Power Rangers Mystic Force

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Power Rangers: Mystic Force sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Power Rangers: Mystic Force, Power Rangers S.P.D.'den sonra gelen ilk Power Rangers serisidir. Mystic Force'ta takımdaki herkesin özel bir gücü vardır. Sahip oldukları güçleri dünyayı kötülüklerden korumak için kullanırlar.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rangerlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Nick Russell (Kırmızı Ranger): Kırmızı Ranger'da ateş kılıcı vardır. Bu kılıçla ateş fırlatabilir. Anka kuşu saldırısı vardır. Nick aynı zamanda ışıktır. Udonna ve Leanbow'un oğludur. Fakat bebekken Phienias tarafından Dünya'ya gönderilmiştir. En güçlü büyücülerden biri olan Udonna'nın ve en iyi savaşçı Leanbow'un oğlu olduğu için en iyi büyücü olma potansiyeline sahiptir.

Vida Rocca (Pembe Ranger): Kendisi Mavi Ranger'ın kardeşidir. Gücüyle tüm canlılara dönüşebilir ve rüzgarı kontrol edebilir.

Charlie "Chip" Thorn (Sarı Ranger): Gücüyle tüm elektirikleri kontrol edebilir.

Xander Bly (Yeşil Ranger): Yeşil Ranger gücüyle bütün bitkileri kontrol edebilir.

Madison Rocca (Mavi Ranger): Mavi Ranger'ın gücü su kontrolüdür. Gücüyle bütün suları kontrol edebilir.

Udonna: Rangerları özel olarak seçen ve onları eğiten başarılı bir büyücüdür. Gerektiğinde beyaz mistik ranger olabilir. Kar ve buza hükmeder.

Daggeron (güneş şovalyesi): Leanbow'un öğrencisidir. Karanlığın geri püskürtüldüğü savaşta Daggeron lanetlenmiştir. Ancak bir gün Madison'nın hayatını bir kurbağa kurtarır. Madison bu kurbağayı öper ve lanet bozulur. Güneş şövalyesinin lazer lambası ve güneş megazordu vardır. Imperius'u yok etmiştir.

Leanbow (kurt savaşçı): Nick'in babası, Udonna'nın kocasıdır. Son savaşta karanlık dünyanın kapısını kapatarak Koragg'a dönüşmüştür.

Müttefikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Jenji: Jenji kendi gezegeninin en ünlü cin kedisiyken yalanla dışlanıp aforoz edilmiştir. Daha sonra Daggeron ile karşılaşmıştır.

Clare: Kapı bekçisidir. Udonna onun teyzesi ve ustasıdır.

Phienas: Yarı trol, yarı cin olduğu için herkesten dışlanır ve ormanda yaşar.

Toby: Rangerların (kırmızı, mavi, yeşil, sarı, pembe) mağazadaki patronlarıdır. Ancak rangerları bilir ama kim olduklarını bilemez.

Leelee Pimvare: Necrolai'ın kızıdır ama iyilerin tarafındadır. Karanlık dünyadan sıkılır.

Düşmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Efendi: Ahtapot şeklindedir ve kara büyüyü yönetir.

Morticon:

Imperius: Leanbow'un öğrencisidir ama ona ihanet edip karanlık tarafa geçmiştir.Dageron tarafından yok edilmiştir. Gerçek adı Callindor'dur.

Koragg (knight wolf): Koragg aslında leanbowdur ama sonra efendi onu koragga dönüştürmüştür.

Necrolai: Kara Büyü'nün tarafındadır. Vampirlerin kraliçesi olduğu için yok edilemez. Koragg'a karşıdır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]