Johnny Bravo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Johnny Bravo
Johnny Bravo.jpg
Johnny Bravo
Format Animasyon serisi
Tür Animasyon
Yaratan Van Partible
Geliştiren Toonami
Yönetmen John McIntyre
Rumen Petkov
Seth MacFarlane
Russell Calabrese
Kirk Tingblad
Nathan Chew
Robert Alvarez
Van Partible
Seslendiren İngilizce : Jeff Bennett
Mae Whitman
Tom Kenny
Larry Drake
Brenda Vaccaro
Donny Osmond
"Weird Al" Yankovic
Lauren Tom
Alanna Ubach
Türkçe :
Boğaçhan Sözmen
Seval Tufan
Nurhan Yılma
Ali Hekimoğlu
Faruk Akgören
Ahmet Eres
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 67 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Mekân Aron City
Gösterim süresi 25 Dakika
Yapım şirketi Cartoon Network Studios
Yayın bilgileri
Kanal Cartoon Network
Ses formatı stereo
Yayın tarihi 7 Temmuz 1999 – 27 Ağustos 2004

Johnny Bravo, bir Amerikan animasyon televizyon serisidir. Yaratıcısı Van Partibledir.. İlk yayın Cartoon Network'te 7 Temmuz 1997 ve 4 sezon 67 bölüm sürmüştür. Seri aslında 12 bölüm ve bir yarım saatlik pilot bölüm değerinde sürecekti, 1999'da yenilendi ve resmi bitişi 27 Ağustos 2004 tarihindedir, ama Kasım 2009'da tekrar yayın kararıyla Cartoon Network'e geri geldi.

Johnny Bravo aslında Cartoon Network'ün World Premiere Toons için yaratılan iki kısa bölümle ortaya çıktı ve belirlenmiş birkaç karakterle seriye devam edildi. Birkaç ünlü oyuncu gösterildi.

Johnny Bravo siyah güneş gözlüğü ve tişört, mavi kot, bir pompadour saç stili ve Elvis Presley'ye benzer kişisel ses tonlu, kaslı sarışın genç adamdır. Sürekli olarak çevresindeki bir kadını, o bölüm boyunca kendine aşık etmeye çalışır. Narsist ve budalalık özelliğiyle çekiciliği olan her bayana yönelir.

Onun maceraları ve problemleri genellikle kızıl saçlı 10 yaşındaki bir kız olan "Suzy", yaklaşık Johnny'nin yaşlarında kahverengi saçlı zeki inek "Carl", ve bir baba figürü olarak hizmet eden 50 yaşındaki "Babalık" ın etrafında süregelmektedir.

Başlarında, orijinal kısa animasyonlar halinde bazı yaratıcı formatlar kullanılarak yayınlandı. Bununla birlikte, şov tamamen yenilendi, animasyon stili ve belirlenmiş karakterlerin kişilikleri değiştirildi. Şovun final sezonu orijinal formatına geri döndü. İzleyicilerden Johnny Bravo'nun şovunda JBVO kullanılması talebi geldi. JBVO tahminen ilk yılı için yayınlandı.

Türkçe seslendirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Seslendirmen Karakter
Boğaçhan Sözmen Jonathan "Johnny" Bravo
Fatoş Ceylan Bunny "Mama" Bravo
Seval Tufan Little Suzy
Ali Hekimoğlu Carl Chryniszzswics
Ali Faruk Akgören Babalık
Ahmet Eres Usta Hama

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Johnny Bravo: 30'lu yaşlarda devamlı kızlar peşinde koşan ve her seferinde hüsrana uğrayan, kasları beynine göre daha fazla gelişmiş olan ve kas gösterilerine bayılan başrol oyuncusu. Beyni beş yaşında olan bir çocuğun beyni gibi çalışır.
  • Bunny Bravo: Johnny Bravo'nun annesi ve tipik bir Amerikan ev kadınıdır. Oğluna çok düşkündür.
  • Little Suzy: Johnny Bravo'nun komşu kızı. Kızıl saçlı ve 8 yaşındadır. Çok şirin ve şirin olduğu kadar da zeki bir kızdır. Johnny Brovo'yu sürekli işlerinde kullanır ve sinir eder.
  • Carl Chryniszzswics: Johnny Bravo'nun tek arkadaşı. Johnny Bravo'ya göre mankafadır. Kendisi bilimle haşır neşirdir ve zekidir. Diziye 2. sezonda giriş yapmıştır. Babalık'ın dükkânında takılır.
  • Babalık: Johnny Bravo'nun takıldığı fast food dükkânının sahibidir. Dükkanındaki yemeklerin tarifi bilinmiyordur ve birçok hayvandan yemek yapmaktadır. Olgun yaşlarda ve paragöz bir adamdır. Diziye 2. sezonda giriş yapmıştır.
  • Usta Hama: Johnny Bravo`nun karate öğretmenidir Johnny`e hep ayak işlerini yaptırır.
  • Bebiş (Orman Çocuğu): Birkaç bölümde çıkmıştır. Düşmanı bir maymundur. Ama o bütün hayvanlarla dosttur.
  • Madenci: Birkaç bölümde çıkmıştır. Hep altın arar. Çok aptaldır.

Konuk oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Don Knotts Jessica Biel Alec Baldwin "Weird Al" Yankovic Rick Springfield Luke Perry Farrah Fawcett Vendela Kirsebom Adam West Dionne Warwick Mick Jagger Richard Simmons Joey McIntyre Mr. T Mark Hamill Shaquille O'Neal Donny Osmond Seth Green Allyce Beasley Curtis Armstrong Chuck D Jeffrey Tambor Tia Carrere Laraine Newman Scooby-Doo Steve Arnott Şablon:Cartoon Network Orijinal Seriler