2013 Akdeniz Oyunları'nda Türkiye

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Akdeniz Oyunları'nda Türkiye
IOC kodu  TUR
NOC Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi
Resmî site www.olimpiyatkomitesi.org.tr
2013 Akdeniz Oyunları'nda
Sporcular 27 sporda 428 sporcu
Madalyalar
Derece: 2
Altın
47
Gümüş
43
Bronz
36
Toplam
126
Akdeniz Oyunları tarihi (özet)
Akdeniz Oyunları

Türkiye 20-30 Haziran tarihleri arasında Mersin'de düzenenlen 2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahibi olarak katıldı. 261'i erkek, 167'si kadın toplam 428 Türk sporcu oyunlarda yer aldı.

Madalyalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Madalya Sporcu Spor Etkinlik Tarih
11 Altın Şamiloğlu, ÜmitÜmit Şamiloğlu Art. cimnastik Erkekler barfiks 24 Haziran
22 Gümüş Çolak, İbrahimİbrahim Çolak Art. cimnastik Erkekler halka 24 Haziran
33 Bronz Arıcan, FerhatFerhat Arıcan Art. cimnastik Erkekler paralel bar 24 Haziran
11 Altın Dikeç, YusufYusuf Dikeç Atıcılık Erkekler 50 m tabanca 25 Haziran
22 Gümüş Dikeç, YusufYusuf Dikeç Atıcılık Erkekler 10 m havalı tabanca 23 Haziran
22 Gümüş Öztürk, Halil İbrahimHalil İbrahim Öztürk Atıcılık Erkekler 10 m havalı tüfek 24 Haziran
33 Bronz İlnam, YavuzYavuz İlnam Atıcılık Erkekler double trap 24 Haziran
11 Altın Avan, FatihFatih Avan Atletizm Erkekler cirit atma 26 Haziran
11 Altın Arıkan, Polat KemboiPolat Kemboi Arıkan Atletizm Erkekler 10.000 m 27 Haziran
11 Altın Özbilen, İlham Tanuiİlham Tanui Özbilen Atletizm Erkekler 800 m 29 Haziran
11 Altın Özbilen, İlham Tanuiİlham Tanui Özbilen Atletizm Erkekler 1500 m 27 Haziran
11 Altın Yüksel, Burcu AyhanBurcu Ayhan Yüksel Atletizm Kadınlar yüksek atlama 29 Haziran
22 Gümüş Olgundeniz, ErcümentErcüment Olgundeniz Atletizm Erkekler disk atma 27 Haziran
22 Gümüş Guliyev, RamilRamil Guliyev Atletizm Erkekler 100 m 27 Haziran
22 Gümüş Guliyev, RamilRamil Guliyev Atletizm Erkekler 200 m 26 Haziran
22 Gümüş Akdağ, Tarık LangatTarık Langat Akdağ Atletizm Erkekler 3000 m hendekli 28 Haziran
22 Gümüş Abeylegesse, ElvanElvan Abeylegesse Atletizm Kadınlar 10.000 m 26 Haziran
22 Gümüş Güzel, MehmetMehmet Güzel
Buğrahan Kocabeyoğlu
Halit Kılıç
Yavuz Can
Atletizm Erkekler 4x400 m bayrak 29 Haziran
22 Gümüş Özyurt, SalihaSaliha Özyurt
Birsen Engin
Sema Apak
Derya Yıldırım
Atletizm Kadınlar 4x400 m bayrak 29 Haziran
33 Bronz Aslan, İsmailİsmail Aslan
Ferhat Altunkalem
İzzet Safer
Umutcan Emektaş
Atletizm Erkekler 4x100 m bayrak 28 Haziran
33 Bronz Koyuncu, TuğbaTuğba Koyuncu Atletizm Kadınlar 1500 m 26 Haziran
33 Bronz Koyuncu, TuğbaTuğba Koyuncu Atletizm Kadınlar 800 m 29 Haziran
33 Bronz Karakuş, NimetNimet Karakuş Atletizm Kadınlar 200 m 26 Haziran
33 Bronz Mıngır, GülcanGülcan Mıngır Atletizm Kadınlar 3000 m hendekli 28 Haziran
33 Bronz Kiraz, ÜmmüÜmmü Kiraz Atletizm Kadınlar yarı maraton 29 Haziran
33 Bronz Koçak, SerpilSerpil Koçak Atletizm Kadınlar heptatlon 29 Haziran
11 Altın Yiğit, NeslihanNeslihan Yiğit Badminton Tek kadınlar 30 Haziran
11 Altın Yiğit, NeslihanNeslihan Yiğit
Özge Bayrak
Badminton Çift kadınlar 29 Haziran
22 Gümüş Bayrak, ÖzgeÖzge Bayrak Badminton Tek kadınlar 30 Haziran
22 Gümüş Yiğit, Emre ArslanEmre Arslan Yiğit
Hüseyin Oruç
Badminton Çift erkekler 29 Haziran
11 Altın Millî Basketbol Takımı, TürkiyeTürkiye Millî Basketbol Takımı

Barış Ermiş
Barış Hersek
Birkan Batuk
Melih Mahmutoğlu
Cemal Nalga
Deniz Kılıçlı

Doğuş Balbay
Emre Bayav
İzzet Türkyılmaz
Can Mutaf
Oğuz Savaş
Serhat Çetin

Basketbol Erkekler 25 Haziran
33 Bronz Reis, RasimRasim Reis Bisiklet Erkekler zamana karşı yarış 25 Haziran
11 Altın Demir, DenizDeniz Demir Bocce Raffa tek kadınlar 29 Haziran
22 Gümüş Demir, DenizDeniz Demir
Benay Gündüz
Bocce Raffa çift kadınlar 27 Haziran
22 Gümüş Geridönmez, SedaSeda Geridönmez Bocce Kadınlar volo basamak 28 Haziran
33 Bronz Güngör, Yunus EmreYunus Emre Güngör Bocce Raffa tek erkekler 29 Haziran
11 Altın Kılıççı, AdemAdem Kılıççı Boks Erkekler orta sıklet 26 Haziran
22 Gümüş Pehlivan, FerhatFerhat Pehlivan Boks Erkekler hafif sinek sıklet 26 Haziran
22 Gümüş Demirezen, Ali ErenAli Eren Demirezen Boks Erkekler süper ağır sıklet 26 Haziran
22 Gümüş Aydın, BünyaminBünyamin Aydın Boks Erkekler hafif sıklet 26 Haziran
22 Gümüş Keleş, FatihFatih Keleş Boks Erkekler hafif velter sıklet 26 Haziran
33 Bronz İnanlı, ErdalErdal İnanlı Boks Erkekler sinek sıklet 25 Haziran
33 Bronz Topçakan, MehmetMehmet Topçakan Boks Erkekler horoz sıklet 24 Haziran
33 Bronz Yıldırım, AvniAvni Yıldırım Boks Erkekler hafif ağır sıklet 25 Haziran
33 Bronz Karamete, İremİrem Karamete Eskrim Kadınlar flöre 23 Haziran
22 Gümüş 19 Yaş Altı Millî Futbol Takımı, TürkiyeTürkiye 19 Yaş Altı Millî Futbol Takımı

