2014 Kış Olimpiyatları'nda artistik buz pateni - Çiftler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
2014 Kış Olimpiyatları'nda artistik buz pateni
Figure skating pictogram.svg
Tekler erkekler kadınlar
Çiftler karışık
Buz dansı karışık
Takım karışık

2014 Kış Olimpiyatları'nda artistik buz pateni - Çiftler yarışmaları Rusya, Soçi, Iceberg Skating Palace'da yapılacaktır.Kısa program 11 Şubat'ta, serbest program ise 12 Şubat tarihinde gerçekleşecektir.[1]

Rekorlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu yarışamadan önce ISU sezonun en iyi puanları aşadağıdaki gibidir.

Toplam[2]  Tatiana Volosozhar (RUS)

 Maxim Trankov (RUS)

237.71 2013 Skate America 20 Ekim 2013
Serbest program[3] 154.66
Kısa program[4] 83.98 2014 Avrupa Şampiyonası 17 Ocak 2014

Bu yarışma sırasında aşağıdaki Dünya rekorları kırılmıştır:

Yarışma Sporcu Puan Tarih
Short program[5]  Tatiana Volosozhar (RUS)

 Maxim Trankov (RUS)

84.17 11 Şubat 2014

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısa program[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TSS TES PCS SS TR PE CH IN Ded StN
1 Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Rusya 84.17 45.46 38.71 9.61 9.39 9.79 9.71 9.89 0.00 17
2 Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Almanya 79.64 43.46 36.18 8.93 8.79 9.29 9.11 9.11 0.00 15
3 Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Rusya 75.21 41.46 33.75 8.46 8.11 8.61 8.39 8.61 0.00 13
4 Pang Qing / Tong Jian Çin 73.30 39.33 33.97 8.54 8.14 8.54 8.54 8.71 0.00 19
5 Meagan Duhamel / Eric Radford Kanada 72.21 39.70 32.51 8.11 8.18 8.14 8.14 8.07 0.00 14
6 Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Kanada 70.92 38.69 32.23 7.96 7.93 8.07 8.11 8.21 0.00 20
7 Peng Cheng / Zhang Hao Çin 70.59 40.89 29.70 7.64 7.18 7.39 7.43 7.50 0.00 4
8 Vera Bazarova / Yuri Larionov Rusya 69.66 37.49 32.17 8.00 7.75 8.18 8.11 8.18 0.00 18
9 Marissa Castelli / Simon Shnapir ABD 67.44 37.87 29.57 7.29 7.25 7.50 7.46 7.46 0.00 6
10 Vanessa James / Morgan Ciprès Fransa 65.36 36.19 29.17 7.36 7.14 7.36 7.21 7.39 0.00 12
11 Stefania Berton / Ondřej Hotárek İtalya 63.57 32.90 30.67 7.54 7.57 7.61 7.86 7.75 0.00 16
12 Maylin Wende / Daniel Wende Almanya 59.25 33.20 27.05 6.93 6.57 6.68 6.75 6.89 −1.00 9
13 Paige Lawrence / Rudi Swiegers Kanada 58.97 32.69 26.28 6.39 6.43 6.71 6.61 6.71 0.00 11
14 Felicia Zhang / Nathan Bartholomay ABD 56.90 32.07 24.83 6.18 6.07 6.25 6.36 6.18 0.00 7
15 Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski İsrail 53.38 30.24 23.14 5.89 5.61 5.82 5.89 5.71 0.00 5
16 Nicole Della Monica / Matteo Guarise İtalya 51.64 30.76 21.88 5.57 5.25 5.46 5.64 5.43 −1.00 2
Serbest programda yarışamayacak olan sporcular
17 Miriam Ziegler / Severin Kiefer Avusturya 49.62 28.36 21.26 5.43 5.04 5.39 5.36 5.36 0.00 3
18 Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara Japonya 48.45 27.48 20.97 5.43 4.96 5.29 5.29 5.25 0.00 1
19 Stacey Kemp / David King Büyük Britanya 44.98 24.66 21.32 5.36 5.25 5.25 5.50 5.29 −1.00 8
20 Julia Lavrentieva / Yuri Rudyk Ukrayna 44.30 23.33 20.97 5.39 4.93 5.29 5.36 5.25 0.00 10

