Kaspersky

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kaspersky Lab

Cover art

Sınıf : Özel Şirket
Kuruluş Tarihi : 1997
Kurucu : Eugene Kaspersky
Genel Merkez : Moskova, Rusya
İlgilendiği Alan : İnternet Güvenliği
Kilit İsimler : Eugene Kaspersky
Natalya Kaspersky
Vitaly Bezrodnykh
Meşguliyet : Blgisayar Yazılımı
Ürün : Güvenlik
Gelir : 85.3 Milyon $ (2006)
Net Gelir : 67.3 Million $ (2006)
Personel : 2000 (Mart 2010)
Global Web Site : Kaspersky.com

Kaspersky Lab. 1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kurulan Rusya Merkezli bir güvenlik şirketi, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunmaktadır. Anti-virüs, anti-spyware, anti-spam ve anti-intrusion (firewall benzeri bir yazılım türü) ürünlerini pazarlamaktadır. AV-Comparatives’e göre Kaspersky Anti-virüs (eski adıyla AntiViral Toolkit pro) virüs tarayıcıları arasında virüs yakalama oranı oldukça yüksektir. 2006 yılında Kaspersky antivirüs 2. sırayı almış ve TopTenReviews Gold ödülünü almayı başarmıştır. Ek olarak Kaspersky 2003 yılının Ağustos ayından beri tüm Virüs Bulletin kıyaslama testlerini geçebilmektedir. PC World’e göre Kaspersky Anti-Virus yazılımı yeni virüslere ve güvenlik tehditlerine karşı en hızlı güncellemeleri sağlar. Kullanıcının bilgisayarını korumak için elle anti-virüs taramasına ihtiyaç yoktur. Elle virüs taraması güncel olmasa bile eşzamanlı virüs taraması her zaman eksiksiz olacaktır ve güncellemelerden bağımsız olarak bütün virüs tehditlerine karşı kullanıcının bilgisayarını koruyacaktır.

Kaspersky Anti-Virus motorunu diğer güvenlik yazılımları da kullanmaktadır. Bunlar: BitDefender, Juniper Networks, Sybari (şu an Microsoft’ta), Netintelligence, GFI Software, F-Secure, Borderware, Frontbridge, Astaro, G-Data, Netasq,Draytek ve diğerleri.

Kaspersky Lab’in merkezi Moskova-Rusya’dadır. Diğer bölgelerde bulunan distribütörleri ise; İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Polonya, Romanya, Japonya, Çin, Kore ve Amerika’dadır. Kaspersky yönetici takımında yer alanlar ise şöyle: Natalya Kaspersky (CEO), Eugene Buyakin (Finans Müdürü), Daniil Kaptsan(Pazarlama Müdürü) ve Andrei Tikhonov (Teknik-Resmi Müdür).

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]