bir süre cemile ona bakmıştır.
 • Mesude Akarsu: Neriman ve Kemal'in kızıdır. Ali'nin yeğenidir. Aylin'i Soner'den dolayı kıskanmaktadır. Soner ile nişanlanır, fakat bu çok uzun sürmez. Aylin'in Soner'le yaptığı anlaşmayı öğrenir ve şantaj yapmaya kalkışır ama başaramayıp bunu Murat'a söyler. Daha sonra ailesinin açtığı emlakçı dükkanında çalışır. Ekrem Tatlıoğlu'nun adamı İbo ile evlenir. İbo banker olunca onun dükkanında çalışır. İbo'nun kendisini Caroline'le aldattığını görünce büyük tepki gösterir, işten kovulur. Sonunda ailesiyle beraber emlakçı dükkanını yeniden açar.
 • Neriman Akarsu: Kemal'in eşidir. Daima rüzgârın akışına göre davranan, bencil, çıkarcı bir kadındır. Eşiyle beraber Kenan Çetin'le iş birliği yaparak bir emlakçı dükkanı açar. Daha sonra banker olan damadı İbo'nun yanında çalışır. İbo, kızı Mesude'yi Caroline'le aldatınca ona tepki gösterir ve işten kovulur. Sonunda ailesiyle beraber emlakçı dükkanını yeniden açar.
 • Kemal Akarsu: Ali'nin ağabeyidir. Gümrük memurudur, Kenan Çetin'le iş birliği yaparak eşinin üzerine bir emlakçı dükkanı açar. Daha sonra banker olan damadı İbo'nun yanında çalışır. İbo, kızı Mesude'yi Caroline'le aldatınca eşi Neriman'la beraber tepki gösterdiği için işten kovulur. Sonunda ailesiyle beraber emlakçı dükkanını yeniden açar.
 • Ayten: Berrin'in fakülteden arkadaşıdır. Mezun olduktan sonra sendikada çalışmaya başlar, Berrin'i de sendikada kendisiyle beraber çalışmaya davet eder. Ahmet'e karşı bir şeyler hissetmeye başlar, fakat duygularının karşılıksız olduğunu görünce vazgeçer.
 • Cengiz: Ahmet'in sol görüşlü bir arkadaşıdır. 2. sezonda askerle silahlı bir çatışmada öldükten sonra Ahmet onun Ayten'den hoşlandığını Ayten ve Berrin'e söylemiştir.
 • Bakkal Muzaffer: Manav Suat'ın dostu.
 • Manav Suat: Bakkal Muzaffer'in dostu.
 • Ayça: Mithat'ın kız kardeşidir. Mete'nin sevdiği kızdır. Osman'la yaşıttır, aynı liseye giderler. Osman da ona âşıktır ancak ağabeyi Mete'yle sözlenmesini kabul eder. Mithat'ın öldürülmesini üstlenen Mete tutuklandığında ailesi tarafından zorla başkasıyla nişanlanır. Bu arada Osman onu korumak için onunla evlenir, sonra boşanırlar. Mete serbest kalıp Tuğrul'la işi bitince ona yeniden kavuşur.
 • İbo: Dizinin 2. sezonunda diziye dahil olmuştur. Kenan Çetin'İn sağ koludur. Kenan'ın ölümünden sonra Ekrem Tatlıoğlu'nun adamı olmuş, Mesude ile evlenmiştir. İlerleyen zamanlarda Spor Toto'dan büyük bir ikramiye kazanıp banker olmuştur. Dükkanında eşi, kayınvalidesi ve kayınpederine de iş verir. Daha sonra Mesude'yi Caroline'le aldatır, onu ve ailesini işinden kovar. İşini Caroline'le birlikte sürdürürken iflas eder ve kendisinden alacağı olan birçok insanı da mağdur eder.
