Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Koordinatlar: 39°52′4.68″K 32°44′59.02″D / 39.8679667°K 32.7497278°D / 39.8679667; 32.7497278

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Bilkent Üniversitesi bünyesinde bulunan 9 fakülteden biri. Fakültenin tek bölümü İşletme Bölümü'dür. Belirli eğitim kalitesi ve standartlara ulaşabilen okullara verilen AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) akreditasyonuna Türkiye'de sahip olan tek işletme bölümüdür.

İngilizce verilen eğitim, yabancı öğretim üyeleri ve öğrencileri, seminer ve konferanslara katılan özel konuşmacılar ile Bilkent İşletme Fakültesi öğrencilerine tam bir uluslararası deneyim şansı sunar. Ayrıca, aralarında Avrupa, ABD Japonya ve Avustralya gibi bölge ve ülkelerdeki üniversitelerinin bulunduğu 40'a yakın üniversite ile sağlanan öğrenci değişim programı anlaşmaları sayesinde öğrencilerine eğitimlerinin bir dönemini diledikleri bir yabancı üniversitede değişim öğrencisi olarak geçirme fırsatı sunar.

Lisans programı[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilkent İşletme Fakültesi lisans düzeyinde Bachelor of Science derecesi sunar. Fakülte'nin lisans düzeyinde eğitim veren işletme bölümünün temel amacı, öğrencilerini hızla değişen iş dünyasının zorlukları ile başa çıkabilecekleri beceriler ile donatmaktır. Geleceğin başarılı işletmecileri değişen ekonomik etmenlerin ve değişimin kendisinin yarattığı zorlu rekabet ortamı ile başa çıkabilmelidir. Bu yüzden, bu tamamlayıcı işletme eğitimi sadece meslek öğretmek ile kalmaz bunun yanında öğrencilere yenilenen koşullar karşısında vizyon sahibi olabilme, esneklik ve adaptasyon yetenekleri de kazandırmayı amaçlar.

Lisansüstü program[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilkent İşletme Fakültesi, sürekli güncellenen ve çağın koşullarına ayak uyduran, Türkiye'nin en eski MBA programı ile MS, EMBA (Executive Master of Business Administration) ve Ph.D dereceleri vermektedir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]