Avret

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Avret (Arapça: عورة), bir dönem İslam içerisinde vücudun parçaları gösterir kullanılırsa, hem erkek hem de kadın olan giyim kaplı olmalıdır için. Awrah açığa İslam ve hukuka aykırı bir günah olarak kabul edilir. Awrah kesin tanımı İslam düşüncesi farklı okullar arasında değişmektedir.

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sünni yorumlar, bir adamın awrah göbek ve kamu zaman ve aynı zamanda ibadet sırasında örtülmelidir diz arasında vücudun parçası anlamına gelir.

Kadın[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadın Awrah daha karmaşık bir konudur ve bu duruma göre değişir:

  • Awrah In ibadet parçasıdır: ibadet, bir kadının parmaklarının tabanına bilekten yüzü ve elleri hariç vücudunda kapağı gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca çene altında Alnında bir parçası ve alanı kapsamalıdır.

Ise ibadet yerine saçlarını ve vücut kapsamalıdır bir kadın olup kocası varlığında dua ediyor ya da o tek başına kendi odasında, dua kapsayan için temel olarak dua ediyor farklı insanların önünde kapsayan temel .

  • Kocasının önünde: Bir kadın özel olarak kocasına gösterebilir ne vücut parçaları İslam hiçbir sınırlama yoktur. Karı koca cinsel ilişki sırasında özellikle birbirlerinin vücudunun herhangi bir bölümünü görebilirsiniz.
  • Gizlilik In: Bu bir kişinin kendi cinsel organları kapsayan önerilir bile tek başına özel. Bu tür zaman duş veya banyo giderek almak olarak istisnalar vardır.
  • Diğer kadınlar arasında: Awrah diğer kadınlar arasında bir kadının Awrah erkeklerin aynı onun göbek (dizlerinin için) değil. Awrah olmayan önünde Müslüman kadınların tartışma noktasıdır. Bazı bilim adamları, kadınların olmayan önünde tüm ama el ve yüz, süre en çok tercih edilen görüşüne göre, Müslüman bir kadın ortaya çıkarabilir örtüsünün gerektiğini olarak Müslüman kadın demek diğer Müslüman kadının ön gibi o-cekti pek.
  • Çocukları önünde: Eğer çocuk Awrah ne olduğunu anladığını, sonra onu önünde Awrah açığa çıkarmak için bir kadın için izin olarak kabul edilmez.

Awrah ilgisi olmayan erkeklerin önünde (ya Müslüman ya da Müslüman olmayan) da anlaşmazlık meselesidir. Çoğu Müslüman, yüzü ve elleri dışında kadının da bütün vücut tutun onu awrah bir parçası, onun vücut bu dua sırasında kapalı olmalı ve kamu ayarlarında parçalar vardır. Salafi Müslüman olmayan erkeklerin önünde bir kadının awrah yüzünü ve ellerini dahil vücudunda.