Cantuğ Temel
Ozan Tufan
Abdülkerim Bardakcı
Muhammed Serdar Yazıcı
Süheyl Çetin
Kubilay Aktaş
İsmail Güven
Gökhan Sazdağı
Metin Sevinç

Kubilay Dursun Sönmez
İbrahim Coşkun
Berk İsmail Ünsal
Recep Niyaz
Okan Aydın
Emre Selen
Atabey Çiçek
Sedat Yüce
Haydar Deniz

Futbol Erkekler 27 Haziran
11 Altın Akgül, TahaTaha Akgül Güreş Erkekler serbest 120 kg 25 Haziran
11 Altın Bakır, ErhanErhan Bakır Güreş Erkekler serbest 60 kg 26 Haziran
11 Altın Kaya, MustafaMustafa Kaya Güreş Erkekler serbest 66 kg 25 Haziran
11 Altın Demirtaş, SonerSoner Demirtaş Güreş Erkekler serbest 74 kg 26 Haziran
11 Altın Böke, SerdarSerdar Böke Güreş Erkekler serbest 84 kg 25 Haziran
11 Altın Yıldırım, RızaRıza Yıldırım Güreş Erkekler serbest 96 kg 26 Haziran
11 Altın Şahin, HafizeHafize Şahin Güreş Kadınlar serbest 59 kg 24 Haziran
11 Altın Yeşilırmak, Elif JaleElif Jale Yeşilırmak Güreş Kadınlar serbest 63 kg 24 Haziran
11 Altın Adar, YaseminYasemin Adar Güreş Kadınlar serbest 72 kg 24 Haziran
11 Altın Kayaalp, RızaRıza Kayaalp Güreş Erkekler grekoromen 120 kg 22 Haziran
11 Altın Arık, MevlütMevlüt Arık Güreş Erkekler grekoromen 60 kg 23 Haziran
11 Altın Yüksel, AtakanAtakan Yüksel Güreş Erkekler grekoromen 66 kg 22 Haziran
11 Altın Kuş, EmrahEmrah Kuş Güreş Erkekler grekoromen 74 kg 23 Haziran
11 Altın Çebi, SelçukSelçuk Çebi Güreş Erkekler grekoromen 84 kg 22 Haziran
22 Gümüş Üçüncü, FatihFatih Üçüncü Güreş Erkekler grekoromen 55 kg 22 Haziran
22 Gümüş İldem, CenkCenk İldem Güreş Erkekler grekoromen 96 kg 23 Haziran
22 Gümüş Sezer, SümeyyeSümeyye Sezer Güreş Kadınlar serbest 48 kg 24 Haziran
22 Gümüş Kepiç, BurcuBurcu Kepiç Güreş Kadınlar serbest 51 kg 24 Haziran
33 Bronz Peker, AhmetAhmet Peker Güreş Erkekler serbest 55 kg 25 Haziran
11 Altın Şensoy, EmineEmine Şensoy Halter Kadınlar 53 kg - koparma 22 Haziran
11 Altın Çoban, AyşegülAyşegül Çoban Halter Kadınlar 53 kg - silkme 22 Haziran
11 Altın Daşdelen, AylinAylin Daşdelen Halter Kadınlar 58 kg - koparma 22 Haziran
11 Altın Daşdelen, AylinAylin Daşdelen Halter Kadınlar 58 kg - silkme 22 Haziran
11 Altın Şimşek, SibelSibel Şimşek Halter Kadınlar 63 kg - koparma 23 Haziran
11 Altın Sezer, BünyaminBünyamin Sezer Halter Erkekler 62 kg - koparma 21 Haziran
22 Gümüş Sezer, BünyaminBünyamin Sezer Halter Erkekler 62 kg - silkme 21 Haziran
22 Gümüş Yağcı, SemihSemih Yağcı Halter Erkekler 77 kg - koparma 23 Haziran
22 Gümüş Sağır, NezirNezir Sağır Halter Erkekler 85 kg - silkme 24 Haziran
22 Gümüş Çoban, AyşegülAyşegül Çoban Halter Kadınlar 53 kg - koparma 22 Haziran
22 Gümüş Şensoy, EmineEmine Şensoy Halter Kadınlar 53 kg - silkme 22 Haziran
22 Gümüş Konak, Sibel ÖzkanSibel Özkan Konak Halter Kadınlar 58 kg - koparma 22 Haziran
22 Gümüş Şimşek, SibelSibel Şimşek Halter Kadınlar 63 kg - silkme 23 Haziran
33 Bronz Kaya, FigenFigen Kaya Halter Kadınlar 75 kg - silkme 25 Haziran
33 Bronz Millî Hentbol Takımı, TürkiyeTürkiye Millî Hentbol Takımı
Hentbol Erkekler 30 Haziran
11 Altın Vanlıoğlu, HasanHasan Vanlıoğlu Judo Erkekler 73 kg 22 Haziran
11 Altın Şahin, EbruEbru Şahin Judo Kadınlar 48 kg 21 Haziran
22 Gümüş Kaba, Ahmet ŞahinAhmet Şahin Kaba Judo Erkekler 60 kg 21 Haziran
33 Bronz Yazıcı, FeyyazFeyyaz Yazıcı Judo Erkekler 100 kg 23 Haziran
33 Bronz Kaya, Belkıs ZehraBelkıs Zehra Kaya Judo Kadınlar +78 kg 23 Haziran
33 Bronz Arca, Ayşe SaadetAyşe Saadet Arca Judo Kadınlar 52 kg 21 Haziran
33 Bronz Büker, BaharBahar Büker Judo Kadınlar 63 kg 22 Haziran
33 Bronz Yıldırım, ÇağrıbeyÇağrıbey Yıldırım
Serhat Kadir Yılmaz
Kano Erkekler K2 200 metre 29 Haziran
11 Altın Kemaloğlu, ÖmerÖmer Kemaloğlu Karate Erkekler 67 kg 28 Haziran
11 Altın Yağcı, SerkanSerkan Yağcı Karate Erkekler 75 kg 28 Haziran
11 Altın Özçelik, SerapSerap Özçelik Karate Kadınlar 50 kg 28 Haziran
11 Altın Yenen, TubaTuba Yenen Karate Kadınlar 55 kg 28 Haziran
11 Altın Burucu, Hafsa ŞeydaHafsa Şeyda Burucu Karate Kadınlar 68 kg 29 Haziran
11 Altın Hocaoğlu, MeltemMeltem Hocaoğlu Karate Kadınlar +68 kg 29 Haziran
22 Gümüş Erşeker, BaharBahar Erşeker Karate Kadınlar 61 kg 28 Haziran
22 Gümüş Erkan, EnesEnes Erkan Karate Erkekler +84 kg 29 Haziran
22 Gümüş Kandemir, HüseyinHüseyin Kandemir Kürek Erkekler hafif sıklet tek çifte 23 Haziran
22 Gümüş Kuşku, EnesEnes Kuşku
Bayram Sönmez
Kürek Erkekler hafif sıklet iki çifte 22 Haziran
11 Altın Hu, MelekMelek Hu Masa tenisi Tek kadınlar 27 Haziran
11 Altın Vang, BoraBora Vang
Ahmet Li
Masa tenisi Çift erkekler 29 Haziran
22 Gümüş Vang, BoraBora Vang Masa tenisi Tek erkekler 27 Haziran
33 Bronz Li, AhmetAhmet Li Masa tenisi Tek erkekler 27 Haziran
11 Altın Giginoğlu, MuratMurat Giginoğlu
Selçuk Şekerci
Plaj voleybolu Erkekler 28 Haziran
11 Altın Sarı, AliAli Sarı Taekwondo Erkekler +80 kg 21 Haziran
11 Altın Tatar, NurNur Tatar Taekwondo Kadınlar 67 kg 22 Haziran
22 Gümüş Yıldırım, RukiyeRukiye Yıldırım Taekwondo Kadınlar 49 kg 21 Haziran
22 Gümüş İlgün, HaticeHatice İlgün Taekwondo Kadınlar 57 kg 21 Haziran
33 Bronz Pozan, FıratFırat Pozan Taekwondo Erkekler 58 kg 22 Haziran
33 Bronz Tazegül, ServetServet Tazegül Taekwondo Erkekler 68 kg 23 Haziran
33 Bronz Sarı, YunusYunus Sarı Taekwondo Erkekler 80 kg 22 Haziran
33 Bronz Eriş, YaprakYaprak Eriş Taekwondo Kadınlar +67 kg 23 Haziran
11 Altın Büyükakçay, ÇağlaÇağla Büyükakçay
Pemra Özgen
Tenis Çift kadınlar 28 Haziran
11 Altın Büyükakçay, ÇağlaÇağla Büyükakçay Tenis Tek kadınlar 29 Haziran
22 Gümüş İlhan, MarselMarsel İlhan Tenis Tek erkekler 29 Haziran
22 Gümüş Kadın Millî Voleybol Takımı, TürkiyeTürkiye Kadın Millî Voleybol Takımı

