Beni Böyle Sev

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Beni Böyle Sev
Format Haftalık televizyon dizisi
Tür Romantik komedi, Gençlik
Yaratan Hakan Haksun
Senarist Hakan Haksun
Müjdan Kayserli
Yönetmen Cem Tabak
Oyuncular Alper Saldıran
Zeynep Çamcı
Erdem Akakçe
Bala Atabek
Mert Turak
Burcu Biricik
Yusuf Akgün
Selen Uçer
Burcu Altın
Fatih Koyunoğlu
Meral Asiltürk
Beyti Engin
Altan Gördüm
Lale Mansur
Güven Kıraç
Tema müziği bestecisi Günay Uysal
Açılış müziği Beni Böyle Sev
(Orhan Gencebay şarkısı)
Bitiş müziği Beni Böyle Sev
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 36
Prodüksiyon
Yapımcı BSK Yapım
(Çağrı Bingüller ve
Başak Bingüller)
Mekân İstanbul (Tuzla, Suadiye, Pendik ve Sarıyer)
Kamera ayarları Kadir İnci
Gösterim süresi Ortalama 104 dakika
Yayın bilgileri
Kanal TRT 1 (SDTV 576i) ve
TRT 1 HD (HDTV 1080i)
Resim formatı 16:9
Yayın tarihi Pazartesi
19:50 (Özet)
20:30 (Yeni bölüm)
Durumu İkinci sezon yayınlanmaktadır.
İlişkili programlar Beni Böyle Sev (film)

Beni Böyle Sev, TRT 1 ve TRT 1 HD'de yayımlanan 2013 yapımı Türk televizyon dizisi.

Öykü[değiştir | kaynağı değiştir]

Başrol oyuncusu Çamcı, 2012 yılında bir söyleşide.

Dizi, genç yaşlarında, kısa süreli ilişikleri tercih etmeyerek, ilk görüşte birbirlerine âşık olan üniversite öğrencisi bir çiftin hikâyesini anlatmaktadır. Zengin ve yakışıklı, fakat gayet mütevazı Ömer (Alper Saldıran) ile; öksüz büyümüş, ancak buna rağmen yaşam dolu bir genç kız olan Ayşem'in (Zeynep Çamcı) yıldırım aşkları, uzun bir maceradan sonra evlilikle noktalanır. Ancak evlilik, hayat mücadelesi içerisinde onlar için mutlu bir son değil, sadece bir başlangıçtır.

Dizide Ömer'i canlandıran Saldıran, dizinin konusu ile ilgili olarak TRT 1 kameralarına "Hep, kavuşmanın zorluklarını görüyoruz; ama burada kavuşmuş olmanın zorluklarını izleyeceğiz." şeklinde konuşmuştur.[1] Diziyi öyküleştiren, günümüze dek Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) ve Kolay Para (2002) gibi başarılı sinema filmleri ile Genco (2007-2008) dizisi de dâhil olmak üzere birçok dizinin yazar kadrosunda bulunan Hakan Haksun'dur.[2] Haksun, Türk dizi izleyicileri tarafından daha çok, Bizimkiler (1989-2002) dizisindeki Bakkal Halil'in küçük oğlu Nedim olarak hatırlanmaktadır. Dizinin senaryosunu, Hakan Haksun'la birlikte Sev Kardeşim (2006-2007), Zehirli Sarmaşık (2011) ve Evlerden Biri'nin de (2012) senaristi olan Müjdan Kayserli kaleme almaktadır.[3]

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk bölümü 11 Şubat 2013 tarihinde yayımlanan dizinin başrollerini, genç oyuncular Alper Saldıran ve Zeynep Çamcı paylaşmaktadır. Dizi, yayın sezonunda pazartesi akşamı saat 20:40'ta yayımlanmaktadır. Yeni bölümden önce, saat 19:50'de bir önceki bölümün özeti ekranda yer almaktadır. Dizinin ilk sezonu, 15 Temmuz 2013 tarihinde yayımlanan 22. bölüm ile sona ermiştir.[4] İkinci sezon, 2 Eylül Pazartesi akşamı yayımlanan 23. bölüm ile başlamıştır.[5]

Bölüm başlangıçlarına özel bir jenerik yayımlanmamaktadır. Bunun yerine, bölüm başlarında ve sahne geçişlerinde İstanbul'un Karaköy, Eminönü, Unkapanı, Sarayburnu, Beşiktaş ve Üsküdar gibi çeşitli semtlerinin uzaktan çekilmiş görüntüleri gösterilmektedir. Bölümler, çekimlerin ardından Şafak Film stüdyolarında yapılan montajla hazırlanmaktadır.

Diziye adını veren eserin bulunduğu Gencebay albümü.

