Tito Jackson

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Toriano Adaryll Jackson
Doğum adı Toriano Adaryll Jackson
Doğum 15 Ekim 1953 (1953-10-15) (60 yaşında)
Gary, Indiana
Tarzlar R&B, blues
Çalgılar Gitar
Etkin yılları 1977-günümüze
Plak şirketi Motown, Epic
İlişkili hareketler The Jackson 5

Toriano Adaryll "Tito" Jackson (D.15 Ekim 1953 Gary, Indiana) Amerika Birleşik Devletleri|ABD'li müzisyen, şarkıcı, gitarist.Michael Jackson'un abisidir.Rock & Roll Hall Famer Tito Jackson şiirsel şarkı sözleri, önlenemez vokal ve hatırlatmak müzisyenliği Gary, Indiana doğal oğlu karakterize dikkat çekici hediye hafif bir yansımasıdır. Tarihi Toriano Adaryll Jackson, Tito duygulu armoniler çok yönlü bir solo sanatçı olarak Motown en büyük keşfi bir üyesi, The Jacksons (Jackson 5) ve halen aynı derecede düzgün vücutlu ritimleri ile iç içe olan müzikseverler büyüleyici onun tüm hayatını harcadı. blues için Tito'nun inatçı tutku, R & B, pop ve diğer müzik formları sürekli değişen eğlence spektrumunda onun sınırsız enerji ve nadir başarıları için sır değildir. 1962 yılında Jackson 5 ve Jacksons önce Tito yerel bir grupta Jackson Brothers adlı yapıldı. rekabet ve ve Gary etrafında yerel yetenek şovları kazandıktan sonra, erken kardeşler galip yine en prestijli amatör sahne - Manhattan'ın Apollo Theater alıyordu. Aynı yıl Tito ve kardeşleri yılında ilk stüdyo kayıt (yerel etiket), "Big Boy başlıklı yaptı." Sadece yerel bir hit haline gelmek, ama o Motown Records (1969) ile bir ortaklık için sahne ve üst beğenilenler Ed Sullivan Show, Amerikan Bandstand, Soul Train ilerleyen görünüşe ve daha sonra, CBS 1976 yılında kendi primetime televizyon dizisidir. Buna ek olarak, Tito ve Amerika'nın gençlik ile kardeşleri 'yükselen popülerlik böylece bir Cumartesi sabah, ABC TV animasyon serisinin başlığıyla edildi büyüleyici idi.

Tito ve kardeşleri Epic Records ile anlaştı ve resmen yeni bir isim altında geldi, Jackson, 1976 yılında. 1978 o co-"Herkes", "Destiny şarkı yazdı In" Away "adlı yeni bir plak şirketi için itin. Tito da dahil olmak üzere kendilerini Destiny albümü üretilen grup Jackson, gibi. Daha sonra Zafer Albüm Tito üretilen yazdı, ve "We Can Change The World hakkında," hangi ve popüler olan Victory Tour yer aldı seslendirdi.

üç genç adam (Tac, Taryll ve TJ), müzik 3T olarak dünyanın bilinen bir baba, Tito yakından oğulları ile çalışır. Bu güzel yönü onun sevgi dolu annesi Katherine ve onun bakımını babası Joe alınan uyumludur. Janet, Rebbie ve La Toya, Tito sayısız ince müzisyenler, şarkıcılar ile çalıştı kız kardeşi ile birlikte çalışmanın yanı sıra, and Gamble ve Huff, LA Reid & Baby önde gelen üretim ekibi gibi üreticiler, ve çok yönlü Howard Hewitt Face.

Bir gerçekleştirme Tito Jackson olağanüstü kariyer bir tarih üzerinde unutulmaz birleşimi performansı en televizyon özel, Motown 25 izleniyor vurgulamaktadır. Göster onun göz kamaştıran kariyeri ve büyük sanatçı muhtemel hayırlı bir odak hiçbir sahne ödemesiz bir önemli nokta işaret, Michael Jackson. 1997 yılında Tito ve kardeşleri törensel saygın Rock & Roll Hall of Fame inductees olarak onur duyduk.

kayıt şaheserleri ile Tito'nun ilk başarı "I Want You Back", "Never Can Say Goodbye", "ben var," (en iyi Motown tarihinin tek) satış ve diğer mega-hit olacağım bir yorulmaz trek nın başlangıcı olarak modern müzikal ölümsüzlük içine. Tito Jackson's eklektik müzikal ok farklı türler, R & B, blues ve pop yönünde amaçlanmıştır. Ve bu noktada, Tito solo albümü tarzı bir karavan yer yer alacak girişimler kayıt bir dizi planlıyor. bazı sayısız etkiler yaptığı müzikal zevkleri isimlendirme meydan blues greats Albert Collins ve BB King, gerçekte de olsa. Bazı projeler ise diğer CD'lerde işbirliği ile önemli sanatçıların bir topluluğu dan boyunca onun yaratıcı kardeşleri içerebilir oğlunun grup, 3T ile işbirlikleri içerecektir. Ancak, bu konuda hiç hata yapmadan, eserleri çoğu düzenlenmiş ürettiği şarkılarla etkileyici solo projeleri, oluşacak ve Tito kendisi tarafından yapıldı. Halen bir 2009 küresel serbest bırakılması için yaptığı yeni bir proje tamamlanma aşamasındadır. Bunu yaparak, dünyadaki hayranları bir ilk solo sanatçı olarak Tito Jackson gerçek özünü yaşayacak ve bir müzik endüstrisi 'grup simge olarak. Tito ve kendi grubu, bir çılgın darbe spor da yeniden perçinleme canlı gösteren bir numara ile dünya rock olacaktır.

Tito Jackson etkisini ölçmek iyi ifadeler bu gibi ele alınabilir: "Bir nazik bir, gösteri dünyasının en fazla hoş insanlar," büyük bir eğlence yayıncı söyledi. kardeşi Michael da onun hakkında söyledikleri Onun, "Tito çok sessiz ve yumuşak, ama gerçekten gerektiğinde güçlü olabilir. O her zaman orada biz ona ihtiyaç ve hayati bir aile birim "içinde bir iç sakin projeye yönetir's. Bu ifadeler sürekli doğru iniş ve heyecan verici ama titiz gösteri dünyasının yaşam tarzı çıkışlar yoluyla kanıtlanmış. onun arkadaşları ve hayranları itibaren hem büyük saygı topladı uluslararası bir sanatçı olarak, ağırbaşlı Tito vardır. müzik iş toplumda adalet ve sadakat üzerine yaptığı vurgu onun kendine güven ve özverili tarzı bir özellikli bir.

müzik Tito'nun sevgi Tanrı, aile ve arkadaşlar onun ölümsüz aşk sadece aşan olabilir. müzik Tito'nun işareti tarih ve kurduğu zengin mirası bir zaman test durdu ve gibi bir şarkı için uzun süre gelişmeye olacak bir is!

Jacksons 5'te gitarist ve şarkıcıydı. Jacksons 5'ten ayrıldıktan sonra müzik yapmaya devam etmektedir.

Jackson Kardeşler Michael Jackson La Toya Jackson Tito Jackson Janet Jackson Jermaine Jackson Randy Jackson Rebbie Jackson Marlon Jackson Jackie Jackson