Kane

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kane
Kane'nın resmi.
İstatistikler
Ring Adı(lar) Kane
Boyu 2,06 m (6 ft 9 in)
Kilosu 147 kg (320 lb)
Yayınlanmış Boyu 2,13 m (6 ft 12 in)
Yayınlanmış Kilosu 148 kg (330 lb)
Doğum 26 Nisan 1967 (1967-04-26) (47 yaşında)
Madrid, İspanya
Eğiten Jeff Bradley
Ray Candy
Dean Malenko
Debut 18 Haziran 1992

Bulunduğunuz madde güreşçi olan Kane ile ilgilidir. Eğer Command & Conquer Serisi'ndeki Kane'i arıyorsanız buraya tıklatın. Kane veya gerçek adıyla Glen Thomas Jacobs (d. 26 Nisan 1967; Torrejón de Ardoz, Madrid, İspanya), Amerikan asıllı profesyonel bir güreşçidir. Güreşmeye başlamadan önce Amerika'da bir üniversitede yedek öğretmenlik yapmıştır.

Kane ilk yıllarında Undertaker'a saldırarak kendine ün sağlamıştır. Onun Mankind, HBK ve birçok güreşçi ile yaptığı maçlara karışarak onun kaybetmesini sağladı. Daha sonra onunla takım oldu ve WWE'nin gelmiş geçmiş en iyi takımlarından birini oluşturdular. Kane ilk yılarında maskeli bir güreşçiydi. Daha sonra Triple H ile yaptığı maçı kaybedince maskesiz güreşmeye başladı.

Kane, Steve Austin ile bir maça çıktı ve bu maçı kaybettiğinde kendisini yakarak öldüreceğini söylediği için Undertaker bu maçta ona yardım etti ve kazanmasını sağladı. Fakat Kane Steve Austin'e daha sonra yenildi. İlerleyen günlerde de Kane Mankind ile 2 defa takım şampiyonu oldu. Kane sonraları Undertaker takım şampiyonluğunu yaşadı.

2007 yılı itibarıyla Smackdown ve ECW markaları ile çalışmaktadır.

2006 yılında aktör olarak See No Evil isimli filmde rol almıştır. Kane'in The Undertaker'la beraber birçok takım şampiyonlukları vardır. The Undertaker senaryo gereği Kane'in üvey abisidir ve ikisi beraber Brothers of Destruction takımını kurmuşlardır. Ayrıca The Undertaker ile Wrestlemania 14'te karşılaşmıştır. Bu maç The Undertaker'ın Wrestlemania serisindeki en zor maçı olmuştur. Maçı The Undertaker kazanmıştır. Bu maçta 2 chokeslam 4 tomstone hareketi yapılmıştır. Kane 8 kere World tag team kemerini bir kere WCW Tag Team bir kere WWE iki kere de Intercontinental kemerini kazanmıştır. Kardeşi The Undertaker ile beraber WWE'deki en iyi güreşçilerdendir. Bitirici hareketi Chokeslam'dir. Wrestlemania 24'te ECW Title'ı kazanmıştır. ECW kemerini Chavo Guerrero'dan almıştır. Draft Lottery 2008"de RAW programına transfer olmuştur. Night Of Champions adlı Pay Per View'de ECW kemerini Big Show'un da yer aldığı üçlü maçta Mark Henry'e kaybetmişdir. RAW'a transfer olduğunda CM Punk ile Ağırsiklet kemeri maçına çıkamadığı için çok sinirlendi. Punk'da onu teke tek maçta yenince siniri iyice büyüdü ve Great Amerikan Bash'da Batista ve CM Punk Ağırsiklet kemeri maçına karışarak kemerin CM Punk'da kalmasını sağladı. WrestleMania 25'te CM Punk ile beraber çantayı almaya çok yaklaştı fakat çantayı CM Punk aldı. Sonra CM Punk ile bir çekişme yaşadı. Ardından The Great Khali ile bir çekişmesi oldu ve onu Summerslam şovunda yendi. Ünü yayılmaya başlayan Kane Smackdown grubunda başkan yardımıcısı olarak görev aldı ve Smackdown grubu gece sonunda kazanan taraf oldu. Royal Rumble turnuvasına katıldı ama elendi. Sonra Triple Threat maçında John Morrison ve Drew Mcintyre maçında tuş oldu ve elendi. Elemetion Chamber'da Drew Mcintyre'a yenildi. Wrestlemania'da Money in the Bank maçına katıldı ama maçı Jack Swagger kazandı.