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Yapım, adını Orhan Gencebay'ın 1976 yılında piyasaya sürülen Sarhoşun Biri albümünde yer alan Beni Böyle Sev adlı eserinden almaktadır. Eserin söz yazarı ve bestekârı Gencebay, 1960'lı yıllarda TRT İstanbul Radyosu'nda bağlama sanatçısı olarak çalışmaktaydı. Ancak kurumun o dönemki yönetiminin, Türk Sanat Müziği'nin klasik formlarının dışına çıkan tarzlardaki müzikal eserlere uyguladığı ambargo dolayısıyla, TRT ile anlaşamadı ve çalıştığı kurumdan ayrılmak durumunda kaldı. TRT'nin kendi müziğini "arabesk müzik" olarak sınıflandırmasını, "yanlış ve eksik" bulan Gencebay, kendi müzikal tarzını "Serbest Türk müziği" ya da "Gencebay müziği" olarak adlandırmıştır.[6] 1960'lı yıllarda, İstanbul Belediye Konservatuarı ile birlikte Türk Müziği üzerinde en çok söz sahibi iki kurumdan birisi olan TRT'nin bu kısıtlaması yüzünden; Orhan Gencebay, Suat Sayın, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur ve Hakkı Bulut gibi birçok sanatçı mağdur oldu. Birbirlerine kısmen benzer, ancak aslında her biri diğerinden belirli noktalarda ayrışan bu sanatçıların müzikal tarzı, halk tarafından da "arabesk" olarak anılmakta ve TRT yayınlarındaki kısıtlamalara rağmen, halkça en fazla rağbet gösterilen müzik tarzlarından birisi olmakta idi. Ancak 1998 yılında Gencebay'a Devlet Sanatçısı ünvanı verilmesi ile birlikte, devletin müzikal görüşünde bir değişim olduğu görüldü.[7] TRT 1'de yayınlanan Beni Böyle Sev'in birçok bölümünde, Gencebay'ın bestelediği ve sözlerini yazdığı eserlerin yanı sıra Müslüm Gürses'in solist olarak icra ettiği eserler de kullanılmaktadır. Böylece bir yandan Gencebay'a iade-i itibar edilirken, diğer yandan da genç nesiller onyıllar öncesinin eserleri ile tanıştırılmaktadır. 2010'larda, TRT'nin geçmiş yıllardaki hatalı düşüncesinden vazgeçtiği açıkça söylenebilir.

Dizinin müziklerini, Elveda Rumeli (2007-2009) ve Alemin Kıralı (2011-2013) dizi müziklerinin bestelenmesine de katkıda bulunmuş, çellist Günay Uysal[8] bestelemekte ve düzenlemektedir.[9] Yeşilçam melodramlarını anımsatan dizinin müziklerinde, Gencebay etkisi bariz bir biçimde hissedilmektedir. Birinci sezon içerisinde sahne geçişlerinde ve fon müziği olarak; genelde elektrobağlama, kanun ve kemanın ön planda olduğu besteler seçilmiştir. İnci ile Kerem'in aşkına, Seda'nın dramına, Haluk'a, ve Safiye ile İlyas'ın romantizmine özel fon müzikleri de, yan karakterlerin seyircilere tanıtılmasında önemli bir yer tutmuştur. Sezonun son bölümünde ise, sezon içerisindeki fon müziklerinin aksine, sezon finaline özel olarak gitar ve özellikle yaylı çalgıların hakim olduğu duygu yoğunluklu fon müzikleri kullanılmıştır.

Her bölümde, diziden çeşitli görüntüler eşliğinde nostaljik bir şarkının yaklaşık dört dakika süren klibi, dizi içerisinde izleyicilere sunulmaktadır. Bölümlere özel eserlere ilişkin bilgiler, "Bölüm Bilgileri" tablosunda belirtilmiştir.

Dizinin birçok sahnesinin geçtiği Okan Üniversitesi Tuzla yerleşkesi.

Mekân[değiştir | kaynağı değiştir]

Çekimler, İstanbul'un çeşitli semtlerinde gerçekleştirilmektedir. Hayalî "Yenibakış Üniversitesi" çekimleri, Okan Üniversitesi'nin Tuzla Yerleşkesi'nde gerçekleştirilmektedir. Ayşem ve Ömer; Nezih ve Ayşem'in amcasının ailesinin yaşadıkları daireler Suadiye'de bulunmaktadır. Ömer'in ailesinin oturduğu konak Sarıyer'de; Nail, İlyas ve Halil'in köfte arabaları ise Pendik sahilinde yer almaktadır. Ayrıca ilk 12 bölüm için, Ayşem'in memleketi olan Trabzon'un Akçaabat ilçesinde de çekimler yapılmıştır.

