Kara Para Aşk

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kara Para Aşk
KaraParaAşk-diziafişi.jpg
Format Televizyon Dizisi
Tür Aşk
Dram
Senarist Eylem Canpolat
Sema Ergenekon
Yönetmen Ahmet Katıksız
Oyuncular Engin Akyürek
Tuba Büyüküstün
Nebahat Çehre
Erkan Can
Tema müziği bestecisi Toygar Işıklı
Besteci Toygar Işıklı
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 31 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı Kerem Çatay
Mekân İstanbul, Türkiye
Gösterim süresi 110 dk (1. bölüm-8. bolüm) 146 dk (9. bölümden itibaren)
Yapım şirketi Ay Yapım
Yayın bilgileri
Kanal atv
Yayın tarihi 12 Mart 2014
Durumu Yayında

Kara Para Aşk atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan televizyon dizisi. Başrollerini Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, ve Erkan Can paylaşmaktadır. Dizinin yapımını Ay Yapım, yapımcılığını Kerem Çatay üstlenmektedir. Dizinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız yapmaktadır. Dizinin ilk bölümü 12 Mart 2014 Çarşamba günü yayınlanmıştır. Reytinglerde yükselen çizgisi dikkat çekmektedir. Dizinin başrollerinden olan Nebahat Çehre ve elif'in arkadaşı Bahar'ı oynayan Tuvana Türkay 2. sezonda diziden ayrılmışlardır.Diziye Öykü Karayel dahil olmuştur.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Para ve hırs yüzünden hızla kirlenen dünyada, suçlularla giriştiği amansız mücadelelerde büyük başarılar kazanan Ömer Komiser, kız arkadaşı Sibel'le nişanlanmak için İstanbul'a gelir. Roma'da yaşayan Elif ise doğum gününde ailesiyle birlikte olmak için İstanbul'a gelir. Ömer ile Elif aynı gece ölüm acısı yaşarlar. Ömer'in kız arkadaşı ve Elif'in babası aynı arabada kafalarından vurulmuş şekilde ölü bulunurlar. İkisi de cevaplayamadıkları sorularla baş başa kalırlar. Gergin ve önyargılı bir tanışmanın ardından peşlerine düştükleri her ipucu yollarını kesiştirir. Ömer, Sibel'in katilini bulmaya, ona atılan iftiraları temizlemeye kararlıdır. Elif ise ömrünün en zor anlarını yaşarken, babasının göründüğünün aksine karanlık bir hayatı olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Aslında bununla babası Ahmet hakkında ne kadar az şey bildiğini öğrenir. Babası ona yüklü miktarda elmasları borç olarak bırakmıştır. Kız kardeşi kötü adamların elinde olan Elif onu kurtarmak, borcu ödemek ve ailesine bakmak zorundadır. Elif, ailesi için tehlikelerle dolu, karanlık yolda kaybolmak üzeredir. Bu sırada elmasları çalınan Tayyar'ın Elif'le ilgili başka planları vardır. Ömer cok zor durumdadır bir yani elifi isterken oteki yai hala sibeldedir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Tuba Büyüküstün (Elif Denizer) - 30 yaşlarında, Roma'da yaşayan başarılı bir mücevher tasarımcısı. Ahmet ile Zerrin'in biricik kızı. Evin göz bebeği. Doğum gününde babasının ölümüyle hayatı değişir. Zamanla babasının borçlarını ödemek için kara para aklamaya başlar. Cinayeti çözmek için birlikte yola çıktığı Ömer komisere bir süre sonra aşık olur.
 • Engin Akyürek (Ömer Demir) - 30 yaşlarında Van'da organize suçlar şubesinde ödüller alan bir komiserdir. Sibel ile nişanlıdır, evlilik için gün saymaktadır. Ancak Sibel tanıdığı kadın değildir. Elif'in babasıyla aynı arabada ölü bulunur. Ömer cinayeti çözerken nasıl yalanlarla uyutulduğuna inanamaz. Elif'in sevgisine Sibel'in hatırası için başta karşılık vermese de Elif'e karşı o da boş değildir.
 • Nebahat Çehre (Zerrin Denizer) - 50 yaşlarında, Ahmet'in karısı Aslı,Elif ve Nilüfer'in annesidir. Kocasının ölümüyle ve ölümünden sonra ortaya çıkan borçlarla sarsılmıştır.
 • Erkan Can (Tayyar Dündar) - 50 yaşlarında iş adamıdır. Bir vakıf hastanesi vardır, aynı zamanda uyuşturucu ticareti yapmakta ve kara para aklamaktadır. Denizer'lerin aile dostudur. Kimse Tayyar'ın bu karanlık ve cani tarafını bilmez. Mert ve Fatih (Metin) isminde iki oğlu vardır. Ancak kirli işlerine alet ettiği Fatih'e babası değil amcası olduğunu söylemiştir. Fatih'se Tayyar'ın öz babası olduğunu bilmektedir.
 • Burak Tamdoğan(Hüseyin Demir) - Ömer'in abisi ve İstanbul Cinayet Büro'da baş komiserdir. Kendilerine ait müstakil bir evleri vardır. İki çocuğu, karısı ve annesiyle o evde yaşamaktadır. Ömer de daha sonra o eve yerleşir.
