Flash (çizgi roman)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Kimdir ?[değiştir | kaynağı değiştir]

Birçok Flash vardır. İçlerinde en hızlısı ve en güçlüsü Bary Allen'dır. Bary 'den önce Wally West adında başka bir Flash olup ikiside Speedforce 'a hakimdirler. Bary, Wally 'den farklı olarak gücünü direk oradan almaktadır.


Speedforce[değiştir | kaynağı değiştir]

Speedforce; DC 'deki hız birimlerinden biri olup en yüksek hızı belirtmektedir. DC 'de hız bariyerleri vardır;

Ses, Işık, Zaman (bu bariyeri aşabilen zamanı kendisi için durdurur), Boyutsal (Dimension-Bu bariyeri aşabilen boyutlar arası yolculuk edebilir, ayrıyetten Işık Hızından en az 127 Milyon kat hızlı hareket edebilirler) ve en son SPEEDFORCE 'dur.

Bary Allen yukarıda görülen en yüksek hızı yani SpeedForce 'u kullanarak zamanda istediği bir yere gidebilir, boyut değiştirebilir vs Yukarıda sayılanların hepsine hakimdir. Mesela Işık hızında ona atılan yumruklar sadece havada asılı duran ellerdir bu hızı kontrol ederken.

Ayrıca Bary Allen Superman 'in Speedforce 'u aşabileceğini düşünür. Hatta Batman 'e Superman 'in neden gücünü sakındığını sorar.

(Superman, Boyutsal bariyeri aşabilir fakat Flash gibi Speedforce 'a hakim edemeyişinden yüksek hızlarda giderken etrafına zarar verir)


Güçleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Flash koşarak inanılmaz hızlara ulaşabilir. Katı maddelerin içinden Speedforce yardımıyla çok rahat geçebilir isterse o maddeyi patlatabilir. Flash'ın yumrukları SpeedForce 'u kullanırken gezegenlerin birbirine çarpması kadar şiddetli olduğu söylenir.

Yardımcılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Justice League of America(Superman,Hawkgirl,Batman,Wonder Women,Green Lantern...)

Düşmanları[değiştir | kaynağı değiştir]

Shade, Fiddler, Darkside,Pike...