Sosyal medya kullanımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizinin her bir bölümü süresince, bölüme özel bir Twitter hashtagi izleyiciler ile paylaşılmaktadır. Bölümlerde bildirilen hashtagler, "Bölüm Bilgileri" tablosunda belirtilmiştir. Yapımda, Twitter'ın yanı sıra başka birçok internet sitesi de etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Çeşitli internet sitelerinin diziye ilişkin sayfaları, "Dış bağlantılar" bölümünde sıralanmıştır. Yapımın sosyal medyada aldığı tepkiler incelenecek olursa, daha çok üniversiteli gençler ile yeni evli çiftler tarafından takip edildiği anlaşılmaktadır.[10]

Birinci sezonun sona ermesinin ardından, BSK Yapım tarafından dizinin YouTube sayfasında, dizide katkıda bulunanların ilk sezona ilişkin görüşlerini ve bazı kamera arkası görüntülerini içeren bir belgesel yayımlandı.[11] Yoğun ilgi gören dizi, birinci sezon finalinin ardından tekrar bölümleri ile yayımlanmaya başlandı. 31 Ağustos 2013 tarihinde yayımlanan 8. bölümün tekrarı sırasında TRT 1 ekranında önerilen Twitter hashtagi #gülmekiçin, Türkiye Gündemi'nde 5. sırayı aldı. Yine 1 Ağustos 2013 tarihinde yayımlanan 9. bölümün tekrarı sırasında TRT 1 ekranında önerilen Twitter hashtagi #sevmektenkorkma, Türkiye Gündemi'nde 2. sırayı aldı.

Kadro[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Not: Oyuncular, adlarının jenerikteki akışına göre sıralanmışlardır.

