Kadın İsterse

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kadın İsterse
Tür Dram, komedi
Senarist Yelda Açıkgöz
Nur Özlem Açıkgöz
Birol Güven
Murat Aras
Yönetmen Bora Tekay
Oyuncular Hülya Avşar
Cihan Ünal
Deniz Çakır
Zerrin Sümer
Derya Baykal
Kazım Akşar
Burçin Terzioğlu
Vildan Atasever
Oğuz Oktay
Cahit Kaşıkçılar
Elif Tayhan
Anlatıcı Hülya Avşar
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Prodüksiyon
Yapımcı Birol Güven (2004-2006)
Kerem Çatay (2004-2006)
Sinematograf Ferhat Öçmen
Yapım şirketi MinT
Ay Yapım
İmaj TV (teknik yapım)
Yayın bilgileri
Yayın tarihi 14 Aralık 2004 – 20 Haziran 2006
Durumu Sona erdi

Kadın İsterse, Hülya Avşar ve Cihan Ünal'ın başrollerini paylaştıkları dram-komedi türündeki Türk dizisi.

Uzun bir süre Star TV'de yayınlanmaya devam eden yapım, sonrasında Show TV'ye geçmiştir. 2006 yılında biten dizinin tekrar bölümleri Star TV ve Flash TV'de yayınlanmıştır.

2004 yapımı dizinin yapımcılığını üstlenen Birol Güven aynı zamanda senaryo ekibinde de yer almıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Başrollerini Hülya Avşar ve Cihan Ünal'ın paylaştığı,güçlü kadrosu ve hikayesi ile seyirci ile buluşan dizide Birol Güven'in kaleminden aldatılan bir kadının hikayesi anlatılıyor.

İki çocuk sahibi Canan zaman evliliği ilerledikçe bütün zamanını çocuklarına ayırdığı için kendini ihmal etmiştir.Zaten var olan estetik problemlerine ve fazla kiloluğu ve bakımsızlığıda eklenince görünümü sevimsizleşmiştir.Buna karşılık eşi Zafer'de çok bakımlı bir erkektir.Hele ki son zamanlarda kendisine gösterdiği ilgi ve alakayı başka hiçbir kadın göstermemiştir.Bunlara aşırı telefon konuşmaları da eklenmiştir.Eşine olan ilgisi azaldıkça çevresindeki kadınlara olan ilgisi onun ilgisini çekmiştir.Ve sonunda asistanı Alev'e aşık olmuş ve bunca yıllık evliliğini sona erdirmekte hiçbir sakınca görmez.

Canan,kocasının ihaneti ile bir kadının başına gelebilecek en büyük felaketi yaşar.Canan'ın en kötü günlerindeki destekçileri yıllarca evinde hizmetçilik yapmış Fatma ve aile dostları Selin'dir.Canan televizyonda kadınların geçirdiği operasyonları görünce çok büyük bir karar alıp bunu kendi üzerinde denemeye ve ameliyat olmaya karar verir.Canan'ın tek isteği kocasından intikam almaktır.Ve Canan bu uğurda varı yoğunu satarak para biriktirmeye,nerede kalacağına dair kararlar almaya başlar.Tabii bu iş göründüğü kadar kolay değildir.Sonuçta çok büyük bir operasyondur.Kaldığı yerde bir çocuk sayesinde herşeyi öğrenir bilgisayar kullanmak,yabancı dil ve daha birçok şey öğrenir.Ve Canan ameliyat vb. birçok operasyon sonunda yeni bir kimlik kazanır.Artık Duygu olarak Zafer'in karşına çıkacak intikam planlarına başlayacaktır.