The Great Khali

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
The Great Khali
The Great Khali'nın resmi.
İstatistikler
Ring Adı(lar) Giant Singh[1]
The Great Khali
Dalip Singh[2]
The Punjabi Playboy
Kilosu 190
Yayınlanmış Boyu 7 ft 1 in (2.16 m)[3]
Yayınlanmış Kilosu 420 lb (190 kg)[3]
Doğum 27 Ağustos 1972 (1972-08-27) (42 yaşında)[1][4]
Dhirana, Himachal Pradesh, Hindistan[4]
Yaşadığı Yer Atlanta, Georgia, ABD[5]
Eğitildiği Yer Hindistan
Eğiten APW Boot Camp[1]
Debut 7 Ekim, 2000[1][6]

The Great Khali, gerçek adıyla Dalip Singh Rana, 1972 doğumlu Hint Güreşcisidir. WWE'ye gelir gelmez The Undertaker ile dövüşmeye başladı, fakat 5 hafta sonra yenildi ve ECW'ye gitti.

Uzun boyu ve yapısıyla Great (muhteşem) adını almıştı. 2006 yılında ise Smackdown'a geri dönmüştür. 20 Man Battle Royal maçında ortaya atılan kemeri kazanmıştır. 16 Eylül'de Khali, Batista ve Rey Mysterio arasında yapılan üçlü maçta şampiyonluk kemerini Batista'ya kaybetmiştir. Bunun üzerine Batista kazandığı kemerle ringe çıkar ve kutlama yapar. O sırada Mark Henry gelir ve Batista'ya meydan okur. Maça Khalinin karışması sonunda Batista diskalifiye ile kazanır. Khali'nin en büyük özelliği 50 numara ayakkabıları, 216 cm'lik boyu ve 190 kg'lik kilosudur.

Khali, Triple H'in yokluğunu kapatmak için Ocak 2007 de Raw'a geçti. Kane'le çekişmeye girdiği için SmackDown!'da boy göstermeye başladı. Wrestlemania 23'te Kane'i yendi. Khali sonraları WWE şampiyonluğu için Judgement Day'de John Cena'yla güreşti ama Cena onu FU yaparak yendi. Hatta kemerin ortada olmadığı maçta Khali, Cena'ya Double Handed Chokeslam yaparak yendi. Ertesi gün yapılan maçta One Night Stand'te bir Falls Count Anywhere maçında Cena'ya yine yenildi. Böylelikle Cena'yla olan çekişmesine son vermek zorunda kaldı. 15 Haziran 2007 de ise SmackDown!' a geçtiği açıklandı. 2009'da Kane ile yaptığı bir maçta sakatlandı ama Ozzy ve Sharon Ozbourne'un guest hostluk yaptığı RAW'da geri döndü ve Smackdown'da bir jobber'a karşı maça çıktı.Khali geçtiğimiz günlerde WWE'nin Draft programında Smackdown! a geçmiştir ve Jinder Mahal İle bir çekişmeye girmiştir, bunun sonucunda Khali Jinder Mahal'in yanında olmuş ve Ranjin Singh'e ihanet etmiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]