Beyaz Show

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Beyaz Show
Beyaz Show.png
Format Talk show
Oyuncular Beyazıt Öztürk (sunucu)
Ülke Türkiye Türkiye
Yayın bilgileri
Kanal Kanal D (1996-2000, 2001-günümüz)
Star TV (2000-2001)
Resim formatı 480i (SDTV) Kanal D
720p (HDTV) Kanal D HD
Yayın tarihi 6 Aralık 1996 - günümüz

Beyaz Show sunuculuğunu Beyazıt Öztürk' ün yaptığı, 6 Aralık 1996'dan beri Cuma geceleri Kanal D'de canlı yayınlanan talk-show programıdır.

1996-2000[değiştir | kaynağı değiştir]

Beyaz Show, 6 Aralık 1996'da Kanal D'de başladı. programın ilk konukları ise Hande Ataizi ve Okan Bayülgen olmuştur. programda kısa film tadında skeçler çekmiştir. ve programa telefon ile bağlanmak mümkündür. ayrıca telefon'la programa katılan ünlülerde olmuştur. Best Model of Turkey ve yetenek yarışmaları birincileri programa çıkartılmıştır. Stüdyo yaklaşık 50 kişilik bir kapasiteye sahipti. Genellikle bir kişi konuk alınıyordu, en fazla üç kişi konuk alınıyordu.


Show'a gelen ünlüler'e o absürt şakalar'da yapmaktadır.


İlk Dönem Show'a Gelen Ünlüler;

2000-2001[değiştir | kaynağı değiştir]

Star TV'de yayınlanmıştır, yayınlandıktan sonra 2001 yılında yine Kanal D'ye dönmüştür ve halen Kanal D'de yayınlanmaktadır. Star TV'de yayınlandığı dönemde Cumartesi akşamları, Okan Bayülgen'in Zaga programının karşısına rakip olarak çıkarılmıştır. Genellikle müzikle ilgilenen konuklar son albümlerindeki parçaları programda seslendirmiş ve bu sayede albümlerini tanıtma imkanı bulmuşlardır. Yine Kanal D'de 2001 - 2002 yıllarında Hande Ataizi ve Cem Davran'ın sunduğu talk show İki Kere İki Cumartesi akşamları yayınlandığı için Beyaz Show, Perşembe akşamları; Zaga ise Cuma akşamları yayınlanmıştır.

2001-2014[değiştir | kaynağı değiştir]

Beyaz Show'a yeni ünlü konuklar gelmeye başlamıştır. genellikle Dizi ve Film'lerin oyuncu kadroları programa alınmıştır. ve birde Müzisyen alınmıştır. bu dönemde Hüsmen Dayı, Psikopat, Tikican, Kabadayı gibi karakterler ortaya çıkmıştır.

Beyaz Show Stüdyosu

İlerleyen dönemlerde Helyum Gazı'nı gelen konuklara (kalın-ince) olmak üzere vermiştir. bu dönemde Show'a çok fazla dünyaca ünlü yabancı isimlerde gelmeye başlamıştır. 2010 yılında Beyaz, Beyaz Show'u bırakıp Start TV'de bir yarışma programı sunmaya başlamıştır. ama sosya medya'dan Beyaz Show'un tekrar başlaması için siteler'de ve Facebook'ta gruplar oluşmaya başladı.


Facebook'taki kurulan bir grup yaklaşık 1.500.000 milyon kişiyi geçmiştir. çok fazla yoğun istek üzerine, Beyaz Show tekrar yayına başlamıştır. Sezon finallerinde genellikle dört-beş seyirci yarışır, ve kazanan stüdyo'dan anı olarak istediği nesne'yi alabilir. Bir konu üzerinden soysal ağdan gelen "Vine"'lar yayınlanır. ve diğer bir konu üzerinden stüdyo seyircilerinden gelen kağıtlar okunur, ve her hafta (İnternet üzerinden veya başvuru yoluyla) bulunan insanların yetenekleri sergilenir veya hikayeleri dinlenmektedir.


31 Mayıs, Cuma günü Gezi Parkı Protestoları nedeniyle program o gün yayınlanmadı, ve 7 Haziran 2013'te ise program sezon finali yaptı. 18 Eylül'de ise program yeni sezon'a açılış yaptı.


Show'a gelen yabancı konuklar;

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]