Get a Clue

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Müzik David Mansfield
Görüntü yönetmeni Karl Walter Lindenlaub
Dağıtıcı Disney Filmi
Çıkış tarih(ler)i Haziran 28 2002
Ülke United States
Dil İngilizce
Bütçe $1 milyon

Get A Clue 2002 Disney Kanal Orjinal Filmleri.(Lindsay Lohan)'in başrollerde oynadığı Disney filmidir.Yardımcı olarak Ian Gomez , Bug Hall çocuk arkadaşları.Öğretmenleri Brenda Song Lexy 'in en iyi arkadaşları Ali Mukaddam ve babası Dan Letonyalı.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktör Rol
Lindsay Lohan Lexy Gold
Bug Hall Jack Downey
Ian Gomez Orlando Walker
Brenda Song Jennifer
Al Mukadam Ali Mukaddam
Dan Lett Frank Gold
Amanda Plummer Miss Dawson

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Lexy Gold ( Lindsay Lohan ) New York 'da yaşayan zengin ve seçkin kişidir.Yeni okulunda gizli görev için arkadaşları ile seçilir.Bug Hall ile gazete ilişkin durum için rekabet gösterir. Bir fotoğraf Lexy onun öğretmeni , Bay Walker Ian Gomez , kentin günlük gazetede yayınlanan kayıp aldı o ve arabasına gidiyor . Lexy en iyi arkadaşı Jennifer ( Brenda Song ) ve onun okul Gabe arkadaşı Ali Mukaddam ile , Lexy ve Jack yardım grubu yok arkasındaki gizemi çözmek için yola çıkar.Uzun bir uğraşmadan sonra Lexy ve arkadaşları olayı çözerler.

Üretim[değiştir | kaynağı değiştir]

Üretim Mayıs 2001'de başladı. Alana Sanko tarafından yazılmış ve uzun zaman filme göre bitmiş değildi. Maggie Greenwald ve Lindsay Lohan doğrudan Lexy Gold olarak rol adı , Disney Company ile yaptığı üç film anlaşması biten doğrulandı. film öncelikle Toronto Ontario Kanada , bazı dış sahneleri New York 'da yerel filme ile çekildi. Millington Hazırlık , okul Lexy ve arkadaşları , Bishop Strachan Okulu Kanada çekildi.