 • Ömer Karatepe (Alper Saldıran) - Zengin bir ailenin tek çocuğu olmasına rağmen, mütevazı yaşam süren bir mimarlık öğrencisidir. Annesinin hayatına yön veren aşırı ilgisi ile yetişmiştir. Babası ise, onun okulunu bitirip şirketin başına geçmesini istemektedir. Ancak Ömer, bunun yerine bir fotoğraf tutkunu olmasının yanı sıra, iyi bir mimar olma hevesindedir. Ayşem'le evlenmesine yardımcı olan ve meslek edinecek kadar sevdiği fotoğrafçılığa, dedesinin ona küçükken aldığı eski makina ile başlamıştır.
 • Ayşem Keskin (Zeynep Çamcı) - Akçaabat’tan İstanbul’a Matematik bölümünde burslu olarak okumaya gelmiş, deli dolu ve yaşam enerjisi yüksek bir kızdır. Trabzon’da köftecilik yapan babası Nail’den ilk kez ayrılmıştır. Annesi, o doğarken vefat etmiştir. Babası ona annesinin yokluğunu ne kadar hissettirmemeye çalışsa da, içten içe anne şefkatine muhtaç büyümüştür. İstanbul'da amcası İlyas'ın oturduğu evde kalmaktadır. Yengesinin fesatlıkları, evden ayrılmasına ve dolayısıyla Ömer ile tanışmasına vesile olur.
 • Haluk Aslan (Erdem Akakçe) - Ömer ve Ayşem'in okul arkadaşıdır. 1995 yılında 3. sınıftayken, ekonomik sebeplerden dolayı Hukuk bölümüne devam edememiş ve okuldan atılmıştır. Karısının ısrarlarıyla okula geri döner. Sol görüşe sahip Haluk'un, Deniz ve Eylem adında iki çocuğu vardır. İzmit'te, çocuklarının adını verdiği "Den-lem" marka damacana suları satarak geçinmektedir. Babacan bir adamdır, arkadaşları için ne gerekiyorsa hemen yapmaya hazırdır.
 • Fahriye Paksoy (Bala Atabek) - Ayşem’in ev arkadaşıdır. İki ağabeyi ile geçen çocukluğu süresince, onlar gibi erkeksi bir yapı kazanmıştır. Son derece sakin gibi görünür ve çok çabuk sinirlenmez, ancak sinirlenince tam anlamıyla deliye döner. Edebiyat bölümü öğrencisidir. Ayşem'in askerden dönen kuzeni Furkan'dan hoşlanmaktadır.
 • Nezih Yeşildere (Mert Turak) - Mimarlık öğrencisi ve Ömer’in en yakın arkadaşıdır. İyi bir dosttur. Cana yakın ve samimidir. En kötü durumlarda bile esprili bir yaklaşım sergiler ve hem kendisini hem de çevresindekileri neşelendirmeyi başarır. Üç başarısız evlilik geçirmiş annesi, dikiş tutturamadığı ilişkilerinde ona kötü bir örnek olmaktadır. Ayşem'in ev arkadaşı Reyhan'dan hoşlanmaktadır.
 • Seda Alataş (Burcu Biricik) - Babası Metin’in iş arkadaşı ve dostu olan Reha ve Nadide ile komşu olan Seda, anne ve babasının trafik kazasında ölümünden sonra, adeta Karatepe ailesi tarafından sahiplenilmiştir. Çocukluğu Ömer ile beraber geçmiştir. Ömer’e söylemese de ona içten içe ilgi duymaktadır. Bu durum Furkan’ın gelişi ile değişir. O da Ömer ve Nezih gibi Mimarlık bölümünde eğitim görmektedir. Ablası İnci'nin, gençlik aşkı Kerem ile birlikte ABD'ye gitmesi, onu iyiden iyiye yalnızlaştırmaya başlar.
 • Furkan Keskin (Yusuf Akgün) - Ayşem’in amcasının oğludur. Askerden yeni gelmiştir. Gözü kara ve korumacı bir kişiliğe sahiptir. Seda’ya deli gibi aşıktır. 16. bölüm ile birlikte oyuncu kadrosuna dâhil olmuştur.
 • Eda Karatepe (Selen Uçer) - Ömer’in yurtdışından gelen halasıdır. Genç yaşta ağabeyinin zorlamasıyla evlenmiş ve yurtdışında yaşamaya başlamıştır. Ancak daha sonra kayınvâlidesinin zulmüne dayanamayarak boşanmış ve Türkiye'ye geri dönmüştür. Ömer ve Ayşem’in anî evliliğini, Nadide ve Reha’nın anlattığı şekilde anlamaya çalışır. Ancak bir yandan da merakla işin aslını ve Ayşem ile babasını araştırır. Onlarla tanıştıktan sonra, Ayşem ve Ömer’den yana olur. 15. bölüm ile birlikte oyuncu kadrosuna dâhil olmuştur.
 • Reyhan Aksu (Burcu Altın) - Ayşem’in diğer ev arkadaşıdır. Aynı özel üniversitede burslu okumaktadır. Görünüşüyle, okuldaki kızlardan farklı değildir. Giyimine ve görünüşüne aşırı önem vermektedir. Fazlasıyla kırılgan ve romantiktir. Hoşlandığı Nezih ile sağlıklı bir ilişki kuramaması, onu hırpalamaktadır.
 • İlyas Keskin (Fatih Koyunoğlu) - Ayşem’in amcasıdır. Karısı Safiye’nin dırdırları yüzünden, yeğeni Ayşem’in evinden gidip başka bir yerde kalmasına ses çıkaramaz. Mülayim birisidir. Hemşehrîsi Halil ile birlikte seyyar bir arabayla köfte satmaktadır.
 • Safiye Keskin (Meral Asiltürk) - İlyas'ın karısıdır. Okul süresince misafirleri olan Ayşem'i bunaltması, evden kaçıp gitmesine yol açmıştır. Kocasını sevmesine rağmen, gergin bir ilişkileri vardır. Onu pısırık bulmakta ve karşılarına çıkan maddî fırsatları kaçırdığı için yoğun bir biçimde eleştirmektedir. Bu nedenle umutlarını artık, kocası yerine, askerden dönen oğluna bağlanmıştır. Şimdi yegâne amacı, tek çocuğunun kendisinden daha iyi bir hayat kurmasıdır.
 • Halil (Beyti Engin) - Nail'in hemşehrîsi ve can yoldaşıdır. Nüktedan konuşma tarzı ile zaman zaman Nail'i kızdıran bir yapısı vardır. Ömer'in, evlilik konusunda kayınpederinin rızasını kazanmasında büyük rol oynamıştır. Nail İstanbul'a yerleştikten sonra, o da onunla birlikte gelir. Hemşehrîsi İlyas ile birlikte seyyar bir arabayla köfte satmaktadır. Önceleri konuk olarak belirtilen oyuncu, 6. bölümle birlikte ana kadroya alınmıştır.
 • Reha Karatepe (Altan Gördüm) - Ömer'in babasıdır. Yıllardır hayatını verdiği şirketinin yönetimini, artık yavaş yavaş oğluna devretmek istemektedir. Bu nedenle oğlunun bir birey olarak kendi ideallerinden ayrışan karakterini hiçbir zaman kabullenmez. Ayşem ile olan ilişkisinde de, her zaman karşı tarafta duracak ve onları ayırabilmek için elinden geleni yapacaktır. Oğluna en büyük iyiliği, sadece bu şekilde yapacağını düşünmektedir. Oğlunun yanı sıra, karısı ve kız kardeşi üzerindeki baskıcı karakteri, aile içerisinde sık sık tartışmalar çıkmasına yol açmaktadır.
 • Nadide Karatepe (Lale Mansur) - Ömer'in annesidir. Reha ile başlangıçta bir mantık evliliği yapmasına rağmen, sonra eşine aşık olmuştur. Nadide oğlunu da tıpkı ailesinden gördüğü gibi aşırı korumacı bir tutumla yetiştirmiştir. Naif bir mizaca sahiptir.
 • Nail Keskin (Güven Kıraç) - Ayşem'in babasıdır. Akçaabat doğumlu. Eşi Belkıs’ı, Ayşem’in doğumunda kaybeden Nail’in hayatında önemli iki şey kalmıştır: Kızı Ayşem ve Trabzon. Kızını tüm şefkati ile büyütmüş, evlilik çağına getirmiştir. Ancak kızının evlenmesi, yalnızlığını pekiştirmiştir. Sakin ve yapıcı bir mizaca sahiptir.