 • Ekrem Tatlıoğlu: Hakan'ın holding sahibi, zengin ve güçlü babasıdır. Siyasetle ilgilidir, solun güçlenmesini kendisi gibi sermayedarlara karşı bir tehdit olarak görür ve sağ gençlik örgütlerini destekler. Ahmet'i öldürtmeye çalışır ancak yanlışlıkla onun annesi öldürülür. Kendisi de buna karşılık Ahmet tarafından vurulur ama kurtulur. Hakan'ın kendisinin yanında çalışmasını ister ama Hakan onunla çalışmak istemez. Kenan Çetin'le birlikte silah kaçakçılığı yapmıştır ve Kenan Çetin öldükten sonra Caroline'le birlikte yaşamaya başlar. Yıllar sonra sendikalar konfederasyonu başkanı olan Ahmet'i öldürmeyi başarır. Caroline mirasını almak için onunla evlenmek ister, ancak kendisi onunla evlenmek istemez. Kalp hastalığı ilerler. Hakan Caroline'i tuzağına düşürünce Ekrem Tatlıoğlu Caroline'in gerçek yüzünü görür. Hakan'ın tüm mirasını kabul etmesi şartıyla Hakan ve Berrin'e Ahmet'i nasıl öldürdüğünü anlatır. İntihar etmekle tehdit eden Hakan'a Ahmet'i öldüren kişilerin yerini verir ve Hakan onları öldürmeye kalkar. Hasta halinde silahıyla onun yanına gelir Hakan ve Berrin'i o adamların elinden kurtarır. Bu olaydan hemen sonra hayatını kaybeder.
 • Hikmet Karcı: Ali'nin eski dostu. Balıkçı ve aynı zamanda Karcı Holding'in sahibidir. Geçmişinde köşkte birlikte yaşadığı metresi oğlu Hasan'ı suçlamış, onun intihar etmesine ve eşinin de akıl sağlığını yitirmesine sebep olmuştur. Kendisi de metresini öldürmüş ve hapis yatmıştır. Hapisten çıktıktan sonra köşküne dönmeyip balıkçı olarak deniz kenarında bir barakada yaşamayı tercih etmiştir. Boşanmasından sonra Cemile'ye yardım etmesi onu Ali'nin düşmanı yapmıştır. Cemile ile evlendiği gece, düğününde Ali tarafından vurularak öldürülmüştür.
 • Kenan Çetin: Selma'yla evlenip holdingini ele geçirmeye çalışan hırslı bir adam. Hikmet Karcı'nın başka bir anneden doğan kardeşidir. Hikmet Karcı ve babasına karşı gizli bir düşmanlığı vardır, onların kendisi ve annesini düşürdükleri durumun intikamını almaya çalışır. Ekrem Tatlıoğlu'yle birlikte silah kaçakçılığı işine girer. Gemide Ali'yle kavga ederken kendisinin sebep olduğu patlama sonucu hayatını kaybeder.
 • Nermin Adalı: Kenan Çetin'in annesidir.
 • Nuri: Selma ve Cemile'nin sahip olduğu Karcı Holding'i yöneten, Selma ve Cemile'nin en çok güvendiği, ön sezileri kuvvetli ve namuslu bir yönetici. Kenan Çetin sahip olduğu hisseleri almak için öldürttü.
 • Ekber: Caroline'in Ali'den önceki sevgilisi. Türkiye'de de yaşamış bir İran Azerisi'dir. Hollanda'da Caroline'le birlikte dolandırıcılık yaparken Caroline'in ihanetine uğramış ve hapse girmiştir. Hapisten çıktıktan sonra Caroline'i çağırıp ondan parasını ister. Daha sonra Caroline ile Ali'nin düğününe gelir. Ali'ye kendini Caroline'in eniştesi olarak tanıtır ve ona kendisiyle birlikte bir teknede gazino açma teklifinde bulunur ancak bu teklifi, Ali'yi dolandırmak için kurduğu bir tuzaktır. Caroline'i de kendisiyle işbirliği yapmaya zorlar. Ali dolandırıldığını anlayınca teknede kendisine saldırır ve aralarında kavga çıkar. Teknedeki kavgada Ali'yi boğarak öldürmeye çalışırken Caroline onu ensesine sopayla vurarak denize atar ve parasını yürütür. Polis onun ölüsünü bulduğunu sandı fakat yakındaki bir kayıkta olan bir adamı öldürüp onunla nüfus cüzdanını ve kıyafetlerini değiştirmiştir. Caroline'i yeniden bulup onu kaldığı otel odasında rehin alır ve ondan parasını ister. Parayı aldıktan sonra sahte pasaportla yurt dışına kaçar. 2. sezonda Hollanda'da bir barda Caroline'le yeniden karşılaşır, onu sarhoşken evine alır. Ertesi gün Caroline evinde banyo yaparken ona tecavüz etmeye kalkar ancak Caroline ondan kaçarken, yere düşen bir sabunun üstüne basıp kayar ve kafasını küvete çarpar. Kan kaybı sonucu hayatını kaybeder.