 • Tuvana Türkay (Bahar Çınar) - 30 yaşlarında, Elif'in çocukluktan beri dostu ve Levent'in sevgilisidir. Elif'in sahip olduğu imkanlara asla sahip olamamıştır ve onu çok kıskanmaktadır. Zamanla o da Elif'in aradığı, babasından borç kalan elmasların peşine düşer. Ve bu uğurda sevgilisi Levent'i Elif'in kollarına bırakmaya hazırdır.
 • Saygın Soysal (Metin Dündar) - 30-35 yaşlarında Tayyar'ın oğlu ve en has adamıdır. Gerçek ismi Fatih'tir, Metin kirli işler yaparken kullandığı kod adıdır. Tayyar'ın babası olduğunu bilmekte; ancak amcasıymış gibi davranmaktadır. Tayyar annesinin dilini kestiği için ondan intikam almanın peşindedir. Tayyar'ı yerinde edip o makama kendisi oturmak istemektedir. Hayatında ilk defa, Elif'in kardeşi Nilüfer'e aşık olur. Aynı zamanda emniyet teşkilatıyla da bağlantısı vardır ve bundan Tayyar'ın haberi yoktur.
 • Bestemsu Özdemir (Nilüfer Denizer) - Denizer ailesinin en küçük kızıdır. Neşeli ve eğlenceli tavırlarıyla dikkat çeker. Tayyar, Elif'e kara para aklatmak için hikayenin başında Nilüfer'i kaçırır. Ve zaman içinde Tayyar'ın büyük oğluyla Nilüfer arasında imkansız bir aşk doğar. Nilüfer aynı zamanda Tayyar'ın diğer oğlu Mert'in de eski sevgilisidir ve Mert henüz Nilüfer'i unutabilmiş değildir.
 • Emre Kızılırmak (Levent İnanç) - 30 yaşında, Bahar'ın sevgilisidir. İşletme mezunudur; fakat işsizdir. Bahar, zengin olmak için Levent'le Elif'in arasında bir aşk hikayesi kurmaya karar verir. Levent başta karşı çıksa da daha sonra Bahar'ın teklifini kabul ederek Denizer Holding'te işe başlar.
 • Hazal Türesan (Aslı Denizer) - 40 yaşlarında, Ahmet ve Zerrin'in en büyük kızı, Taner'in karısıdır. Akli dengesi pek yerinde değildir. Oldukça agresif bir yapısı vardır.
 • Serkan Kuru (Taner) - Aslı'nın kocası, Denizer Holding'de çalışıyor. Aynı zamanda Tayyar'ın uzatmalı sevgilisi Pınar'la yasak bir ilişkisi var. Ahmet Denizer'in ölümünden sonra o da elmasların peşine düşer. Amacı, elmasları herkesten önce bulup Pınar'la kaçmaktır.
 • Güler Ökten (Elvan Demir) - 65 yaşlarında, Hüseyin ve Ömer'in annesi.
 • Bedia Ener (Fatma Andaç) - 55 yaşlarında, ev Hanımı. Sibel ve Hatice'nin annesidir. Kocası yatalak hastadır. Kızı Sibel'in kirli işlere bulaştığının bilincindedir; ancak bu yolla çok paralar kazanılacağını görünce sesini çıkarmamıştır. Kızının ölümüyle perişan olur.
 • İlkin Tüfekçi (Pelin Serter) - 25 yaşlarında, Emniyet Müdürlüğü'nde komiserdir. Bakımsızlığı ve erkeksi tavırlarıyla dikkat çeker. Ömer'in polis okulundan arkadaşıdır. Aynı zamanda mesai arkadaşı Arda, kendisine karşı boş değildir.
 • Ali Yörenç (Mert Dündar) - Üniversite mezunu, 27 yaşında Tayyar'ın oğludur. Amerika'da okuduğu yıllarda Nilüfer'le uzun dönemli ilişkisi olmuştur.
 • Aytaç Arman (Ahmet Denizer) - Zerrin'in kocası, Denizer Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Ölümünden sonra onun da kirli işlere bulaştığı gün yüzüne çıkar. Bir de ortada sahte elmas konusu vardır. Kara para akladığı kişileri dolandırmıştır ve gerçek elmasların nerede olduğu bilinmemektedir.
 • Selin Ortaçlı (Sibel Andaç) - 30 yaşlarında Ömer'in nişanlısıdır. Gerçek ismi Mine'dir. Ömer'e kendisini Sibel olarak tanıtmıştır. Babası ameliyat olsun diye ve evine bakmak için Tayyar adına kara para aklama işine bulaşmıştır. Ahmet'le de işbirliği halindedir ve bu olaylar Sibel'in hazin sonunu hazırlar.
 • Kerimhan Duman (Can) - 17 yaşlarında, Aslı'nin oğludur.
 • Ahmet Tansu Taşanlar (Arda Çakır) - İstanbul Cinayet Büro'da komiserdir. Mutsuz giden bir evliliği vardır ve boşanmak üzeredir. Aynı zamanda mesai arkadaşı Pelin'e karşı da platonik bir aşk beslemektedir.
 • Elif İnci (Melike Demir) - Hüseyin'in karısı, iki çocuk annesidir. Dobralığı ve patavatsızlığı yüzünden kimse tarafından pek sevilmez.
 • Bülent Çankaya (Van Emniyet Müdürü) - 50 yaşlarında Komiser Ömer'in Van daki amiri
 • Hatice Andaç  - Sibel'in kardeşi, Tıp öğrencisidir. İleriki bölümlerde babasının ameliyat parası için Metinle kara para aklama üzerine bir anlaşma yaparlar.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon no. Gösterim gün ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Yayın yılı Çekilen bölüm sayısı Bölüm aralığı Kanal
1. Sezon Çarşamba 20.00 12 Mart 2014 18 Haziran 2014 2014 13 1-13 atv
2. Sezon Çarşamba 20.00 03 Eylül 2014 Bilinmiyor 2014 - 2015 - 14- atv

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]