Kullanıcı mesaj:İncelemeelemani

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Turkish Wikipedia Survey[değiştir | kaynağı değiştir]

Dear İncelemeelemani,

Merhaba ve Selamlar. I am a dedicated Hindi Wikipedian and a regular contributor to many other projects of Wikimedia. In addition to this, I also study other language Wikipedians and their contributions. In this connection, I have authored the following blogs studying different projects of Wikimedia Foundation :

  1. Wikipedia for Schools Project (posted on Wikimedia Foundation blog)
  2. Samskrita Bharati and Sanskrit Wikipedia: The journey ahead (posted on Wikimedia Foundation blog)
  3. A Focused Approach for Maithili Wikipedia (posted on Wikimedia Foundation blog)
  4. Two Shades of Wikipedia in Punjabi (posted on Wikimedia Foundation blog)
  5. A Survey of Esperanto Wikipedians (posted on Wikimedia Foundation blog)
  6. Wikimedia Projects in Urdu: Unleashing the Latent Potential (posted on Wikimedia Foundation blog)
  7. Hindi Wikipedia - An Encyclopedia Bridging New Bonds of Friendship Across Borders


I have seen the fact that you have Turkish Wikipedia significantly. I will be glad if you could share your editing experience and observations by answering to the following questions, either here itself, or email me, if you have specified your own email address in the preferences of your Turkish Wikipedia account or post me a message (privately or on my wall) on Facebook with the responses to the questionnaire:

1. How did you reach Turkish Wikipedia?

2. Why did you decide you must contribute to Turkish wikipedia?


3. What is the primary difference you find in the editing cultures on Turkish and any other Wikipedia that you are aware of

4. How do you find fellow editors? Are there conflicts?

5. Indian Wikipedians joined hands for various editathons such as http://meta.wikimedia.org/wiki/Lilavati's_Daughters_Edit-a-thon. Has there been such other special editathons on Turkish Wikipedia?

6. Where are most of the Turkish Wikipedians located (the specific part of Turkey / TRNC / Bulgaria, etc)?

7. Have you attended or organized Turkish Wikipedia community meet-ups?

8. Are there any institutions that are either promoting or likely to promote Turkish Wikipedia?

9. What has been your experience in adding content on specific topics?

10. Can discuss any special experience which took most of your effort but resulted in immense happiness?

11. Can you share any experience of collaboration with a fellow Turkish Wikipedian?


12. How are the technical challenges/issues been for your language?

13. Now is it easy for a new user to start contributing on wikipedia easily?

14. How about interface translation (system messages) and other things?


15. Are there any non-native contributors (e.g. Arabs/ Kurds/ Armenians / Americans) on Turkish Wikipedia?


16. In addition to Turkish Wikipedia, do you plan to contribute to any other language Wikipedia?


17. What is your view about the stub class articles on Turkish Wikipedia?

18. Does Turkish Wikipedia in general adhere to the Neutral Point of View (NPOV) rule? Have you contributed to other Wikimedia projects such as Turkish Wiktionary, Wikibooks, Wikiquote and Wikisource? If so, what has been your experience?

19. Could you share any and all ideas - small or big, successful & not-so-successful - that you think can help drive Turkish and other language projects?

20. Could you give us a personal introduction of yourself (with username)? Also, can you provide the link of any notewothy article you’ve written as well as any user image you’ve uploaded on Wikimedia Commons? Teşekkür ederim. --Hindustanilanguage (mesaj) 18:43, 13 Eylül 2014 (UTC)

Kurban Bayramınız kutlu olsun![değiştir | kaynağı değiştir]

  Eidpakistan.jpg Kurban Bayramınız Kutlu Olsun!


Sevgili vikipedist arkadaşım,

Kurban Bayramını kutlarım.


~~ İyi vikilemeler, sevgiler, saygılar ~~   --Uğurkentmesaj 19:52, 3 Ekim 2014 (UTC)

Selam[değiştir | kaynağı değiştir]

Selam İncelemeelemani, senin 1 sene önce Vikihaber'de hizmetli adayı olduğunu gördüm. Herhalde Meta'ya başvurmadınız. Şimdi başvursakta adamlar nerede kaldınız diyecek. Tam ben senin için başvuruyordum neredeyse. --Uğurkentmesaj 18:46, 13 Ekim 2014 (UTC)

Ahhh, güzel kardeşim ahhh. Neresinden başlayayım da dert yanayım bilmiyorum. Kibele, tüm Vikipedi'yi sahiplenmiş. Arada bir Vikihabere girip, üç beş maddeye sil eklemekle her şeyin olup bittiğini sanıyor. Ayrıca bırak orayı, buraya bile günde on katkı yapmakla Vikipedi'yi kendisinin yarattığını sanıyor. Deşme benim gönül yaramı kardeşim. Bu kullanıcılar, Vikipedi'yi bırakmadığı müddetçe artık benden buraya fayda yok. Varsınlar, başlarına çalsınlar. Bizi, bizden aldılar yemin ederim. Allah nasıl biliyorsa öyle hasıl etsin diyorum, sözü kapatıyorum. Benden bir isteğin varsa, canımla başımla yardıma hazırım. Kendine iyi bak.--i.e.msj 19:00, 13 Ekim 2014 (UTC)