 • Amina: Ahmet'in örgütünün ilişkili olduğu Filistin Kurtuluş Örgütü mensubu bir Filistinlidir. Türkiye'de yaşayabilmesi için örgüt tarafından Ahmet'le evlendirilmiştir. Berrin, Ahmet'i ondan kıskanır. Daha sonra Filistin'de bir çatışmada ölmüştür.
 • Necati: Mete'nin liseden arkadaşı. İlk başta Mete'yi kıskandığından onunla sürekli kavga etmiş, fakat sonradan Mete'nin iyi arkadaşı olmuştur. Mete'yle birlikte müzik grubu kurmuşlardır. Sonrasında ünlü olmuştur.
 • Resul: Sağ görüşlü bir üniversite öğrencisi. Ahmet'e siyasi meseleler dışında birkaç defa yardım etmiştir.
 • Sedat: İnci'nin eşidir. Mete'ye gıcık olur ve onun İnci'yle beraber olmalarını istemez, fakat İnci'yi aldatır. İnci'yi hastanede pek ziyaret etmez ve ona yardım etmekten vazgeçer.
 • İnci: Mete'nin müzik öğretmeni. Mete'ye yardım etmek için yakınlaşması nedeniyle bir ara okuldan uzaklaştırılmıştır. Nişanlısı Sedat ile evlenirler; fakat Sedat İnci'ye gereken önemi göstermez. Bu sırada kansere yakalanır ve hastaneye kaldırılır. Kimsesi olmayan İnci'ye, ona olan ilgisi nedeniyle hastanede yattığı süre boyunca Mete refakat etmiştir. Bir gece kendisinin de Mete'den hoşlandığını söylemiştir. Tedaviye rağmen iyileşememiş ve bu onun son sözleri olmuştur.
 • Jale: Mete'nin müzisyenlik yaptığı gece kulübünün sahibinin kızıdır. Mete, onu dış görünüş olarak İnci Öğretmen'e benzetir ancak garson Nihal'e olan aşağılayıcı tavırlarından onu beğenmez.
 • Nihal: Mete'nin sevgilisidir. Mete'nin müzisyenlik yaptığı gece kulübünde garson olarak çalışır ve Mete'ye aşık olur. Fakat annesi ve babası Nihal'i, zengin olduğu gerekçesiyle Hakkı ile zorla evlendirmeye kalkar. Mete düğünde Nihal'i kaçırır. Hakkı, Nihal'in annesi ve babasını tehdit ederken Nihal geri eve dönmüştür. Nikâhlandıktan sonra trafik kazası geçirir. Mete öldüğünü sanır. Sonra Mete, Hakkı'nın adresini bulup yine Nihal'i Hakkı'dan kaçırır. Hakkı Mete'yi bulduğunda onunla arasında kavga çıkar, Nihal, Hakkı'nın silahıyla Hakkı'yı öldürür ve tutuklanır. Hapisteyken uğradığı bir saldırı sonucu yüzü zarar görür. Hapisten çıkar ancak o yüzle Mete'ye görünmek istemez, ama Mete ona cesaret verir ve evlenmeye karar verirler. Nihal sonradan vazgeçerek, Almanya'ya gidip Mete'den ayrılır.
 • Murat: Soner'in kardeşi. Felçlidir. Aylin'e âşık olduğundan Soner onu mutlu edebilmek için Aylin'le evlendirmiştir. Sonra Aylin'den istemediği halde boşanır. Aylin ve ağabeyi Soner'in nikâh günü başına dayadığı silahla intihar etmiş ve ağabeyinin gözleri önünde ölmüştür.
 • Gözde: Aydın tarafından hoşlanılan öğrenci. Aydın öldükten sonra Tuğrul, Gözde'ye işkence yapmıştır. Mete cezaevinden serbest bırakılırken, Gözde de ailesine geri dönmüştür. Mete Gözde'yi hatırlayıp Gözde'ye psikolojik destek vermiştir. Tuğrul'u öldürmüştür.