Ayrılan, konuk ya da yardımcı oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Yayın Takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Yayın Sezonu Gösterim Günü ve Saati Sezon Başlangıcı Sezon Sonu Bölüm Aralığı Televizyon Kanalları
1. sezon 2012-2013 Pazartesi, 20:40 11 Şubat 2013 15 Temmuz 2013 1-22 TRT 1 ve TRT 1 HD
2. sezon 2013-2014 Pazartesi, 20:40 2 Eylül 2013 2014 23-... TRT 1 ve TRT 1 HD

Bölüm bilgileri[değiştir | kaynağı değiştir]

1. sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Numarası İlk Yayın Tarihi Yönetmen Yazarlar Uzunluk Bölüme Özel Parça, Yılı ve Solisti İlk Yayındaki Twitter Hashtagi
1 11 Şubat 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
90 dakika "Beni Böyle Sev" (1976) / Orhan Gencebay #BeniBöyleSev
İstanbul'da Matematik Bölümü 1. sınıfta okuyan üniversite öğrencisi Ayşem (Zeynep Çamcı), bahar yarıyılı başlangıcında memleketi Akçaabat'tan İstanbul'daki amcasının evine doğru hareket eder. Okulun ilk sabahı dersine yetişmek için otobüsü kaçırdığı sırada, aynı üniversitede Mimarlık Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Ömer (Alper Saldıran) ile tanışır.
2 18 Şubat 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
100 dakika "Beni Böyle Sev" / Orhan Gencebay #insanbirkezsever
Yengesinin (Meral Asiltürk) baskısına dayanamayan Ayşem, geceleri hastanelerde ve okulunda geçirmeye başlar. Ayşem'in sıkıntılı durumunu fark eden Ömer de, onunla birlikte sabahlamaya başlar. Kızının, amcalarının (Fatih Koyunoğlu) evinde kalmadığını öğrenen Ayşem'in babası Nail (Güven Kıraç), soluğu kızının okulunda alır. Ancak Ömer'in, kızına yapacağı evlenme teklifini, kızının gözlerinin önünde ondan habersiz kabul edeceği aklının ucundan bile geçmemiştir.
3 25 Şubat 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
98 dakika "Sevince" (1975) / Erkin Koray #sevince
Evlenme teklifini ve kabulünü gören aileler, durumu hoş karşılamazlar ve birbirlerine girerler. Ancak daha sonra Ayşem ve Ömer, ailelerini birbirleriyle görüşme konusunda ikna eder.
4 4 Mart 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
95 dakika "Dokunma" (1990) / Orhan Gencebay #KimBöyleSevebilir
Ömer ve ailesi, Ayşem'i istemek için amcalarının oturduğu eve gelir. Ancak Ömer'in babası Reha'nın (Altan Gördüm) plânı sonucunda, Ayşem'in babası ve amcası gözaltına alınır. Daha sonra bu işin altında Reha'nın olduğunu öğrenen Nail, Ayşem'i Ömer'den ayrılması konusunda uyarır. Çaresiz kalan Ayşem, babasıyla birlkte Akçaabat'a döner.
5 11 Mart 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
99 dakika "Bir Anda" (1986) / Müslüm Gürses #seviyorsan
Ayşem'i alıp İstanbul'a dönmek için Akçaabat'a gelen Ömer, Nail'in zorlu sınavını, güvenini kazandığı komşusu Halil'in (Beyti Engin) yardımıyla geçer ve onu kızını vermeye ikna eder.
6 18 Mart 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
105 dakika "Yarabbim" (1979) / Orhan Gencebay ve
"Hey Gidi Karadeniz" / Gökhan Birben
#mevsimbaharolunca
Reha, Ömer'i vazgeçirmek için önce oğlunun en yakın arkadaşı Nezih'i (Mert Turak) Akçaabat'a yollar, başaramayacağını anlayınca ardından kendisi yola çıkar. Reha'nın tehlike oluşturduğunu fark eden Nail, nikahı erkene alır ve kına gecesi yapılır. Ancak Reha yine boş durmaz ve nikaha beş kala oğlunu zorla İstanbul'a götürmek için kaçırır.
7 25 Mart 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
93 dakika "Gelevera Deresi" / Kazım Koyuncu ve Şevval Sam #kalbiminsahibi
