The Walking Dead (3. sezon)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara


Bu sayfanın içeriği uygun değil ya da boş!


Hızlı Sil Bu sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme politikası gereğince silinmesi için etiketlenmiştir ve bir hizmetlinin incelemesini beklemektedir.
Sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu şablonu kaldırmadan,
Nedeninizi tartışma sayfasında belirtiniz ya da
Sayfayı, silinme gerekçelerini ortadan kaldıracak biçimde düzenleyiniz.

Hizmetliler için: Lütfen sayfanın geçmişini, özellikle de son değişikliği  kontrol etmeden sayfayı silme  işlemini gerçekleştirmeyiniz.


Neden ? The Walking Dead (2. sezon)'dan kopyalanmış
Kim ? Bu sayfa üzerindeki en son değişiklik, 3 gün önce Sayginer (katkılar| kayıtlar) tarafından gerçekleştirildi.
The Walking Dead 3. sezon
Ülke ABD
Bölüm sayısı 16
Yayın
Kanal AMC
Yayın tarihi 14 Ekim 2012 (2012-10-14) – günümüz
Sezon kronolojisi
← Önceki
2. sezon
Sonraki →

The Walking Dead bölümleri listesi

AMC dizisi The Walking Dead 'in ikinci sezonu. 13 bölümden oluşacak sezonun ilk gösterimi 16 Ekim 2011'de AMC'de yapıldı.[1][2] Dizi Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard'ın aynı adlı çizgi roman dizisinden uyarlandı. Dizinin bu sezonunda Robert Kirkman ve Glen Mazzara'yla birlikte, yönetici yapımcı olarak çalışacak olan Frank Darabont tarafından televizyon için geliştirildi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Rick (Andrew Lincoln) ve ekibi hapishanede bir sığınak bulduklarını düşünse de kısa bir süre içerisinde durumun farklı olduğunu anlayacaklardır. Hapishane ve Woodbury arasında geçecek olan sezon Rick ve grubunun Vali karşısındaki mücadelesini anlatıyor.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Yinelenen karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

İkinci sezonda birkaç yinelenen oyuncu vardır. İlk sezondan üç karakter geldi. Carol Peletier rolünde Melissa McBride; eski bir aile içi şiddet maduru, kocası Ed'in ölümünden sonra kuvvet buldu. Theodore "T-Dog" Douglas rolünde IronE Singleton; grubun bir üyesi. Yeni yinelenen karakterler arasında Scott Wilson'ın oynadığı çiftlik sahibi Hershel Greene; Lauren Cohan'in oynadığı, Hershel'ın en büyük kızı Maggie Greene; Emily Kinney'in oynadığı, Hershel'ın küçük kızı Beth Greene.

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]