Çanakkale Seramik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 21.27, 7 Ekim 2016 tarihli sürüm (düzeltme AWB ile)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Türkiye'nin ilk seramik karo üreticisi olan Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. 1957 yılında, ilk yer karosu üreticisi olan Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. ise 1972 yılında kuruldu. Geçen süre içinde Çanakkale Seramik duvar karosunda kalitenin adı olurken, Kalebodur ise üründe jenerik isim oldu. Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ve Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş., yapı sektörünün lider markaları olarak 2000 yılında Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. ismiyle tek çatı altında birleşti.

Yarım asrı geçen tecrübesi ile tüm dünyada lider üreticiler arasında yer alan Çanakkale Seramik, herkesin beğenisine hitap eden özel seçenekler sunabilmek amacıyla seramik karoda bilinen kalıpların ötesine geçiyor. Ahşap, doğal taş, metal, tekstil gibi çekici dokuları yüzeylere taşıyan koleksiyonlar ve dekorasyon trendlerine eşlik eden bir tasarım çeşitliliğine sahip Çanakkale Seramik, güzellik dolu mekanlar için herkesi seramiğin modası hiç geçmeyen, çekici dünyasına çağırıyor.

Doğanın yarattığı mermer dokusunu Çanakkale Seramik yorumu ile seramiğe yansıtan ve Bardiglio, Marfil, Royale ve Saint Laurent gibi modelleriyle göz kamaştıran Deluxe Marbles Koleksiyonu; Finlandiyalı tasarımcı Harri Koskinen imzalı Bond Koleksiyonu; Aya, Feza ve Rumi Serilerinden oluşan Can Yalman tasarımı Orientile Koleksiyonu, doğanın vahşi dokunuşunu duvarlara taşıyan Reptile Serisi ve mavi, pembe, ekru ve bordo renklerini alışılagelmiş kullanımın dışına taşıyan Penelope Koleksiyonu, desenlerle, yalınlığın mükemmel uyumunu, estetik olduğu kadar çevre dostu, hijyenik ve uzun ömürlü ürünlerle Çanakkale Seramik’te buluşturuyor. [1]

Kaynakça

Dipnotlar

  1. ^ Çanakkale Seramik Marka Sayfası