Ömer babasından kaçmanın bir yolunu bulur ve Akçaabat'a geri döner. Onu hâlâ gelinlikle bekleyen Ayşem'i kaptığı gibi belediyeye nikâh kıymaya giderler ve evlenirler. Ayşem'in babasının köfte salonu, o akşam için düğün salonuna döner.
8 1 Nisan 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
106 dakika "Senden Başka" (1972) / Füsun Önal #evlenince
Oğlunu vazgeçirmek için babasının ardından Akçaabat'a gelen annesini de (Lale Mansur) Ayşem'i gelini olarak kabule ikna edemeyen Ömer, yeni hayatına başlamak üzere Ayşem ile birlikte İstanbul'a döner. Ancak hayatın türlü zorlukları, onlar için daha yeni başlamaktadır.
9 8 Nisan 2013 Cem Tabak Hakan Haksun, Müjdan Kayserli,
Mert Meriçli ve Gökhan Şeker
109 dakika "Seni Her Gördüğümde" (1969) / Erkin Koray ve Yeraltı Dörtlüsü #sendenbaşka
Hayatında ilk kez maddi sıkıntılarla karşılaşan Ömer, bir yandan Ayşem ile kalabilecekleri bir ev tutmaya çalışırken, bir yandan da ona âşık okul arkadaşı Seda (Burcu Biricik) ile uğraşmaktadır. Ama onu en çok, Ayşem'in kendisine karşı takındığı soğuk tavır korkutmaktadır.
10 15 Nisan 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
105 dakika "Benim Dünyam" (1973) / Orhan Gencebay #BenimDünyam
Henüz kalacak bir daire bulamayan genç çift, birbirlerine rahatlıkla yakınlaşma şansı bulamaz. Bu durum, onların arasını açmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmektedir. Ömer'i Seda'dan kıskanmamak konusunda başlangıçta soğukkanlı davranan Ayşem'in aklında, artık küçük de olsa şüpheler oluşmaya başlamıştır.
11 22 Nisan 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
110 dakika "Dil Yarası" (1984) / Orhan Gencebay #DilYarası
Çift arasındaki güvensizlik, Ömer'in annesinin Ayşem'in yengesi aracılığıyla ilişkilerine burnunu sokması sonucunda tartışmaya dönüşür. Kocasının, özel hayatlarının ayrıntılarını arkadaşları Seda ve Nezih'e anlattığını sanan ve bunun için Ömer'i suçlayan Ayşem'i, ev arkadaşları Reyhan (Burcu Altın) ve Fahriye (Bala Atabek) sakinleştirir. Birbirlerine pişmanlıklarını dile getiren çift, Ayşem'in arkadaşlarının evinde, evlendikten sonra ilk kez baş başa kalabilirler ve aşk tazelerler.
12 29 Nisan 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
109 dakika "Beni Böyle Sev" / Orhan Gencebay #zordaolsa
Ömer, Ayşem ile birlikte gittiği ve başarıyla geçen ilk iş görüşmesinin ardından çalışmaya başlar. Ancak Ömer'in okul taksidinin ödenmemiş olması, çifti maddi sıkıntıya sokmuştur. Eşini mahcup etmek istemeyen Ayşem, kocasından habersiz, düğünden kalan takıları bozdurarak okula olan borcu kapatır. Henüz ev kiralayacak kadar paraları olmayan çift, arkadaşları Nezih ile Haluk'un (Erdem Akakçe), Nezih'in tuttuğu evde yaşamaları önerisini çaresizce kabul ederler. Öte yandan kızı ve damadının İstanbul'da zorluk çektiğini düşünen Nail, kardeşi ve Halil ile İstanbul'da bir köfte salonu açmaya karar verir.
13 6 Mayıs 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
109 dakika Klip yayımlanmadı. #BanaGüvenirmisin
Reha'nın Ömer ile Ayşem'i kıskandırmak için kendisine tuttuğu daireyi, arkadaşları mağdur olmasınlar diye kendi dairesi gibi çifte bırakan Nezih ve Haluk'un söyledikleri yalan, Akçaabat'tan gelen Nail ve Halil ile Reha'nın dairede birbirlerine girmesiyle ortaya çıkar. Yalanların katlanarak büyümesi, aile ve arkadaşlar içerisindeki güven ve dayanışma duygusunu fena hâlde zedelemiştir. Diğer yandan Seda'nın ablası İnci'nin (Didem İnselel), gençlik aşkı Kerem (Atılgan Gümüş) ile birlikte ABD'ye gitmesi, Seda'yı iyiden iyiye yalnızlaştırmaya başlar.
14 13 Mayıs 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
