My Mad Fat Diary

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(My mad fat diary sayfasından yönlendirildi)
Atla: kullan, ara
My Mad Fat Diary
Tür Komedi
Drama
Senarist Tom Bidwell
Yönetmen Tim Kirkby
Benjamin Caron
Oyuncular Sharon Rooney
Ciara Baxendale
Ian Hart
Dan Cohen
Jodie Comer
Jordan Murphy
Nico Mirallegro
Ülke İngiltere(Birleşik Krallık)
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 13

My Mad Fat Diary, "Rae Earl’ün My Mad Fat Teenage Diary" isimli kitabından senaryolaştırılmış e4 çıkışlı dizi. İlk sezonu 14 Ocak 2013 tarihinde yayınlanmaya başladı. Altı bölümlük sezon 18 Şubat 2013'te sona erdi. İkinci sezonun ilk bölümü 17 Şubat 2014'te yayınlandı. Sezonun yedi bölümden oluşacağı belirtildi.2. sezon 31 Mart 2014'te sona erecek.[1]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Hikaye, 1996 yılında geçiyor ve Rae'nin birkaç aydır kaldığı klinikten çıkmasıyla başlıyor. Klinikte kaldığını kimseye söylemeyen Rae buradan çıkmasına rağmen Kester isimli psikoloğu ile terapilere devam ediyor ve ara ara klinikteki arkadaşı Tix’i görmeye geliyor. Psikoloğunun ricası üzerine günlüğü yazmaya başlıyor. Rae klinikten çıktıktan sonra çocukluk arkadaşı Chloe ve Chloe'nin arkadaş grubuyla takılmaya başlıyor. Rae arkadaş grubunda önemli bir yer almaya başlıyor ve cinsel kimliğini kazanmaya başlıyor.Cinsel kimliğinde aradığı soruları arkadaşlığında buluyor.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sharon Rooney : (Rachel) Dizinin başkarakteri olan Rachel aşırı kiloludur. Hayal gücü fazladır ve müzikten iyi anlar. Eğlenceli bir kız ve kendini sevdirmeyi biliyor. Kendine Rae diye hitap edilmesini istiyor. Annesiyle sorunları var babası kim bilmiyor.

Jodie Comer : (Chloe) Rachel'ın çocukluğundan beri en yakın arkadaşı olan Chloe, güzel ve alımlı bir kız. Bazen Rachel'ı kıskanıyor ve hoş olmayan şeyler yapabiliyor.

Claire Rushbrook : (Rachel'ın annesi) Bazen umursamaz bir anne olan bu kadın, Rachel'ı gerçekten seviyor. Kızına bunu pek söylemiyor ancak hareketlerinden kızını sevdiğini anlayabiliyoruz.

Ian Hart : (Kester) Rachel'ın psikoloğu olan Kester Rachel'ı umursuyor ve Rachel ile ilgileniyor. Rachel'ın ilerleme katetmesinde rolü tartışılmaz derecede yüksek.

Nico Mirallegro : (Finn) Rachel'ın takıldığı gruptaki erkeklerden biri. Ilk bölümlerde huysuz olsa da son bölümlere doğru Rachel'a ilgi duymaya başlıyor.

Dan Cohen : (Archie) İlk bölümlerde Rachel'la çıkan ama daha sonra bunu homoseksüelliği unutmak için yaptığı öğrenilen , gruptan bir erkek. Rae'nin grupta Chloe'den sonra en yakın arkadaşı.

Ciara Baxendale : (Izzy) Dizinin başından beri Chop'a ilgi duyan , sevimli ve eğlenceli , gruptan bir kız.

Jordan Murphy : (Chop) Grubun eğlenceli ve olumlu erkeği , son bölümlere doğru Izzy'ye ilgi duymaya başlıyor.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ iMDb Erişim: 25 Mart 2014