Gümülcine Belediye Stadyumu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Gümülcine Belediye Stadı sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Gümülcine Stadyumu (Tam Adı: Gumulcine Sehri Belediye Stadı) çok amaçlı bir stadyum olup, Gümülcine şehrinin Kuzey bölümünde bulunmaktadır.

OPAP - Gümülcine Belediye Stadının başına OPAP ibaresi 2009-10 sezonundan itibaren Yunanistan Milli Piyango idaresinin stadın isim hakkını satın almasıyla getirilmiştir[1].

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Özgün 1922 yılında inşa edilmiş / 3, Yunan Ordusu tarafından Batı Trakya kurtuluş sonra. Kuzey inşa edilmiş Stand 1950's. Küçük Güney inşa edilmiştir Stand 1970's. Stadyumun dis bir devlet kaldı-onarım kadar 2000'lerin ve kapasitesini bir cimri 3.000 oldu. 2.006 Kuzey, yeniden yapılanma gerçekleşti Stand. Bir kısmı çatı da aynı zamanda ve eklendi bir sonucu olarak, kendi koltuk Şimdilik en kaplıdır. Genel onarımı, bir Batı ile ek ve süper parlak sel aydınlatma 2008 yılında yapılmıştır Stand. 2009 yılında, Doğu eklendi Stand ve 6.500 koltuk için toplam kapasitesi arttı. Altındaki Doğu kadar 12 mağaza Stand ön edildi planlanmış ve özel işletmelere kiralık olması bekleniyor. 2010 için planlar stadyum ve VIP salonu ilavesi daha fazla genişleme içerir[2].

Günümüz[değiştir | kaynağı değiştir]

Günümüzde stadyum Panthrakikos FC takımı tarafından Yunanistan Süper Ligi maçlarında kullanılmaktadır. Stad, 6.500 koltuk kapasitesine sahiptir[3].

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]