104 dakika "Yeter Ki" (1983) / Fikret Kızılok #yeterki
Oğlunun maddî sıkıntı çekmemesi için Safiye'ye yüklü bir miktarda para vererek yardım eden Nadide; oğlunun, hâlihazırda kocasının tuttuğu dairede kaldığını öğrenince Safiye'yi parayı bir an önce geri vermesi hususunda tehdit eder. Oysa yardımın neredeyse tamamı, ortaklaşa açılacak köfteci dükkânının masraflarını karşılamakta Nail'den habersizce kullanılmıştır.
15 20 Mayıs 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
105 dakika "Al Senin Olsun" (1983) / Orhan Gencebay #alseninolsun
Ömer'in halası Eda (Selen Uçer), yurtdışından kesin dönüş yapmıştır. Başarısız bir evlilik geçirdikten sonra boşanan Eda'nın amacı, yeğenini karısından bir an önce ayırmaktır. Diğer yandan, akşamları ve haftasonları çeşitli etkinliklerde fotoğraf çekerek ailesini geçindirebilecek kadar para kazanmaya başlayan Ömer'in ilk işi, Ayşem ile kalacakları bir daire tutmak olmuştur. Ancak dairenin yaşanabilir bir hâle gelebilmesi için, bütün arkadaşların yardımına ihtiyaç vardır. Çiftin mutlulukları için seferber olan Nezih ve Reyhan arasında bir yakınlaşma başlar.
16 27 Mayıs 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
100 dakika "Sevmenin Zamanı Yok" (1975) / Orhan Gencebay #SevmekZamanı
Ayşem'in amcasının oğlu Furkan (Yusuf Akgün), askerliğini bitirir ve İstanbul'a döner. Açılacak köfte salonunda çalışacağını sanan Furkan, Reha'nın gelip parasını geri isteyerek ortalığı karıştırmasıyla kendisini curcunanın ortasında bulur. Dünürüne bir kez daha rezil olan Nail, çareyi bir kamyonet ile tek başına köfte yapıp satmakta bulur. Ömer, kendisini karısı ve kayınpederine karşı mahcup hissetmektedir.
17 3 Haziran 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
102 dakika "Seni Yazdım" (1986) / Müslüm Gürses #aşkiçin
Seda'nın çektiği yalnızlıktan faydalanarak onunla olan arkadaşlığını ilerleten Taner (Ayberk Yılmaz), Seda Ömer'i sevdiğini söyledikten sonra ikisi için de bir tehlike oluşturmaya başlamıştır. Ömer'e hak ettiği cezayı vermeye çalışan Taner'i, durumu öğrenen Reha, Furkan ve Ayşem durdurur.
18 10 Haziran 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
101 dakika "Beni Böyle Sev" / Orhan Gencebay #KalbiminSahibi
Ablası yurtdışına çıktıktan sonra, sahibi oldukları organizasyon şirketinde işleri doğru düzgün yönetemeyen Seda'nı yardımına, askerden geldiğinden beri henüz iş bulamamış Furkan yetişir. Öte yandan boş durmayan Reha'nın Ömer ve Ayşem'i ayırmak için yeni plânı; karısının, oğlunun dairesine taşınmasıyla gelinini bezdirmektir. Kocasının kendisini evden kovduğunu ve ondan boşanacağını iddia eden Nadide, Ayşem'in sabrının sınırlarını tüm gücüyle zorlayacaktır.
19 24 Haziran 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
102 dakika "Farkında mısın" (1985) / Orhan Gencebay #beniböylesev
Eda, yeğeninin karısını ve kayınpederini tanımak için sabırsızlanmaktadır. Nail ile yakınlaştıkça, ağabeyinin Ayşem ve Nail'e karşı olan tavırları ile onlara haksızlık ettiğini fark eder. Ayşem, Ömer'le birlikte olduğu sürece karısıyla barışmamakla tehdit eden Reha'ya, kocasının ailesinın dağılmaması ve bu nedenle onun üzülmemesi için kocasından ayrılacağını söyler.
20 1 Temmuz 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
107 dakika "Söyle Canım" (1980) / Erol Evgin #istersen
