Muhammed Ali Fatih Erbakan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Muhammed Ali Fatih Erbakan
Saadet Partisi
Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel başkan baş danışmanı
Kişi bilgileri
Doğum 1 Ocak 1979 (1979-01-01) (35 yaşında)
Türkiye
Diğer siyasi
bağlantıları
Saadet Partisi (2010-günümüz)
Bitirdiği okul Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Mesleği Elektrik-Elektronik Mühendisi, Türk Siyasetçi
Dini Sünni İslam

Muhammed Ali Fatih Erbakan, (01.01.1979 - ... ) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu, Elektrik-Elektronik mühendisi, Türkiye'de siyasi alanda tanınan ve halen siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan Saadet Partisi için aktif olarak çalışan Türk siyasetçi.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Muhammed Ali Fatih Erbakan, 01 Ocak, 1979 doğumlu. Türkiye'de Başbakanlarından Necmettin Erbakan'ın oğlu ve Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı. Doğduğu günden beri siyaset ve politika ile içiçe yaşamaktadır. Babasının sağlığında Türk komuoyunda zaman zaman özel giyim-kuşamı ile ilgili olarak basında yer alan hakkındaki yanlış magazin haberleri ile tanınan Muhammed Ali Fatih Erbakan babası Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra aktif siyasetçi olarak adından bahsettirmektedir. Evli ve ikiz kız babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Eğitimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Muhammed Ali Fatih Erbakan, ortaokul eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü üstün başarıyla bitirmiştir. Yüksek lisans için İngiltere'ye gitmiş fakat annesi merhum Nermin Erbakan'ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kalmış ve lisans eğitimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktora eğitimini alarak, DR. ünvanı almıştır.

Siyasi faaliyetleri[değiştir | kaynağı değiştir]

11 Temmuz, 2010 olaylı Saadet Partisi kongresi sonrasında Numan Kurtulmuş'a karşı yaptığı sert açıklamalarla gündeme gelerek adından söz ettirmişti.2012 yılı itibariyle Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel başkan baş danışmanı olarak Saadet Partisi'nde görevine devam etmektedir.[1]

17 Kasım 2013 tarihinde açılan Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'na aynı zamanda Genel Başkan seçildi.[2]

Andy-Ar adlı araştırma şirketinin 2011 yılında yayınladığı geleceğin potansiyel liderleri listesinde ilk 10'a girmeyi başardı.[And-Ar Araştırması 2011 1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Kaynak hatası: "And-Ar Araştırması 2011" isimli grup için <ref> etiketleri mevcut, ancak karşılık gelen <references group="And-Ar Araştırması 2011"/> etiketi bulunamadı (Bkz: Kaynak gösterme)