Esra Gümüş Kırıcı
Gözde Sonsırma
Seda Tokatlıoğlu
Güldeniz Önal
Naz Aydemir
Özge Kırdar Çemberci

Neslihan Demir
Polen Uslupehlivan
Büşra Cansu
Bahar Toksoy
Ergül Avcı
Gizem Karadayı

Voleybol Kadınlar 30 Haziran
33 Bronz Dönertaş, Nazlı ÇağlaNazlı Çağla Dönertaş Yelken Kadınlar Laser Radial 27 Haziran
22 Gümüş Gürdal, Kemal ArdaKemal Arda Gürdal Yüzme Erkekler 100m serbest 23 Haziran
22 Gümüş Günaydın, Dilara BuseDilara Buse Günaydın Yüzme Kadınlar 50m kurbağalama 25 Haziran
22 Gümüş Gürdal, Kemal ArdaKemal Arda Gürdal
Doğa Çelik
İskender Başlakov
Furkan Deniz Maraşlı
Yüzme Erkekler 4 x 100 metre serbest 22 Haziran
33 Bronz Gürdal, Kemal ArdaKemal Arda Gürdal
Güven Duvan
Demir Atasoy
Kemal Arda Gürdal
Yüzme Erkekler 4 x 100 metre karışık 25 Haziran
33 Bronz Gürdal, Kemal ArdaKemal Arda Gürdal
Nezir Karap
Furkan Deniz Maraşlı
Doğa Çelik
Yüzme Erkekler 4 x 200 metre serbest 23 Haziran
33 Bronz Günaydın, Dilara BuseDilara Buse Günaydın Yüzme Kadınlar 100m kurbağalama 21 Haziran
33 Bronz Günaydın, Dilara BuseDilara Buse Günaydın Yüzme Kadınlar 200m kurbağalama 23 Haziran
33 Bronz Zeren, Halime ZülalHalime Zülal Zeren Yüzme Kadınlar 200m sırtüstü 22 Haziran
33 Bronz Dolunay, BurcuBurcu Dolunay Yüzme Kadınlar 50m serbest 22 Haziran
33 Bronz Dolunay, BurcuBurcu Dolunay
Halime Zülal Zeren
Gizem Bozkurt
Kübra Esra Kaçmaz
Yüzme Kadınlar 4 x 100 metre serbest 21 Haziran


Spor Altın Gümüş Bronz Toplam
Atıcılık 1 2 1 4
Atletizm 5 7 7 19
Badminton 2 2 0 4
Basketbol 1 0 0 1
Bisiklet 0 0 1 1
Bocce 1 2 1 4
Boks 1 4 3 8
Art. cimnastik 1 1 1 3
Eskrim 0 0 1 1
Futbol 0 1 0 1
Güreş 14 4 1 19
Halter 6 7 1 14
Hentbol 0 0 1 1
Judo 2 1 4 7
Kano 0 0 1 1
Karate 6 2 0 8
Kürek 0 2 0 2
Masa tenisi 2 1 1 4
Plaj voleybolu 1 0 0 1
Taekwondo 2 2 4 8
Tenis 2 2 0 3
Voleybol 0 1 0 1
Yelken 0 0 1 1
Yüzme 0 3 7 10
Toplam 47 43 36 126

Artistik cimnastik[değiştir | kaynağı değiştir]

Atıcılık[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Eleme Final Sıra
Yusuf Dikeç 10 m havalı tabanca 577 198.7 2
Tuğrul Özer 577 78.2 8
Yusuf Dikeç 50 m tabanca 555 192.8 1
İsmail Keleş 548 94.6 7
Halil İbrahim Öztürk 10 m havalı tüfek 614.1 202.6 2
Ömer Akgün 612.9
Ahmet Bayrak 50 m tüfek yatarak atış 612.1
Hikmet Karaaslan 612.4 77.7 8
Orhan Al 50 m tüfek üç pozisyon 1107
Erdinç Bilgili 1123
Alp Kızılsu Trap 122
Oğuzhan Tüzün 121
Yavuz İlnam Double trap 134 26/29 3
Servet Sivrikaya 133
Hüseyin Bahçıvan Skeet 111
Murat Uğur 117
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Eleme Final Sıra
Canan Aynacı 10 m havalı tabanca 372
Neslihan Temel 377
Canan Aynacı 25 m tabanca 551
Figen Sertuna 564
Ayşe Karakaş 10 m havalı tüfek 400.7
Sirvan Yıldız 403.7
Damla Altıntaş Mutlu 50 m tüfek üç pozisyon 550
Meral Karaaslan Erzurum 556
Nihan Kantarcı Trap 67
Dilara Kızılsu 60

