Devil May Cry 3: Dante's Awakening

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Devil May Cry 3: Dante's Awakening
Yayımcı(lar) Ubisoft
Yapımcı(lar) Capcom
Platform(lar) PC, PlayStation 2
Çıkış tarih(ler)i 13 Mart 2005
Tür(ler)i Üçüncü şahıs nişancı, Aksiyon

Devil May Cry 3: Dante's Awakening, Devil May Cry serisinin 3. oyunu. Oyun ilk videoyla başlar. Dante masasına oturduktan sonra Arkham gelir ve Karanlık kardeşi Vergil in mesajını ona iletir.Bir anda Arkham masayı ters çevirir Dante masanın üzerinden silahlarına uzanır ama karşısına baktığında Arkham yoktur.Sonra çok sevdiği pizzasını yerken şeytanlar gelir ve kılıçlara saplanır.Dante hiçbir şey olmamış gibi müzik kutusuna ilerler.Kılıcını aldıktan sonra da oyuna başlanır.Daha sonra Vergil'in yaptığı davet üzerine yola çıkan Dante 20 bölümlük uzun bir maceraya atılır. Bu macera boyunca ikiz kardeşi olan Vergil'le 7.13.20. görevlerde toplam 3 kez savaşır, ilk ikisinde yenilir. 20. bölümdeki son savaşta ise Dante Vergil'i düelloya davet eder ve Vergil'i ortadan ikiye böler. Düelloda Vergil yenilir. Dante'e yenilen Vergil bunu kendine yediremez ve intihar eder ama ölmez.

Hikaye[değiştir | kaynağı değiştir]

3.Oyun Devil May Cry 1 ve 2 oyunun öncesidir. Dante nasıl Şeytan Güçlerini kazanmıştır Vergil tam olarak kimdir vb.) hepsini öğrenmek için yapılmış bir oyundur yani hikaye sıralaması 3-1-2 olarak gider.

Silahlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyundaki Customize den Equip e girerseniz silahları görürsünüz. Gunslinger stili ile değişik fonksiyonlara sahip olur.

Ebony&Ivory[değiştir | kaynağı değiştir]

Dante nin bütün oyunlarında kullandığı standart çifte silahlarıdır. İsimlerini piyano tuşlarından alır. Silahlarından biri siyah, diğeri beyazdır.

Shotgun[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun 3. bölümünde kazandığımız silahtır. Yakın mesafeden tahrip gücü yüksektir.

Spiral[değiştir | kaynağı değiştir]

9. bölümde kazandığımız silahlardan biridir.Çok zarar vermesine rağmen 2. atışa çok beklememiz gerekmektedir.Uzun mesafeli bir silahtır.

Artemis[değiştir | kaynağı değiştir]

6. bölümde kapının önündeki kayayı parçalayan silahtır. Temen-ni-gru yükseldikten sonra bulunduğu yerden ayrılmıştır ve artık Dante' nin silahı olmuştur.Bu silah daha çok roketatara benzer.Biraz şarj edilince birden fazla düşmana saldırabilir

Kalina Ann[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun başında tanıştığımız Lady isimli bir kızın roketatarıdır. 16. bölümde elimize geçmektedir(bu arada da bölümün sonundaki boss da bu kızdır). Kısa menzillidir.

Ana Silahlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda boss lardan kazanılan ve Dante nin kendi silahlarıdır. Swordmaster stili ile değişik stillere sahip olurlar.

Rebellion[değiştir | kaynağı değiştir]

Dante'ye babasından miras kalan bir kılıçtır.Normalde fazla özelliği yoktur ama Swordmaster modunu lwl 3 e getirince mükemmel olarak kılıcını kullanır.

Cerberus[değiştir | kaynağı değiştir]

3. bölümün sonundaki boss olan Cerberus'u yendikten sonra gelir.Çoklu düşmanları öldürürken kullanılacak silahtır.Sürekli etrafa buzlar dağıtır(swordmaster lwl 2 ve 3).