Nadide, sınav dönemindeki Ayşem'i bir hayli yıpratmaktadır. Ancak Eda, Ömer ve Ayşem'e yapılan bu eziyete dayanamaz ve olan biteni Ömer'e açıklar. Bunun üzerine genç çift, bu oyunu yanıtsız bırakmaz ve rol icabı şiddetli bir kavga ederek ayrılırlar. Annesi dördüncü kez evlenmeye çalıştığı için, herhangi birisine bağlanmaktan korkan Nezih ile sevgiye susamış Reyhan'ın ilişkisi de bir türlü sağlıklı bir biçimde rayına oturamamaktadır. Diğer yandan, Seda ile Furkan arasında başlayan yakınlaşma, iş arkadaşı Nilay'ın (Damla Deniz Turgut) yaptığı hırsızlık ve dolandırıcılıkları Furkan'a yıkması yüzünden sona erer.
21 8 Temmuz 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
105 dakika "Beni Böyle Sev" / Orhan Gencebay #seversem
Karısından ayrımaya çalıştığı için hâlâ kızgın olan yeğeni ile henüz düzenli bir iletişim kuramayan Eda, yanına sıkça uğradığı Nail'in babacan tavırlarından hoşlanmaktadır. Evli olarak ilk kez bir Ramazan ayı geçiren Ömer, artık karısı gibi oruç tutmaya başlamıştır. Eda, Ömer'in kalbini kazanabilmek için artık Ayşem'le tanışmak ister. Ancak Ayşem'in, daha önce iki kez karşılaştığı bu kadının kim olduğunu, babasının ona haber vermemesi, baba ile kızının arasını bozar.
22 15 Temmuz 2013 Cem Tabak Hakan Haksun ve
Müjdan Kayserli
137 dakika "Silinmeyen Hatıralar" (1973) / Erkin Koray ve
"Severek Ayrılalım" (1971) / Orhan Gencebay
#BeniBöyleSev
Ömer'le Ayşem'in ayrılmayacağını öğrenen Nadide hastanelik olur. Aynı durumu öğrenen Reha'nın tepkisi ise çok daha sert olur. Anne ve babasının tepkileri, Ömer'i çok üzer ve kendini suçlu hisseder. Seda Furkan'a ondan hoşlandığını söyler ve af diler; ancak gururu kırılan Furkan, Seda'yı affetmez. Ancak daha sonra Seda'nın ölümden döneceği bir trafik kazası geçirmesi, Furkan'ı derinden sarsar. Nezih ise önce çıkma teklif edip, sonra bu teklifini geri aldığı Reyhan'ın kalbini bir kez daha kırar. Ailelerine zarar verdiklerini düşünen Ömer ve Ayşem, gözyaşlarıyla ayrılık kararı alırlar. Fakat ayrılık, çift için o kadar da kolay olmayacaktır. Zira Ayşem, evi terk etmeden önce yaptığı test sonucunda hamile olduğunu öğrenir. Çiftin öyküsü iyiden iyiye içinden çıkılmaz bir hâl almıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ 11 Şubat 2013 tarihli TRT 1 Ana Haber bülteni haberi.
 2. ^ Hakan Haksun'un IMDb profil sayfası.
 3. ^ Müjdan Kayserli'nin IMDb profil sayfası.
 4. ^ "Beni Böyle Sev, sosyal medyada ses getiriyor". diziler.com. 27 Haziran 2013. http://www.diziler.com/haber/beni-boyle-sev-sosyal-medyada-ses-getiriyor. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2013. 
 5. ^ "Beni Böyle Sev, yeni sezonda çok iddialı". trthaber.com. 25 Temmuz 2013. http://www.trthaber.com/haber/magazin/beni-boyle-sev-yeni-sezonda-cok-iddiali-95027.html. Erişim tarihi: 3 Ağustos 2013. 
 6. ^ Balıkçıoğlu, Tuğba (18 Nisan 2004). "Arabesk deyimi beni tanımlamaya yetmez". Sabah. http://arsiv.sabah.com.tr/2004/04/18/cp/rop101-20040418-102.html. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2013. "Ben serbest Türk müziği çalışmaları yaptım." 
 7. ^ İridağ, Osman (19 Aralık 1998). "Kazanan arabesk oldu". Aksiyon. http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-4489-34-kazanan-arabesk-oldu.html. Erişim tarihi: 2 Temmuz 2013. 
 8. ^ Günay Uysal'ın IMDb profil sayfası.
 9. ^ "Senaryoda anlatılanları notalara döküyor". Zaman. 26 Haziran 2013. http://www.zaman.com.tr/magazin_senaryoda-anlatilanlari-notalara-dokuyor_2104171.html. Erişim tarihi: 9 Eylül 2013. "Görüntü ve izleyiciyi müzikte buluşturmaya dikkat ediyorum." 
 10. ^ "Beni Böyle Sev, sosyal medyanın gözbebeği". stargazete.com. 20 Haziran 2013. http://www.haber.stargazete.com/dizi/beni-boyle-sev-sosyal-medyanin-gozbebegi/haber-766061. Erişim tarihi: 1 Temmuz 2013. 
 11. ^ Dizinin ilk sezonuna ilişkin belgesel.