Atletizm[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Pist ve yol yarışları
Atlet Dal Elemeler Final
Derece Sıra Derece Sıra
Umutcan Emektaş 100 m 10.68 4. Bu aşamaya geçemedi
Ramil Guliyev 10.43 4. 10.23 2
Mustafa Güneş 110 m engelli 14.23 5. 14.19 7.
Ramil Guliyev 200 m 20.97 4. 20.46 2
Yavuz Can 400 m 46.53 2. 46.70 6.
Halit Kılıç 48.15 4. Bu aşamaya geçemedi
Enis Ünsal 400 m engelli 52.71 5. 52.27 8.
Tuncay Örs 54.82 4. Bu aşamaya geçemedi
Levent Ateş 800 m 1:50.17 6. Bu aşamaya geçemedi
İlham Tanui Özbilen 1:46.50 1. 1:44.00 1
İlham Tanui Özbilen 1500 m 3:35.09 1
Levent Ateş 3:41.43 10.
Tarık Langat Akdağ 3000 m hendekli 8:20.08 2
Hakan Duvar 8:58.40 10.
Kemal Koyuncu 5000 m 14:29.75 5.
Halil Akkaş DNS
Polat Kemboi Arıkan 10000 m 28:17.26 1
Halil Akkaş DNF
İsmail Aslan
Ferhat Altunkalem
İzzet Safer
Umutcan Emektaş
4x100 m bayrak 42.82 3
Mehmet Güzel
Buğrahan Kocabeyoğlu
Halit Kılıç
Yavuz Can
4x400 m bayrak 3:05.28 2
Muzaffer Bayram Yarı maraton 1:09:40 4.
Mehmet Çağlayan 1:11:54 8.
Hasan Pak DNF
Saha yarışları
Atlet Dal Final
Derece Sıra
Serhat Birinci Yüksek atlama 2,21m 4.
Şahabettin Karabulut 2,15m 10.
Alper Kulaksız Uzun atlama 7,61m 6.
Aşkın Karaca Üç adım atlama 16,21m 5.
Mikail Yalçın 15,27 m 7.
Hüseyin Atıcı Gülle atma 19,53m 5.
Murat Gündüz 17,66m 8.
Fatih Avan Cirit atma 83,84m 1
Mustafa Tan 70,49m 7.
Ercüment Olgundeniz Disk atma 61,46m 2
İrfan Yıldırım 61,21m 4.
Paralimpik yarışlar
Atlet Dal Elemeler Final
Derece Sıra Derece Sıra
Birol Kamar 1500 m T54 3:43.80 4. 3:40.21 8.
Ömer Çantay 3:36.55 3. 3:31.67 5.

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Pist ve yol yarışları
Atlet Dal Elemeler Final
Derece Sıra Derece Sıra
Nimet Karakuş 100 m DNF Bu aşamaya geçemedi
Hatice Öztürk 12.20 6. Bu aşamaya geçemedi
Nimet Karakuş 200 m 23.71 2. 23.40 3
Birsen Engin 400 m 53.57 4.
Derya Yıldırım 55.25 6.
Tuğba Koyuncu 800 m 2:01.74 3
Elif Karabulut 2:08.58 6.
Kübra Sesli 100 m engelli DNS
Birsen Engin 400 m engelli 57.72 5.
Özge Akın 58.13 6.
Tuğba Koyuncu 1500 m 4:06.22 3
Esma Aydemir 4:09.06 5.
Gülcan Mıngır 3000 m hendekli 9:46.08 3
Türkan Özata 9:52.04 5.
Esma Aydemir 5000 m DNF
Elvan Abeylegesse 10000 m 32:59.30 2
Bahar Doğan 35:27.48 5.
Gürcan Aksel Demirtaş
Saliha Özyurt
Hatice Öztürk
Sema Apak
4x100 m bayrak 46.24 5.
Saliha Özyurt
Birsen Engin
Sema Apak
Derya Yıldırım
4x400 m bayrak 3:43.61 2
Gamze Özgör 20 km yürüyüş DNF
Narin Sağlam DNS
Ümmü Kiraz Yarı maraton 1:16:51 3
Sultan Haydar 1:18:01 4.
Elvan Abeylegesse DNS
Saha yarışları
Atlet Dal Final
Derece Sıra
Serpil Koçak Uzun atlama 5,92m 9.
Sevim Sinmez Serbest 5,61m 10.
Sevim Sinmez Serbest Üç adım atlama 13,75m 5.
Burcu Ayhan Yüksel Yüksek atlama 1,92m 1
Sibel Çınar 1,78m 5.
Elmas Seda Fırtına Sırıkla atlama 3,95m 7.
Buse Arıkazan 3,95m 8.
Berivan Şakir Cirit atma 49,70m 5.
Eda Tuğsuz 48,87m 7.
Ayşegül Alnıaçık Çekiç atma 62,23m 4.
Serpil Koçak Heptatlon 5158 p 3
Pinar Aday 4971 p 4.

Badminton[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Grup aşaması
Sporcu Dal Maç #1 Maç #2 Maç #3 Maç #4 Sıra
Emre Lale Tekler Yunanistan Kiomourtzidis (GRE)
G 2-0 (21-7, 21-12)
Slovenya Utrosa (SLO)
M 1-2 (21-16, 13-21, 12-21)
İtalya Maddaloni (ITA)
G 2-0 (21-15, 21-10)
Hırvatistan Durkinjak (CRO)
M 0-2 (10-21, 11-21)
TA
Ramazan Öztürk Slovenya Horvat (SLO)
G 2-0 (21-16, 21-11)
Fransa Ping (FRA)
G 2-0 (21-18, 21-9)
İspanya Velazquez (ESP)
M 0-2 (12-21, 16-21)
Lübnan Alwan (LIB)
G 2-0 (21-7, 21-4)
TA
Emre Arslan
Hüseyin Oruç
Çiftler Slovenya Utrosa (SLO)
Slovenya Horvat (SLO)
M 1-2 (19-21, 21-17, 15-21)
Yunanistan Kiomourtzidis (GRE)
Yunanistan Ilias Xanthou (GRE)
G 2-0 (21-9, 21-13)
Fransa Careme (FRA)
Fransa Mittlheisser (FRA)
M 0-2 (12-21, 16-21)
TA
Final turu
Sporcu Dal Son 16 Son 8 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Emre Lale Tekler Hırvatistan Hoelbing (CRO)
G 2-0 (21-12, 21-16)
Fransa Leverdez (FRA)
M 0-2 (11-21, 6-21)
Bu aşamaya geçemedi
Ramazan Öztürk İtalya Greco (ITA)
M 0-2 (18-21, 19-21)
Bu aşamaya geçemedi
Emre Arslan
Hüseyin Oruç
Çiftler İspanya Velazquez (ESP)
İspanya Vicen (ESP)
G 2-0 (21-14, 21-16)
Fransa Careme (FRA)
Fransa Mittelheiser (FRA)
G 2-1 (21-18, 24-22)
Hırvatistan Durkinjak (CRO)
Hırvatistan Hoelbing (CRO)
M 0-2 (15-21, 9-21)
2
Kadınlar
Grup aşaması
Sporcu Dal Maç #1 Maç #2 Maç #3 Sıra
Neslihan Yiğit Tekler İtalya Allegrini (ITA)
G 2-0 (21-15, 21-11)
Sırbistan Simic (SRB)
G 2-0 (21-15, 21-10)
Fransa Le Buhanic (FRA)
G 2-0 (21-16, 21-7)
TA
Özge Bayrak Slovenya Koncut (SLO)
G 2-0 (21-5, 21-6)
Makedonya Stefanovska (MKD)
G 2-0 (21-5, 21-3)
Yunanistan Ligomenou (GRE)
G 2-0 (21-9, 21-11)
TA
Neslihan Yiğit
Özge Bayrak
Çiftler İtalya Maran (ITA)
İtalya Stelling (ITA)
G 2-0 (21-9, 21-11)
Slovenya Tvrdy (SLO)
Slovenya Koncut (SLO)
G 2-0 (21-13, 21-16)
Fransa Lefel (FRA)
Fransa Fontaine (FRA)
G 2-0 (21-13, 21-11)
1
Final turu
Sporcu Dal Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Neslihan Yiğit Tekler Slovenya Koncut (SLO)
G 2-0 (21-8, 21-5)
İtalya Allegrini (ITA)
G 2-0 (21-13, 21-15)
Türkiye Bayrak (TUR)
G 2-0 (21-16, 21-13)
1
Özge Bayrak Slovenya Le Buhanic (SLO)
G 2-1 (12-21, 21-6, 21-15)
Slovenya Tvrdy (SLO)
G 2-0 (21-7, 21-16)
Türkiye Yiğit (TUR)
M 0-2 (16-21, 13-21)
2

Basketbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro
Grup aşaması
Puan durumu
Takım O G M A Y Av. P
 Türkiye 3 3 0 260 191 +69 6
 Makedonya 3 2 1 220 225 -5 5
 Mısır 3 1 2 218 239 -21 4
 Cezayir 3 0 3 228 271 -43 3
18 Haziran
19:30
Rapor Türkiye  97 - 68  Cezayir Servet Tazegül Arena, Mersin
Hakemler: Licina (SRB), Langar (TUN), Mikhaylov (RUS)
Periyot sonuçları: 20-16, 24-16, 30-16, 23-20
Sayı: Mahmutoğlu 17
Rib: Savaş 6
Asist: Ermiş 5
Sayı: Harrat 25
Rib: Harrat 7
Asist: Kaouane 3
19 Haziran
19:30
Rapor Mısır  66 - 86  Türkiye Servet Tazegül Arena, Mersin
Hakemler: Tsekov (BUL), Martolini (ITA), Licina (SRB)
Periyot sonuçları: 15-23, 10-16, 20-20, 21-27
Sayı: El-Gammal 19
Rib: Marei 5
Asist: El-Gammal 4
Sayı: Savaş 19
Rib: Türkyılmaz 8
Asist: Ermiş 9
21 Haziran
20:00
Rapor Türkiye  77 - 57  Makedonya Servet Tazegül Arena, Mersin
Hakemler: Martolini (ITA), Mikhaylov (RUS), Tsekov (BUL)
Periyot sonuçları: 29-18, 15-13, 22-13, 11-13
Sayı: Savaş, Çetin 15
Rib: Kılıçlı 11
Asist: Ermiş 7
Sayı: Sokolov 13
Rib: Shterjov 5
Asist: Avramovski, Kostoski 3
Yarı final
22 Haziran 2013
19:30
Rapor Türkiye  77 - 69  Tunus Servet Tazegül Spor Salonu, Mersin
Periyot sonuçları: 20-13, 23-20, 13-20, 21-16
Final
25 Haziran 2013
19:30
Rapor Türkiye  79 - 62  Sırbistan Servet Tazegül Spor Salonu, Mersin
Periyot sonuçları: 21-18, 24-10, 17-19, 17-15

Cycling (road) pictogram.svg Bisiklet[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Etkinlik Derece Sıra
Rasim Reis Zamana karşı yarış 33:41.38 3
Mustafa Sayar 33:52.21 4
Miraç Kal Yol yarışı 3:20:11 4
Ali Rıza Tanrıverdi 3:20:11 5
Ahmet Akdilek 3:20:22 30
Nazim Bakırcı 3:20:30 33
Ahmet Örken 3:22:18 40
Feritcan Şamlı 3:23:39 45
Rasim Reis 3:36:47 49
Mustafa Sayar DNF

Bocce pictogram.svg Bocce[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Eleme turu
Sporcu Etkinlik Grup maçları/Eleme turları Final turu Sıra
Maç #1/1. Tur Maç #2/2. Tur Maç #3 Maç #4 Çeyrek final Yarı final Final/Bronz madalya
Gökhan Çelik Volo altın nokta 11 5 Bu aşamaya geçemedi
Faik Dursun Öztürk Volo basamak 27/47 29/47 Bu aşamaya geçemedi
Ramazan Ardıçlık
Doğukan Dağoğlu
Petank çiftler  Fransa (FRA)
M 7-13
 San Marino (SMR)
G 13-4
 Fas (MAR)
M 0-13
 Libya (LBA)
G 13-0
Bu aşamaya geçemedi
Yunus Emre Güngör Raffa tekler San Marino Albani (SMR)
M 6-12
Cezayir Berrezouk (ALG)
G 12-4
Karadağ Petkovic (MNE)
G 12-1
Libya Swesi (LBA)
G 12-1
İtalya D'Alterio (ITA)
M 4-12
Malta Farrugia (MLT)
G 12-4
3
Yunus Emre Güngör
Hüseyin Tükenmez
Raffa çiftler  Karadağ (MNE)
G 12-3
 San Marino (SMR)
M 5-12
 Fransa (FRA)
M 7-12
Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Grup maçları/Eleme turları Final turu Sıra
Maç #1/1. Tur Maç #2/2. Tur Çeyrek final Yarı final Final/Bronz madalya
İlke Kumartaşlıoğlu Volo altın nokta 22 21 7
Seda Geridönmez Volo basamak 32/43 33/43 37/43 36/43 2
Öznur Bilgili
Tuğçe Özlü
Petank çiftler  İspanya (ESP)
M 2-13
 Sırbistan (SRB)
G 13-5
 Tunus (TUN)
M 8-13
 Fransa (FRA)
M 0-13
4
Deniz Demir Raffa tekler Cezayir Aissioui (ALG)
G 12-3
İtalya Losorro (ITA)
G 12-3
Sırbistan Sajic (SRB)
G 12-5
San Marino Ciucci (SMR)
G 12-9
1
Deniz Demir
Benay Gündüz
Raffa çiftler  San Marino (SMR)
G 12-5
 Cezayir (ALG)
G 12-2
 Sırbistan (SRB)
G 12-3
 İtalya (ITA)
M 11-12
2

