Allods Online

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Allods Online
Allods Online logo
Yayımcı(lar) RusyaTürkiyeAmerika Birleşik DevletleriKanadaAvrupa Birliği Mail.ru Group

Brezilya Level Up!
Çin CumhuriyetiHong KongMakao Cayenne Tech
Arap Birliği Game Power 7[1]

Yapımcı(lar) Rusya Astrum Nival
Platform(lar) Microsoft Windows
Tür(ler)i Fantezi MMORPG
Biçim(ler) Çok oyunculu
Sistem gereksinimleri

İndirme (3,77 GB istemci)

Giriş Klavye, Fare

Allods Online, Astrum Nival tarafından geliştirilen, ücretsiz 3 boyutlu fantezi MMORPG oyundur. Türkiye ve Rusya'da Astrum Nival, Kuzey Amerika için Gala-Net, Taiwan, Hong Kong ve Macau için Cayenne Tech, Avrupa için Gala Networks Europe, Brezilya ve Filipinler için Level Up! Games, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesi için Game Power 7 yayımcılıkları üstlenmişlerdir.[1]

Rage of Mages serisinin 5.'si olan Allods Online, RPG karakterlerden oluşan MMORPG oyunudur. 12 milyon dolarlık bir bütçe ile geliştirilen bu ücretsiz oyunun tek kâr sağlama yeri, oyundaki Türkçeye çevrilmiş hâli ile Nadir Nesne Dükkanıdır. Nadir Nesne Dükkanı ürünleri, Virtual good sistemi ile satışa sunulmaktadır.

Oyun, 1 Nisan 2014 tarihinde Avrupa ve Kuzey Amerika platformlarını birleştirmiş, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Türkçe dilleri üzerine ortak bir server içerisinde ayrı diller kullanılarak oynatılmaya başlanmıştır.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b Fakhruddin, Mufaddal (2012-07-03). "Game Power 7, Arapça Allods Online'ın yapımcılığını üstlendi.". IGN Middle East. http://me.ign.com/en/news/2052/Game-Power-7-launches-new-Arabic-MMO-title-Arabic-Allods. Erişim tarihi: 2012-07-03. 
  2. ^ "Beklenen gün geldi!" (Türkçe). 13 Nisan 2014 tarihinde özgün kaynağından arşivlendi. http://www.allodstr.com/beklenen-gun-geldi. Erişim tarihi: 13 Nisan 2014.