 • Aydın: Osman'ın en iyi arkadaşı. Arkadaşları arasında hayat dolu, eğlenceli ve esprili bir kişi olarak tanınır. Kendisini devrimci olarak görür ve bir devrimci gibi yaşamaya çabalar. En iyi arkadaşı Osman'ın ve Arif Bey'in önerileri üzerine kendince devrimci kişiliğinden ödün vererek âşık olduğu Gözde'ye buluşma teklifi eder. Gözde bu isteği kabul eder. Aydın öldürüleceği gece çok mutludur. Evinde en sevdiği arkadaşı Osman ve ailesi ile güzel bir akşam yemeği yemişti. Ölmeden önceki son dakikalarında babasıyla tavla oynuyordu. O sırada Mithat kendisine verilen görevi yerine getirmek için Aydın'ın evinin sokağında evi gözlüyordu. Mithat'ın tetiği çekmesi ile Aydın kafasının şakak bölgesine saplanan kurşun ile oturduğu sandalyeye yığılır. Babasının kollarında ölür.
 • Halit: Aydın'ın babasıdır. Gençlerin siyasete katılmasına karşıdır ve Aydın'ın da o işlere karışmasını istemez. Aydın öldürülünce onun intikamını almaya karar verir. Aydın'ın arkadaşından aldığı silahı alır. O silahla geceleri çıkıp tek tek bazı sağcıları gizlice öldürür. Osman'a kendi oğlu gibi davranır ve onu Mithat'ı öldürmeye ikna eder. Osman bunu başaramayınca, Osman'ın yere bıraktığı silahı alıp kendisi Mithat'ı öldürür. Sonra eşiyle beraber gizlice Adapazarı'na taşınır. Orada çocuklara oyuncak satar, fakat oradaki insanlar onu deli diye bilirler, çünkü psikolojisi bozulmuştu, hiç konuşmuyordu. Arif onun oturduğu yeri bulup onu Osman'a götürür ve Osman onu konuşturur. İşlediği cinayetin Osman'ın üzerine kaldığını, ağabeyi Mete'nin de suçu üstlenip tutuklandığını öğrenir. Bunun üzerine polise gidip suçunu itiraf eder ve hapse girer. Hapiste kendini asıp intihar etmiştir.
 • Filiz: Soner'in eski bir arkadaşıdır. Soner'in ölen karısı Aylin anısına bir eğitim kompleksi yaptırmak istemesi üzerine mimari açıdan Soner'e yardımcı olmuştur. Son derece uçarı ve şımarık bir karakterdir. Soner'e zamanla âşık olmuş ve aşkına karşılık bulamayınca sarhoş iken kendisini arabanın önüne atarak intihar etmiştir.
 • Ahmet: Berrin'in sol görüşlü sevgilisidir ve Amina ile sahte evlilik yapmıştır ama Berrin'i sever. Annesi vurulup öldürülünce Hakan'ın babasını yaralar ve tutuklanır. Daha sonra Hakan'ın yardımıyla hapisten kaçırılır ve yurt dışına gönderilir. Affın çıkmasıyla ülkesine geri döner. Silahlı mücadele fikrinden vazgeçip sendikada çalışmaya karar verir. Sendikada sendika avukatı olan Berrin'le karşılaşır. Berrin'le evli olan Hakan'ın razı olmasıyla Berrin'le evlenir. Birkaç yıl sonra sendikalar konfederasyonu başkanı olur. Ekrem Tatlıoğlu tarafından düzenlenen bir suikastle hayatını kaybeder.
 • Meral: Ahmet'in annesi. Gazeteci, oğluna yol göstermeye çalışan aydın bir kadındır. Bir mitingde Ahmet'in hedef alındığı saldırıda ölmüştür.
 • Tuğrul: Arif'in kuzenidir. Geçmişte siyasi nedenlerle kardeşini öldürdüğü için Arif'ten intikam almak ister. Çok varlıklı ve devlette güçlü bağlantılara sahiptir. Arif'ten intikam almak için ona ve ailesine her türlü kötülüğü yapmaktan çekinmemiştir. 1980 Darbesi döneminde bir köşkte siyasi tutuklulara işkence etme görevini üstlenir. O köşkte, Osman'ın suçlandığı bir cinayeti üstlenip tutuklanan Mete'yi de rehin tutar. Onun üzerinden Cemile'yi kendisiyle evlenmeye ikna etmeye çalışır. Cemile kendisiyle evlenmeye razı olunca Mete'yi cezaevine geri gönderir ancak Cemile kendisiyle evlenmez. Bunun üzerine Arif'i yakalatıp rehin alır ancak Mete onu bulup daha önce Mete'yi rehin tuttuğu köşkte rehin alır. Sonunda Arif'i bırakır. Finalde rehin alındığı köşkün polis tarafından kuşatılmasıyla Mete'nin elinden kurtulur ancak Gözde tarafından öldürülür.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]