Boxing pictogram.svg Boks[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Etkinlik Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Ferhat Pehlivan Hafif sinek Bay Bay Mısır Elawady (EGY)
G 3-0
Cezayir Flissi (ALG)
M 0-3
2
Erdal İnanlı Sinek Bay Bay İspanya Nieve (ESP)
M 0-3
3
Mehmet Topçakan Horoz Bay Bay Cezayir Benbaziz (ALG)
M 0-3
3
Bünyamin Aydın Hafif Bay Tunus Mejri (TUN)
G 2-1
Cezayir Ouadahi (ALG)
G 3-0
Fransa Oumiha (FRA)
M 1-2
2
Fatih Keleş Hafif velter Lübnan Antar (LIB)
G 3-0
Fransa Amzile (FRA)
G 3-0
Yunanistan Tsanikidis (GRE)
G 3-0
Cezayir Chadi (ALG)
M 0-3
2
Abdulkadir Köroğlu Velter Bay Cezayir Abbadi (ALG)
M 0-3
Bu aşamaya geçemedi
Adem Kılıççı Orta Bay Fransa Hamani (FRA)
G 3-0
İtalya Capuano (ITA)
G 3-0
Mısır Abdin (EGY)
G 3-0
1
Avni Yıldırım Hafif ağır Bay Arnavutluk Demaj (ALB)
G 3-0
Cezayir Benchabla (ALG)
M 0-3
3
Seyda Keser Ağır Bay İtalya Turchi (ITA)
M 1-2
Bu aşamaya geçemedi
Ali Eren Demirezen Süper ağır Bay Fas Arjaoui (MAR)
G 2-1
İtalya Cammarelle (ITA)
M 0-3
2

Fencing pictogram.svg Eskrim[değiştir | kaynağı değiştir]

Football pictogram.svg Futbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro

Grup aşaması
Puan durumu
Takım O G M B A Y Av. P
 Fas 3 3 0 0 7 2 +5 9
 Türkiye 3 2 1 0 8 4 +4 6
 Arnavutluk 3 0 2 1 3 6 -3 1
 Bosna-Hersek 3 0 2 1 4 10 -6 1
19 Haziran 2013
21:45
Türkiye  2 - 0  Arnavutluk Tevfik Sırrı Gür Stadyumu, Mersin
Hakem: Andrea De Marco (İtalya)
Aydın Gol 10'
Sazdağı Gol 86'
Rapor

21 Haziran 2013
21:45
Türkiye  1 - 2  Fas Tarsus Şehir Stadı, Tarsus
Hakem: Nikola Popov (Bulgaristan)
Yazıcı Gol 57' Rapor El Karti Gol 11'
En-Neoualy Gol 72' (pen.)

23 Haziran 2013
21:45
Bosna-Hersek  2-5  Türkiye Tevfik Sırrı Gür Stadı, Mersin
Hakem: Andrea De Marco (İtalya)
Bajic Gol 18'30' Rapor Sazdağı Gol 14'
Ünsal Gol 39'
Aydın Gol 43'
Coşkun Gol 82'
Çiçek Gol 86'
Temel Red card 27'
Yarı final
25 Haziran 2013
18:00
Tunus  0 - 2  Türkiye Tevfik Sırrı Gür Stadyumu, Mersin
Hakem: Anatoly Zhabchenko (Ukrayna)
Rapor Bardakcı Gol 50'
Niyaz Gol 77'
Final
27 Haziran 2013
22:00
Fas  2 - 2
(Uz. sonucu)
 Türkiye Tevfik Sırrı Gür Stadı, Mersin
Hakem: Andrea De Marco (İtalya)
Khaloua Gol 2'
Ennaffati Gol 71'
Rapor Bardakcı Gol 15'
Coşkun Gol 28'
  Penaltılar  
Khaloua Attı
Moufaddal Atamadı
Moussadak Atamadı
Ennaffati Attı
Hajhouj Attı
3-2 Yazıcı Atamadı
Aydın Atamadı
Bardakcı Attı
Coşkun Attı
Niyaz Atamadı

Wrestling pictogram.svg Güreş[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler serbest
Sporcu Etkinlik Elemeler Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj 1 Repesaj 2 Final / BM
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Ahmet Peker −55 kg
Erhan Bakır −60 kg
Mustafa Kaya −66 kg 1
Soner Demirtaş −74 kg
Serdar Böke −84 kg 1
Rıza Yıldırım −96 kg
Taha Akgül −120 kg 1
Erkekler grekoromen
Sporcu Etkinlik Elemeler Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj 1 Repesaj 2 Final / BM
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Fatih Üçüncü −55 kg Bay Bay Cezayir Benbrih (ALG)
G 2-0
İtalya Manea (ITA)
G 2-0
Mısır Mahmoud (EGY)
M 1-2
2
Mevlüt Arık −60 kg Bay Bay Cezayir Djedaiet (ALG)
G 2-0
İtalya Gentile (ITA)
G 2-0
Fransa Belmadani (FRA)
G 0-0
1
Atakan Yüksel −66 kg Bay Bay Mısır Hendy (EGY)
G 2-0
Hırvatistan Etlinger (CRO)
G 2-1
Sırbistan Maksimovic (SRB)
G 2-0
1
Erhan Kuş −74 kg Bay Bay Yunanistan Manouilidis (GRE)
G 2-0
Mısır Muhammed (EGY)
G 2-1
Hırvatistan Zugaj (CRO)
G 2-0
1
Selçuk Çebi −84 kg Bay Bay Arnavutluk Mirukaj (ALB)
G 2-0
Tunus Achouri (TUN)
G 2-0
Fransa Diong (FRA)
G 2-0
1
Cenk İldem −96 kg Bay Bosna-Hersek Cosic (BIH)
G 2-0
Mısır Saad (EGY)
G 2-0
Fas Hinani (MAR)
G 2-0
Fransa Noumonvi (FRA)
M 0-2
2
Rıza Kayaalp −120 kg Bay Bay Bay Mısır Muhammed (EGY)
G 2-0
Tunus Chebbi (TUN)
G 2-0
1
Kadınlar serbest
Sporcu Etkinlik Elemeler Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj 1 Repesaj 2 Final / BM
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Sümeyye Sezer −48 kg 2
Burcu Kebiç −51 kg Yunanistan Pavlidou (GRE)
G 1-0
Fransa Lesaffre (FRA)
M 0-2
2
Leyla Metin −55 kg
Hafize Şahin −59 kg 1
Elif Jale Yeşilırmak −63 kg Yunanistan Papavasileiou (GRE)
G 1-1
İtalya Diana (ITA)
G 2-0
1
Yasemin Adar −72 kg 1

Weightlifting pictogram.svg Halter[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Koparma Silkme
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Bünyamin Sezer −62 kg 135 1 151 2
Ekrem Ağıllı −69 kg 136 4 155 5
Semih Yağcı −77 kg 151 2 192 4
Nezir Sağır −85 kg 156 4 193 2
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Koparma Silkme
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Sibel Özkan −48 kg 78 2
Ayşegül Çoban −53 kg 82 2 110 1
Emine Şensoy Çetintürk −53 kg 82 1 96 2
Aylin Daşdelen −58 kg 87 1 113 1
Sibel Şimşek −63 kg 100 1 121 2
Sümeyye Kentli −69 kg 94 4 120 4
Figen Kaya −75 kg 90 4 108 3

