Ezio Auditore da Firenze

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Ezio Auditore da Firenze
Seri Assassin's Creed (seri)
İlk oyun Assassin's Creed II (2009)
Yaratıcı Devon Bostick
Seslendiren Roger Craig Smith

Ezio Auditore da Firenze[değiştir | kaynağı değiştir]

Ezio Auditore da Firenze (24 Haziran 1459- 30 Kasım 1524) Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood ve Assassin's Creed: Revelations oyunlarının ana karakteridir. Rönesans İtalyasında Floransa'nın asil ailelerinin birinin çocuğu olarak doğmuştur. Floransa'da onun çılgınlıklarını duymayan yoktur. Kavgalarıyla ve bir o kadar da kızlarla arası iyidir. "Zengin bir ailenin şımarık çocuğu" diyebiliriz. Ancak gelişen olaylar sonucu Ezio'nun Babası,Abisi ve Erkek kardeşi aile dostlarından biri tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra o şımarık çocuk gözleri intikam hırsıyla dolmuş bir savaşçıya dönüşmüştür. Ezio, ailesinin intikamını almak için mücadele ediyordur. Yani sonradan suikastçı olmuş bir asilzadedir. Ardından Assassin kardeşliğini kurmuştur. İlerleyen yıllar da Grand Master(Mentor) seviyesine yükselmiştir. Atası, Altair İbn'La Ahad'ı araştırmak için yola çıktığında ise kendini, İstanbul'daki Suikastçılarla beraber Tapınakçılara karşı savaşırken bulmuştur.

1524 yılında 65 yaşında Floransa'da kalp krizinden ölmüştür.

Aile Bağları[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Yakınlık
Giovanni Auditore da Firenze Babası
Maria Auditore Annesi
Mario Auditore Amcası
Federico Auditore da Firenze Abisi
Petruccio Auditore da Firenze Erkek kardeşi
Claudia Auditore Kız Kardeşi
Sofia Sartor Eşi
Marcello Auditore Oğlu
Flavia Auditore Kızı

Assassin's Creed oyunundaki Desmond Miles karakterinin atalarındandır.

Babası, Giovanni Auditore da Firenze'dir.Babası kendinden önceki suikastçidir.

Erkek Kardeşleri, Petruccio Auditore da Firenze ve Federico Auditore da Firenze'dir.Oyun içinde iftiralar üzerine Petruccio ve Federico idam edilmeseydi asıl suikastçi olması planlanan bir sonraki kişi Ezio'nun abisi Federico'ydu

Amcası, Mario Auditore'dir.Villa Auditore'yi de içinde bulunduran Monteriggioni şehrinin yöneticisiydi. Cesare Borgia tarafından öldürülmüştür.

Kız kardeşi Claudia, Rosa in Fiore binasında baskına uğramıştır ve şans eseriki baskın yapanların hepsini öldürmüştür. Bu olaydan sonra artık Claudia da artık Assassin (suikastçi) olarak kabul edilmiştir. Geriye aile üyelerinden sadece annesi ve kızkardeşi kalmıştır. Hayatını suakistçi olarak geçiren Ezio, ileride kendi ailesini kuracaktır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]