Serbest program[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TSS TES PCS SS TR PE CH IN Ded StN
1 Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Rusya 152.69 74.86 77.83 9.61 9.46 9.82 9.79 9.96 0.00 14
2 Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Rusya 143.47 72.27 71.20 8.71 8.61 9.00 9.04 9.14 0.00 13
3 Pang Qing / Tong Jian Çin 136.58 67.62 68.96 8.57 8.43 8.57 8.71 8.82 0.00 15
4 Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Almanya 136.14 66.95 71.19 8.96 8.79 8.64 9.04 9.07 –2.00 16
5 Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Kanada 131.18 64.91 66.27 8.21 8.00 8.32 8.39 8.50 0.00 10
6 Vera Bazarova / Yuri Larionov Rusya 129.94 65.04 64.90 8.07 7.96 8.00 8.32 8.21 0.00 11
7 Meagan Duhamel / Eric Radford Kanada 127.32 64.25 64.07 8.00 8.11 7.93 8.07 7.93 –1.00 9
8 Peng Cheng / Zhang Hao Çin 125.13 64.81 61.32 7.86 7.50 7.57 7.71 7.68 −1.00 12
9 Marissa Castelli / Simon Shnapir ABD 120.38 61.25 59.13 7.39 7.29 7.43 7.46 7.39 0.00 6
10 Stefania Berton / Ondřej Hotárek İtalya 115.51 58.68 57.83 7.25 7.18 6.96 7.46 7.29 –1.00 5
11 Vanessa James / Morgan Ciprès Fransa 114.07 57.74 58.33 7.39 7.18 7.21 7.39 7.29 –2.00 7
12 Felicia Zhang / Nathan Bartholomay ABD 110.31 60.11 50.20 6.36 6.11 6.29 6.36 6.25 0.00 1
13 Maylin Wende / Daniel Wende Almanya 107.00 52.12 54.88 6.86 6.79 6.61 7.00 7.04 −1.00 8
14 Paige Lawrence / Rudi Swiegers Kanada 103.01 53.83 50.18 6.36 6.18 6.11 6.39 6.32 −1.00 2
15 Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski İsrail 94.35 48.22 47.13 5.96 5.82 5.79 6.07 5.82 –1.00 4
16 Nicole Della Monica / Matteo Guarise İtalya 86.22 43.38 44.84 5.71 5.64 5.32 5.82 5.54 −2.00 3

Toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Toplam puan SP FS
1 Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Rusya 236.86 1 84.17 1 152.69
2 Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Rusya 218.68 3 75.21 2 143.47
3 Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Almanya 215.78 2 79.64 4 136.14
4 Pang Qing / Tong Jian Çin 209.88 4 73.30 3 136.58
5 Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Kanada 202.10 6 70.92 5 131.18
6 Vera Bazarova / Yuri Larionov Rusya 199.60 8 69.66 6 129.94
7 Meagan Duhamel / Eric Radford Kanada 199.53 5 72.21 7 127.32
8 Peng Cheng / Zhang Hao Çin 195.72 7 70.59 8 125.13
9 Marissa Castelli / Simon Shnapir ABD 187.82 9 67.44 9 120.28
10 Vanessa James / Morgan Ciprès Fransa 179.43 10 65.36 11 114.07
11 Stefania Berton / Ondřej Hotárek İtalya 179.08 11 63.57 10 115.51
12 Felicia Zhang / Nathan Bartholomay ABD 167.21 14 56.90 12 110.31
13 Maylin Wende / Daniel Wende Almanya 166.25 12 59.25 13 107.00
14 Paige Lawrence / Rudi Swiegers Kanada 161.98 13 58.97 14 103.01
15 Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski İsrail 147.73 15 53.38 15 94.35
16 Nicole Della Monica / Matteo Guarise İtalya 137.86 16 51.64 16 86.22
Serbest programa katılamayanlar
17 Miriam Ziegler / Severin Kiefer Avusturya 49.62 17 49.62
18 Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara Japonya 48.45 18 48.45
19 Stacey Kemp / David King Büyük Britanya 44.98 19 44.98
20 Julia Lavrentieva / Yuri Rudyk Ukrayna 44.30 20 44.30

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]