Handball pictogram.svg Hentbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro Sıra

Antrenör: Türkiye Adnan Öztürk

Bronze medal icon.svg
Ön eleme turu
A Grubu
Takım Oyn G B M AG YG Av P
 Türkiye 4 3 0 1 113 107 +6 6
 İtalya 4 2 0 2 109 100 +9 4
 Sırbistan 4 2 0 2 112 93 +19 4
 Makedonya 4 2 0 2 90 109 −19 4
 Cezayir 4 1 0 3 95 110 −15 2
23 Haziran 2013
14:00
İtalya  30-34  Türkiye Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana
Hakem: Carlos Javier Gude, Juan Jose Gude (ESP)
Skatar 9 (13-19) Döne 11

24 Haziran 2013
16:00
Türkiye  30-29  Sırbistan Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana
Hakem: Mansour Al Suwaidi, Saleh Bamutref (QAT)
Döne 7 Stankovic 8

26 Haziran 2013
18:00
Cezayir  24-26  Türkiye Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana
Hakem: Dalibor Jurinovic, Marko Mrvic (CRO)
Hamoud 7 (11-12) Döne, Ersin 5

27 Haziran 2013
12:00
Türkiye  23-24  Makedonya Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana
Hakem: Mohamed Rashed, Tamer Elsayed (EGY)
Çelebi 9 (9-9) Giorgievski 7
Yarı final
29 Haziran 2013
18:00
Mısır  25-22  Türkiye Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana
Hakem: Amer Konjicanin, Dino Konjicanin (BIH)
Abouebaid, Issa, Radwan, Elahmar, Mohamed 4 (13-11) Çatkın 6
Bronz madalya maçı
30 Haziran 2013
10:00
Türkiye  32-26  İtalya Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana
Hakem: Dalibor Jurinovic, Marko Mrvica (CRO)
Döne 11 (18-14) Gaeta, Radovcic, Maione 5

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro Sıra

Antrenör: Türkiye Hikmet Vurgun

6.
Ön eleme turu
A Grubu
Takım Oyn G B M AG YG Av P
 Sırbistan 4 4 0 0 111 86 +25 8
 Karadağ 4 2 0 2 81 88 −7 4
 Türkiye 4 2 0 2 96 98 −2 4
 Cezayir 4 1 0 3 89 95 −6 2
 İtalya 4 1 0 3 94 104 −10 2
22 Haziran 2013
17:00
Cezayir  23-25  Türkiye Yüreğir Serinevler Arena, Adana
Hakem: Carlos Javier Gude, Juan Jose Gude (ESP)
Ait Ahmed 5 Şahin 7

23 Haziran 2013
15:30
Türkiye  22-25  Karadağ Yüreğir Serinevler Arena, Adana
Hakem: Mansour Al Suwaidi, Saleh Bamutref (QAT)
Yılmaz 8 (10-10) Mehmedovic 10

25 Haziran 2013
14:00
Sırbistan  24-21  Türkiye Yüreğir Serinevler Arena, Adana
Hakem: Andrei Gousko, Siharhei Repkin
Atanaskovic 6 (11-7) İskenderoğlu, Yılmaz 4

26 Haziran 2013
13:00
Türkiye  28-26  İtalya Yüreğir Serinevler Arena, Adana
Hakem: Amer Konjicanin, Dino Konjicanin (BIH)
İskit, Şahin 6 (11-14) Gheorghe 8
5.'lik-6.'lık maçı
28 Haziran 2013
13:00
İspanya  29-23  Türkiye Yüreğir Serinevler Arena, Adana
Hakem: Simone Zandali, Stefano Riello (ITA)
Cabral 10 (16-11) İskenderoğlu 6

Judo pictogram.svg Judo[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Ahmet Şahin Kaba −60 kg Bay İtalya Basile (ITA)
G 1-0, 1-0 0-1 Ippon
Libya Elkawisah (LBA)
G 0-0, 1-0 1-0 Waza-Ari
Fas Moudatir (MAR)
M 0-1, 1-0 1-0 Ippon
2
Murat Doğan −66 kg Bay Slovenya Jereb (SLO)
M 0-1, 0-0 0-0 Ippon
Tunus Khalfaoui (TUN)
G 1-0, 2-0 0-0 Awasete Ippon
Arnavutluk Kristijan (ALB)
M 0-1, 1-0 0-0 Ippon
4
Hasan Vanlıoğlu −73 kg Bay Fransa Allardon (FRA)
G 0-0, 0-0 1-0 Yuko
Yunanistan Moustopoulo (GRE)
G 1-0, 0-0 0-0 Ippon
Sırbistan Kovacevic (SRB)
G 0-0, 0-0 1-0 Yuko
1
Ahmet Sarı −81 kg Fas Attaf (MAR)
G 0-0, 1-0 1-1 Waza-Ari
Fransa Joubert (FRA)
M 0-0, 0-0 0-0 -2 Shidos
İtalya Carollo (ITA)
M 0-1, 0-2 0-0 Awasete Ippon
4
Yunus Suren -90 kg Slovenya Mulec (SLO)
M 0-1, 0-2 0-0 Awasete Ippon
Bu aşamaya geçemedi
Feyyaz Yazıcı -100 kg İspanya Carrera (ESP)
G 1-0, 2-0, 1-0 Awasete Ippon
İtalya D'Arco (ITA)
M 0-0, 0-1, 1-0 Waza-Ari
San Marino Gharb (SMR)
G 1-0, 0-0, 0-0 Ippon
Tunus Khaled (TUN)
G 0-0, 1-0, 0-0 Golden Point
3
Burak Serbest +100 kg Fas Malki (MAR)
M 0-1, 0-2, 0-0 Awasete Ippon
Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Ebru Şahin −48 kg Bay Bay İtalya Gabrielli (ITA)
G 1-0, 0-0, 0-0 Ippon
İtalya Moscatt (ITA)
G 0-0, 1-0, 0-0 Waza-Ari
1
Ayşe Saadet Arca −52 kg Bay Yunanistan Karagiannopoulou (GRE)
G 1-0, 0-0, 0-0 Ippon
İspanya Ropinon (ESP)
M 0-1, 0-1, 0-0 Ippon
İspanya Moretti (ESP)
G 1-0, 2-1, 0-0 Awasete Ippon
3
Tuba Zehir -57 kg Bay Cezayir Tariket (ALG)
G 0-0, 0-0, 1-0 Yuko
Slovenya Bedeti (SLO)
M 0-1, 0-0, 0-0 Ippon
Fransa Elliot (FRA)
M 0-1, 0-2, 0-0 Awasete Ippon
4
Nazmiye Yılmaz -78 kg Bay Lübnan Aad (LIB)
G 1-0, 0-0, 0-0 Ippon
Fransa Mentouopou (FRA)
M 0-1, 0-1, 0-0 Ippon
Yunanistan Lymperopoulou (GRE)
M 0-1, 0-0, 1-1 Ippon
4
Belkıs Zehra Kaya +78 kg Bay Bosna-Hersek Ceric (BIH)
G 1-0, 2-0, 0-0 Awasete Ippon
Tunus Chikhrouhou (TUN)
M 0-1, 0-0, 0-0 Ippon
İspanya Folgueiras (ESP)
G 1-0, 0-0, 0-0 Ippon
3