Selam[değiştir | kaynağı değiştir]

Şuradaki oylamaya katılmanız iyi olur. --Uğurkentmesaj 14:18, 21 Ekim 2014 (UTC)

Nerelerdesin?[değiştir | kaynağı değiştir]

Selamlar abi. Nelerdesin? Yoksun bayağıdır, bekleyen değişiklikler hep bekliyor sen de olmayınca :(--RapsarEfendim? 18:49, 21 Ekim 2014 (UTC)

Aslında buralardayım sürekli. Günde birkaç defa giriyorum. Fakat, yalnızca resimler ile ilgileniyorum (ilgileniyorum dediğim bakıyorum...). Kolay gelsin.--i.e.msj 03:18, 23 Ekim 2014 (UTC)

Sürüm gizleme[değiştir | kaynağı değiştir]

Selamlar İE, rica etsem bu sürümü silebilirmisin? Selamlar ve İyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 14:38, 24 Ekim 2014 (UTC)

Sizin gözünüzde hizmetliysem ne mutlu bana. Fakat, benim sadece devriye ve teknisyen yetkilerim var. Bir hizmetliden istemelisiniz. Kolay gelsin.--i.e.msj 14:40, 24 Ekim 2014 (UTC)
Zaten gerek de yok. Çünkü, yalnızca değişiklik özetinde küfür veya reklam varsa bu sürüm silinebilir. Elinize sağlık, geri almanız yeterli olmuş. Kolay gelsin.--i.e.msj 14:42, 24 Ekim 2014 (UTC)

Yanlış[değiştir | kaynağı değiştir]

Buradaki tartışmaya katılabilirsiniz...--i.e.msj 19:19, 24 Ekim 2014 (UTC)

Tartışmayla ilgili[değiştir | kaynağı değiştir]

Selam İncelemeelemani, şablonla ilgili tartışmayı, bahsi geçen şablonun tartışma sayfasına taşıdım. Haberin olsun. Maddede tartışmak iyi olur. Köy çeşmesinde de senin yazdığın ilk cümleyi bağlantı olsun diye bıraktım. İyi Vikiler. --Uğurkentmesaj 19:39, 24 Ekim 2014 (UTC)

Çiler Erbil hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

1990'lardan bir müzisyen ve dansçı bu Ufuk Bigayın Bir Numara parçasıyla meşhur olmuş ve kaydadeper olmalı ama bazı Vikipedistler silmekte sizden ricam eklesem kontrol edermisiniz vede silinecekse direkt silinmeyip SAS a göndermeniz bide bakarsanız siz karar verin kaydadeğer değilsede hiç eklemiycem size güveniyorum saygılar bazı Vikipedistler direkt silmekte ama siz bir yol gösterşn sizin kararınıza saygım var sayın İncelemeelemanı saygılar--92.44.106.24 06:15, 28 Ekim 2014 (UTC)

Neden ?[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Bir neden ve gerekçe sunmalısınız. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız, yorumun uygun bulmadığınız bölümlerini kaldırmalısınız. --i.e.msj 10:16, 29 Ekim 2014 (UTC)
Troll beslemediğimi en iyi siz biliyor olmalısınız. --Eldarion 13:02, 29 Ekim 2014 (UTC)
Lafın ucunu bana dokundurmasaydınız, içiniz rahat etmeyecekti biliyorum. Uzatmaya da niyetim yok. Vikipedi:Trol nedir? sayfasından bir alıntı yapayım;
Bilgisizlik, karşıt görüşe sahip olma, sert bir tarzda taraflı yazı yazmaya çalışma gibi eylemler kendi başlarına trollük sayılmaz. Birine trol demek, başkasının kişisel amacını yargılamak demektir. Bu tür bir amacı kesin olarak tespit edebilecek keskin çizgiler olmadığı için, trol etiketi yapıştırmadan önce iyi düşünmek gerekir.

Karşıt görüş ve kişisel amacım için kendimden bir örnek vereyim mesela, sizin ve Kibele'nin bir hizmetli olarak yaptıklarınızın hiçbirisini beğenmiyorum. Mümkün olan en kısa sürede hizmetliliği bırakmanızı istiyorum. Hala trol deyin, siz. Olmuyor, Eldarion olmuyor. İğne, çuvaldız meselesini de hatırlatırım. --i.e.msj 22:38, 29 Ekim 2014 (UTC)

Söylenecek söz kalmadı. Vikipedi'den sıkılmışa benziyorsunuz. Biz de sıkıldık.--i.e.msj 09:03, 30 Ekim 2014 (UTC)

uğraşma[değiştir | kaynağı değiştir]

uğraşma, değmez. derekelerine inilmez. boy vermiyor çünkü. ANADOLU (mesaj) 14:00, 29 Ekim 2014 (UTC)