Av Mevsimi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Av Mevsimi
Yönetmen Yavuz Turgul
Yapımcı Murat Akdilek
Jeffi Medina
Oyuncular Şener Şen
Cem Yılmaz
Çetin Tekindor
Melisa Sözen
Okan Yalabık
Müzik Tamer Çıray
Görüntü yönetmeni Uğur İçbak
Kurgu İsmail Canlısoy
Stüdyo Fida Film / Profilm / Pana Film
Türü Polisiye
Renk Renkli
Yapım yılı 2010, Türkiye
Çıkış tarih(ler)i 3 Aralık 2010
Süre 145 dakika
Ülke Türkiye
Dil Türkçe
Hasılat 12,571,431 $
Resmî sitesi

Av Mevsimi, Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturduğu bir filmdir.

Bir cinayet araştırması sırasında hayatları altüst olan üç polisin hikâyesini anlatan filmin çekimlerine Nisan ayında başlanmış ve 3 Aralık 2010 tarihinde vizyona girmiştir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Tecrübesi, sezgileri ve takipçiliğiyle tüm teşkilatın “Avcı” olarak bildiği Ferman (Şener Şen) ile yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez”...

Öldürülen genç bir kız onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en zengin adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya getirecektir.

Hayatını eşine adayan, onun hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) tutkuyla bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyaya yabancı Hasan... Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını değiştirecektir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]