Karagül (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Karagül
Karagüldizi afis.png
Format Televizyon dizisi
Tür Aşk
Dram
Senarist Sema Ergenekon
Eylem Canpolat
Yönetmen Murat Saraçoğlu
Oyuncular Özcan Deniz
Ece Uslu
Mesut Akusta
Hilal Altınbilek
Yavuz Bingöl
Mert Yazıcıoğlu
Şerif Sezer
Özlem Conker
İlayda Çelik
Ayça Ayçin Turan
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 35 (bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı Şükrü Avşar
Gösterim süresi 90 dk.
Yapım şirketi Avşar Film
Yayın bilgileri
Kanal FOX
Resim formatı 1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 29 Mart 2013 – günümüz
Durumu Devam ediyor

Karagül, başrollerinde Özcan Deniz ,Ece Uslu ,Mesut Akusta,Hilal Altınbilek ve Yavuz Bingöl'ün olduğu, prodüksiyonu Avşar Film tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye'nin FOX kanalında yayınlanan televizyon dizisidir. 29 Mart 2013 Cuma tarihinde yayınlanmaya başlanan dizi, ilk sezon finalini 14 Haziran 2013 Cuma akşamı yapmıştır. Yayınlandığı ilk zamanlarda 3-4 gibi rating puanı alırken sonraki bölümlerde rating puanı 8'e kadar çıkmıştır. Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat tarafından senaryosu yazılan diziyi Murat Saraçoğlu yönetiyor.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Elleri yalısının bahçesindeki topraktan başka toprağa değmemiş bir kadın ve bu kadını bir yalanı yaşamaya mahkum etmiş bir adam. Ve kadın en ummadığı anda gerçeklerle bir başına kalır.

Şimdi hayat onu, kaybettikleri için savaşa davet ediyor . Hayat, onu çocukları için ayakta durmaya ve uzak diyarlarda yeniden doğmaya çağırıyor.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Adı Karakter
Özcan Deniz Murat Şanverdi Doğuda yaşayan Zengin ve nüfüzlu bir ailenin oğludur. Karısı Ebru ile İstanbul'da mutlu bir hayat yaşarken. Ailesini ziyaret ettiği sırada abisi Kendal'ın hışımına uğrayarak. Fırat Nehri'ne atılır. Ve bir süre ortalardan kaybolur.Ve son 41. VE 42.bölümlerde diziye tekrar geri döner.Abisi Kendal Şanverdi'den intikamını almakta kararlıdır...
Ece Uslu Ebru Sezgin Şanverdi Kocası Murat'la mutlu bir hayat sürerken birden kocasının Halfeti'de intihar ettiği haberini alır ve oraya gider. Orda kocasının ailesinin yanına yerleşir. Aslında kocasının aliesini hiç tanımadığı için kocasının kim olduğunu şimdi öğrenir.
Mesut Akusta Kendal Şanverdi Murat'ın ağabeyi gözünü hırs ve para bürümüştür. Kardeşini sırf bu yüzden nehirde boğmaya kalkmıştır. 2 karsı vardır. İlk eşinden engelli bir oğlu doğar. Asım'a Hiçbir ilgi göstermez. Eşi Emine gözden düşer Emine'nin üzerine kuma olarak Özlem'i getir. Ama oda kız çocuğa hamile kalınca fabrika çalışanlarından birini hamile bırakır ve erkek evlat bekler.
Hilal Altınbilek Özlem Şanverdi Kendal'ın 2. eşidir. Ağabeyleri tarafından zorla genç yaşta Kendal Ağa'ya verilmiştir.Güzelliği ve fettanlığıyla dizideki gerçekleri ortaya çıkarmakta önemli rol oynayacaktır.
Yavuz Bingöl Fırat Mercan Murat'ın Teyzesinin oğludur Narin'in ağabeyidir. Karısını kızının önünde bıçaklamıştır. Ceza evinde uzun yıllar yatmıştır. Kızından ayrıdır ve Ebruya aşıktır.
Mert Yazıcıoğlu Baran Şanverdi Ebru Ve Murat'ın oğludur. Küçük yaşta Ebru'dan habersiz alı konulup doğarken öldü diyerekten Murat'ın Dini nikahlı karısı Narin'e verilmiştir.
Şerif Sezer Kadriye Şanverdi Murat ,Kendal ve Melek'in Annesidir. hanım ağadır. Sabırlı , bilgili , otoriter ve nüfuzlu kişiliğiyle her şeyi yoluna koymaya çalışır.
Özlem Conker Narin Mercan Murat'ın teyze kızıdır. Küçük yaşta anne ve babasını kaybedince teyzeleri Kadriye'nin yanında kalırlar Murat'la dini nikahlanır. Fakat Murat Ebru'yu sevdiği için Ebru ile yaşadığı için hep acı çeker. Ebru'nun oğlu Baran'da ona verilir. Çünkü Narin Kısırdır. Ebru'nun gelmesiyle Narin'i zor günler beklemektedir.
İlayda Çevik Maya Şanverdi Ebru ve Murat'ın sakin ve iyimser kızıdır.
Ayça Ayçin Turan Ada Şanverdi Ebru ve Murat'ın hareketli ve asi kızlarıdır. Sürekli Kendal,Baran ve Narin'le kapışır.

Yayın Takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon no. Bölüm sayısı İlk yayın bilgileri
Sezon Sezon açılışı Sezon finali
1 12 2013 29 Mart 2013 (2013-03-29) 14 Haziran 2013 (2013-06-14)
2 50 2013–2014 20 Eylül 2013 (2013-09-20) 13 Haziran 2014 (2014-06-13)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]