Agni & Rudra[değiştir | kaynağı değiştir]

Biri alev diğeri fırtına özelliklerine sahip olan kılıçlar. 5. bölümün sonunda Agni&Rudra adlı 2 tane boss u yenince Dante'nin eline geçmektedir.Çok seri kılıçlardır ve çok da etkilidir.Oyun boyunca Dante'nin kullanacağı kılıçlardır.

Nevan[değiştir | kaynağı değiştir]

9. bölümde yarasa kadın dövüş bittiğinde ölünce dönüşerek bir gitara dönüşür.Bu silah Dante'nin yarasaları kontrol etmesine yarar ve elektrik dalgaları gönderir.Kullanışlı bir silahtır.İyi kullanabilen için en iyi silahlardan biridir.

Beowulf[değiştir | kaynağı değiştir]

11. bölümde öldürmeye çalıştığımız fakat kaçıp giden Beowulf adlı canavarın kullandığı bir çeşit silahtır.Bu silaha ilk Vergil sahip olmuştur.Fakat daha sonra Arkham ın Dante,Vergil ve Lady i etkisiz hale getirmesiyle Vergil ortalıktan kaybolmuştur ve silahı Dante kullanmaya başlar.

Yamato[değiştir | kaynağı değiştir]

Yamato Vergil'in katanasıdır.Bu katana şeytan evrenine giden anahtardır.Bu katana Vergil'e babasından miras kalır ve kara büyü ile doludur.

Yetenekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu bölümde Dante her konuda uzmanlaşıyor.

Trickster[değiştir | kaynağı değiştir]

Dante bu modda çok hızlı olur,bütün ataklardan kolayca sıyrılır ve çok iyi zıplar.

Swordmaster[değiştir | kaynağı değiştir]

Bütün kılıçlarda Dante uzmanlaşır,mükemmel kombolar yapılabilir.Boss lardan aldığımız silahlarla da çok etkilidir.Bu modu Level 3 yaptığınız zaman hiçbir düşman karşınızda duramaz,dursa bile kısa zamanda öldürürsünüz.

Gunslinger[değiştir | kaynağı değiştir]

Dante ateşli silahlarında uzmanlaşır.Yeni mod lwl iyle çıkan kombolar oyuna zevk katıyor.

Royal Guard[değiştir | kaynağı değiştir]

Eğer saldırı değilde defansif oynamayı istiyorsanız bu stil size göre.Bosslarda işinize çok yarar.Fakat iyi kullananlar için tehlikeli bir stil olabilir.Counter atack yapabilirsiniz. Kullanması zordur ve mükemmel zamanlama kabiliyeti gerektirir.

QuickSilver[değiştir | kaynağı değiştir]

Bundan önceki modlar Dantenin standart modlarıdır.Bu mod oyuna sonradan eklenmiştir.12. lwl de QıickSilver adlı boss'u yendikten sonra bu özellik açılır.QuickSilver FrozenTime(Zamanı durdurma) gücünü kullanarak kendisi hariç herşeyi dondurur.Böylece düşmanlara sürpriz ataklar yapabilirsiniz.Bazı bosslar için çok kullanışlıdır(mesela ARKHAM), ancak klasik yaratıklar için pek önerilmez çünkü çok fazla enerji emer.

Doppelganger[değiştir | kaynağı değiştir]

En son kazanılan özelliktir dantenin 2 tane olması ve hasarı ikiye katlamasıdır

Ayrıca Dante'nin Devil Form (Şeytan Formu)'da vardır 8.bölüme geldiğinizde bu özellik açılır Health Barının altındadır ilk başta 3 tane yuvarlak kutucuktur fakat Devil Orb aldıkça gelişir Demon Form'u açmak için 3 kutucuğunda dolması gerekir.QuickSilver ve Doppelganger yetenekleri Devil Form enerjisini emer.

DarkSlayer[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu yetenek Vergil'de kullanılır ve Vergil'in karanlık yüzünü ortaya çıkarır. Vergil bu yetenek sayesinde oradan oraya,düşmanların tepesine ve geriye doğru ışınlanır.