Kullanıcı mesaj:Lucky strike

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Lucky Strike sigara British American Tobacco grubuna ait bir markadır. Genellikle "Luckies" olarak adlandırılan, Lucky Strike, 1930'larda Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan sigara oldu.

Marka ilk R.A. tarafından tanıtıldı Richmond, Virginia Patterson, 1871 yılında kesme-plug çiğneme tütün ve daha sonra bir sigara gibi. , 1905 yılında şirketi American Tobacco Company (ATC) tarafından satın alındı ​​ve Lucky Strike sonra RJ Reynolds 'Deve cevap olacaktı. 1917 yılında, marka tütün güneşte kurutulmuş yerine kızarmış olduğu üretim yöntemi hakkında tüketicileri bilgilendirmek için "Kızarmış bulunuyor" sloganı kullanmaya başladı, sigara tadı daha cazip hale getirmek bir süreç olarak lanse.


Nickolas karagöz Lucky Strike, 1936 için reklam fotoğrafı. 1920'lerin sonunda, bir marka, kadınlar için inceliği bir yol olarak satıldı. Bir tipik bir reklam, "Lucky yerine tatlı bir Reach for" dedi. Lucky Grev Satış reklam kampanyasının ilk bir yıl içinde% 300'den fazla arttı. Satış Lucky Strike ülke çapında lider markası, 1930 yılında satılan 40 milyar, 1925 yılında 14 milyar sigara gitti. [2] Lucky Strike dernek radyo müzik programları ile NBC 1920'lerde başladı. 1928, grup başkanı ve vodvil yapımcı BA Rolfe "BA Rolfe ve Lucky Strike Orkestrası" Edison Records için radyo ve kayıt performans oldu. 1935 yılında, ATC, North Carolina tütün mezatçı Lee Aubrey "Hız" Riggs (sonra, Lexington, Kentucky, FE Boone, diğerine tütün mezatçı eklendi), Hit Parade, sponsor olmaya başladı. 25 yıldır popüler kalan, haftalık radyo programında geri sayım markanın başarısı mancınık. Tütün müzayede tema üzerinde büyük harfle gösterir ve her imza ifade ile sona erdi "Satılmış, Amerikan." Şirketin reklam kampanyaları genellikle özellikli bir tema Lucky Strike sigara yapımında kullanılmak üzere açık artırma ile satın alınmış ve daha iyi lezzet ile yüksek kaliteli tütün, sigara yol açtığını iddia etti tütün kalitesini vurguladı. Amerikan Douglas Fairbanks sigara lezzet ilgili referansları da dahil olmak üzere, Lucky Strike endorsers gibi Hollywood aktörleri kullanarak bir dizi reklam yapan [3]. Lucky Strike, aynı zamanda da Lucky Strike Programı olarak tanıtıldı komedyen Jack Benny radyo ve TV programı, Jack Benny göster, bir sponsor oldu.


Jenson Button 2005 ABD Grand Prix, Indianapolis BAR sürüş Lucky Strike üniforma giyilmesi British American Tobacco plc American Tobacco Company, 1976 yılında satın alma sonucunda, Lucky Strike BAT kontrolü altına girdi. Şirket 1997 yılında Formula 1s Tyrrell Racing takımının satın aldı ve ertesi yıl, Lucky Strike ve stablemate 555 marka ile takım sponsor British American Racing olarak bu rebranded. Lucky Strike, o yılın sonuna kadar takıma sponsor olmaya devam etmesine rağmen ekip, 2006 yılına ortakları Honda tarafından doğrudan satın alındı. 1942 yılında markanın imzası koyu yeşil paketi beyaz olarak değiştirildi. Yeşil renk kullanılan bakır Dünya Savaşı [4] American Tobacco, gerçekte kullanılan kroma ihtiyaç vardı sloganı "Lucky Strike Yeşil savaşa gitti" ünlü bir reklam kampanyası nedeniyle, şirket değişiklik yapıldığı iddia yeşil mürekkep, ve bakır, altın renkli Döşeme üretmek için üretmek. Her sınırlı bir kaynağı vardı, ve yedek malzeme paketi donuk bakmak yaptı. Ancak, işin gerçeği, beyaz bir paket etiket modernize edilmesi ve kadın sigara içenler arasında paket cazibesini artırmak için piyasaya olmasıydı; pazar araştırmaları yeşil paketi, önemli bir tüketici haline gelmişti kadın, için cazip olmadığını gösterdi tütün ürünleri. [5] savaş çaba, aynı zamanda vatansever görünen ürün daha pazarlanabilir hale uygun bir yol oldu.