Fatal Four Way'a katılmak için CM Punk ile karşılaştığı maçta yenildi. Ve Fatal 4 Way'a günler kala Undertaker'ın bitkisel hayatta kaldığını belirterek bu durumdan maç adaylarını suçladı. Kazandığı Money in the Bank hakkı ile aynı gece Rey Mysterio'yu yenerek Dünya Ağırsiklet Şampiyonu oldu. Summerslam'de Rey Mysterio ile yaptığı rövanş maçında kemerini korudu. Ama onu tabuta sokacakken tabuttan Undertaker çıktı. Ertesi günkü programda Undertaker'a saldırarak bitkisel hayata düşürdüğünü ve bu saldırıyı yıllardır planladığını itiraf etti. Night Of Champions programında Undertaker'a karşı kemerini korudu. Hell In A Cell'de Undertaker'la yaptığı maçta Paul Bearer Kane'in tarafına geçti ve Kane kazandı.

Undertaker ve Kane'in son maçı Bragging Rights'ta gerçekleşti. Kane Nexusların yardımıyla Undertaker'ı tabuta gömdü. Ve sonsuzlağa yolladığı söyleniyor. Survıvor Series'de Edge ile kemer maçı yaptı ve kemerini korudu. TLC şovunda ise dörtlü bir merdiven maçında kemerini Edge'e kaybetti, maçtaki diğer isimler Alberto Del Rio ve Rey Mysterio idi. Şu anda Smackdown'da güreşiyor

2011'in son Raw şovunda gerçekleşen John Cena vs Mark Henry maçı sırasında, Kane maskeli olarak geri dönmüş ve John Cena'ya saldırdı. Bunun üzerine John Cena ile pek uzun olmayan bir feuda girdi.

2012'de sinir kontrolü tedavisi gören Daniel Bryan ile takım oldu. Başta birbirlerini pek sevmeselerde daha sonradan çok iyi iki dosta dönüştüler. 2013 Money In The Bank zamanı ayrıldılar.

Kane'in Money In The Bank hakkındaki konuşması sırasında Wyatt Family , Kane'e saldırarak debut yaptılar ve Kane'i sakatladılar. Kane, Wyatt Family, The Miz'e saldıracağı sırada geri dönüşünü yapmış ve Wyatt Family'i dağıttı. Fakat ardından The Miz'e de Chokeslam yaparak Heel Turn geçirdi. Ertesi Raw'da maskesini çıkartarak Stephanie McMahon'a teslim etti ve bir kaç ay boyunca Corporate Kane'i izledik. Daha sonradan Stephanie'nin onu aşağalaması üzerine Kane içindeki bastırdığı öfkeyi serbest bırakarak tekrar Maskeli Kane'e geri döndü ve Daniel Bryan'a saldırdı. Daniel Bryan ile WWE World Heavweight Championship feuduna giren Kane, Extreme Rules'taki maçı kaybetti.

Kişisel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Jacobs, ABD Hava Kuvvetleri adına İspanya'da çalışan ebeveynlerin oğlu olarak Madrid'te doğdu.[1][2] 23 Ağustos 1995'te Maurisa Jacobs née Goins ile evlendi.[3] Jacobs, 2008 ABD başkanlık seçimleri'nde Ron Paul'u destekledi.[4] Ayrıca Free State Project'in üyesi olarak, bu organizasyon'un 2009 New Hampshire Liberty Forum'unda konuşmuştur.[5] Jacobs politik görüşlerini ve liberal haberlerini Adventures of Citizen X adresindeki blogunda yazmaktadır.[6]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]