Yanında sigara ve devlet sağlık uyarısı İngiliz Lucky Strike paket. Bu mesaj "L.S.M.F.T." ("Lucky Strike ince tütün anlamına gelen") 1955 yılında paketi piyasaya sürüldü. 1978 ve 1994 yılında, ihracat hakları ve ABD hakları Brown & Williamson tarafından satın alındı. 1960'lı yıllarda, filtrelenmiş stilleri "Lucky Strike Yeşil" adı verilen bir mentollü sürüme ek olarak piyasaya sunuldu. Bu kez "Yeşil" genel paket renk mentol için başvuruyorsunuz ve. 2006 sonlarında, Lucky Strike sigara Tam Aromalı ve Işık süzülür çeşitleri hem Kuzey Amerika'da kesildi. Ancak, Lucky Strike, pazarlama ve dağıtım desteği, British American Tobacco, global bir sürücü marka olarak tarafından kontrol edilen topraklarda yaşamaya devam edecektir. Buna ek olarak, RJ Reynolds, Amerika Birleşik Devletleri'nde, orijinal olmayan filtre Lucky Grev pazar devam ediyor. Lucky Grev şu anda sigara içen küçük bir üs. [6] [7] 2007 yılında, yeni bir ambalaj Lucky Grev, geri kalanı yedi sigara bölünmüş iki yönlü bir açılışı ile serbest bırakıldı. Aynı yıl, şirket, reklam kampanyaları, dünyanın en küçük adamı He Pingping, kullandı. 2009 yılında, Lucky Strike Gümüş (hafif olarak pazarlanan marka) paket kapsayan dış kırmızı bir teaser olsa da, Quintessential kırmızı tasarım mavi kendi İngiltere'de paketlerin değiştirdi.


Kültürel referanslar


Lucky Strike paketi Cowboy Bebop filmin açılış kredi görünür.


Geleneksel Lucky Strike kutusu sanatı taklit kırmızı bir daire gösteren şeker sigara kutusu, Sigara markası birçok medya modern formlar başvurulan.MSX2 sürümü video oyunu Metal Gear 2: Solid Snake, marka kurgusal bir versiyonu denilen Lucky Forvet kahramanı favori olduğu söyleniyor. Tom şarkısı "Kentucky Avenue" bekler, birinci şahıs hoparlör "Lucky Grev yarısı paketi" ifade eder. Lucky Grev Ralph Bakshi 1981 animasyon filmi Amerikan Pop piyano görülebilir. AMC gösterisi Mad Men, Lucky Strike, Madison Avenue reklam şirketi Sterling Cooper'ın büyük bir istemci. Yeni düzenlemeler marka artık sağlıklı olmasını iddia edebilir ki sigaralar için bir yeni reklam kampanyası, gelip firmanın yaratıcı yönetmen Don Draper (Jon Hamm oynadığı) mücadeleleri ile gösterinin Pilot fırsatlar arsa hattı anlamına gelir, çünkü başka bir sigara daha, kendi reklam stratejisinin temel taşlarından biri olmuştur. Olana kadar ABD eski Senatör Jesse Helms, Senato binasındaki toplantı görevlileri, seçim kendi kişisel markası olan Lucky Strike sigara dağıttı "son derece modaya uygun." [8] An Innocent Man marka söz lirik albüm İnanç tutulması Billy Joel 1983 şarkısı "Ben ve Sen-Sen denilen bir nane Luckies taze bir paketi aldı. Yaşlı adam Trogans ve tıraş sonrası yaptığı Old Spice."

Your account will be renamed[değiştir | kaynağı değiştir]

09:46, 20 Mart 2015 (UTC)