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kano[değiştir | kaynağı değiştir]

Karate pictogram.svg Karate[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Dal Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Aykut Kaya 60 kg Fas Benrouida (MAR)
M 0-1
Bu aşamaya geçemedi
Ömer Kemaloğlu 67 kg Sırbistan Joksic (SRB)
G 5-1
Mısır Mohamed (EGY)
G 10-1
Tunus Hasnaoui (TUN)
G 4-1
Fas Kousseksou (MAR)
G 4-3
1
Serkan Yağcı 75 kg İtalya Busa (ITA)
G 4-0
Yunanistan Gidakos (GRE)
G 5-1
Tunus Khammassi (TUN)
G 4-1
İspanya Paz (ESP)
G 7-1
1
Aykut Usda 84 kg Makedonya Jakupi (MKD)
M 1-9
Bu aşamaya geçemedi
Enes Erkan +84 kg Makedonya Nestorovski (MKD)
G 3-0
Mısır Mohammed (EGY)
G 5-3
Bosna-Hersek Zukan (BIH)
G 3-3 HAN
İtalya Maniscalco (ITA)
M 1-7
2
Kadınlar
Sporcu Dal Son 16 Çeyrek final Yarı final Repesaj Final / BM Sıra
Serap Özçelik 50 kg Bay Fransa Recchia (FRA)
G 2-1
Yunanistan Kosmidou (GRE)
G 7-0
Mısır Rashed (EGY)
G 8-0
1
Tuba Yenen 55 kg Bay Libya Issa (LBA)
G 8-0
İspanya Cerio (ESP)
G 1-0
Fransa Ignace (FRA)
G 1-1 HAN
1
Bahar Erşeker 61 kg Libya Hamouda (LBA)
G 1-0
İtalya Pasqua (ITA)
G 2-1
Hırvatistan Bebek (CRO)
G 2-1
Mısır Lofty (EGY)
G 0-0 HAN
2
Hafsa Şeyda Burucu 68 kg Fas Nouasse (MAR)
G 6-0
Fransa Agier (FRA)
G 0-0 HAN
Yunanistan Panetsidou (GRE)
G 4-2
İspanya Costa (ESP)
G 5-2 HAN
1
Meltem Hocaoğlu +68 kg Bay İtalya Vitelli (ITA)
G 3-1
İspanya Gonzales (ESP)
G 1-0
Mısır Alsayed (EGY)
G 2-1
1

Rowing pictogram.svg Kürek[değiştir | kaynağı değiştir]

Atlet Etkinlik Seriler Repesaj Final Sıra
Mustafa Barbaros Gozütok Tek çifte 7:29.11 7:27.65 7:12.94 5
Hüseyin Kandemir Hafif sıklet tek çifte 7:15.25 7:06.81 2
Selahattin Gürsoy
Muhammet Cansı
Dümencisiz çift 6:47.79 6:46.68 4
Enes Kuşku
Bayram Sönmez
Hafif sıklet iki çifte 7:00.23 6:28.91 6:31.24 2

Table tennis pictogram.svg Masa tenisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Volleyball (beach) pictogram.svg Plaj voleybolu[değiştir | kaynağı değiştir]

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Ritmik cimnastik[değiştir | kaynağı değiştir]

Archery pictogram.svg Okçuluk[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Cevdet Dinçer Demiral Bireysel Bay Sırbistan Prodanovic (SRB)
G 6-2
Fransa Koenig (FRA)
G 6-4
İtalya Frangilli (ITA)
M 3-7
Bu aşamaya geçemedi
Yağız Yılmaz Bay Kıbrıs Cumhuriyeti Helali (CYP)
G 6-2
Slovenya Komocar (SLO)
G 7-3
Sırbistan Grozdanovic (SRB)
G 6-4
İspanya Fernandez (ESP)
T 4-4
İtalya Zagami (ITA)
M 4-6
4
Fatih Bozlar Bay Yunanistan Papavasileiou (GRE)
G 6-0
İspanya Cobo (ESP)
M 3-7
Bu aşamaya geçemedi
Takım Takım Bay  Fransa (FRA)
M 208-212
Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final/BM Sıra
Begül Löklüoğlu Bireysel Bay İspanya Gonzales (ESP)
G 6-0
Mısır Mansour (EGY)
G 6-4
İspanya Etxeberria (ESP)
M 0-4
İtalya Valeeva (ITA)
T 5-5M 8-9
4
Elçin Baykal Öncü Slovenya Bozic (SLO)
M 2-6
Bu aşamaya geçemedi
Aybüke Aktuna Bay Kıbrıs Cumhuriyeti Mouskou (CYP)
M 2-6
Bu aşamaya geçemedi
Takım Takım  Yunanistan (GRE)
M 184-194
Bu aşamaya geçemedi

Water polo pictogram.svg Su topu[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Puan durumu

Şablon:GroupAMWP2013MG

Maçlar

Şablon:Waterpolobox


Şablon:Waterpolobox

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Fırat Pozan −58 kg Bay Yunanistan Politis (GRE)
G 6-2
İspanya Mendez (ESP)
M 2-5
3
Servet Tazegül −68 kg Bay Mısır Ghofran (EGY)
G 10-9
İspanya Barrera (ESP)
M 7-12
3
Yunus Sarı −80 kg Bay Lübnan Samaha (LIB)
G 5-4
Fas Chernoubi (MAR)
M 2-3
3
Ali Sarı +80 kg Fransa Junique (FRA)
G 2-1
İspanya Bernal (ESP)
G 14-8
İtalya Basile (ITA)
G 3-2
Yunanistan Nikolaidis (GRE)
G 5-0
1
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Rukiye Yıldırım −49 kg Bay İspanya Benes (ESP)
G 4-3
Kıbrıs Cumhuriyeti Kouttouki (CYP)
G 3-1
Mısır Abdelsalam (EGY)
M 11-12
2
Hatice Ilgun −57 kg Bay Sırbistan Gladović (SRB)
G 7-1
Lübnan Paoli (LIB)
G 15-7
İspanya Calvo (ESP)
M 1-2
2
Nur Tatar -67 kg Bay Bay Mısır Wahba (EGY)
G 6-1
Fas El Meslahy (MAR)
G 10-4
1
Yaprak Eriş +67 kg Bay İtalya Smiraglia (ITA)
G 8-6
Sırbistan Mandic (SRB)
M 6-1
3

Tennis pictogram.svg Tenis[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik 1. Tur Çeyrek final Yarı final Final
Rakip Skor Rakip Skor Rakip Skor Rakip Skor Sıra
Marsel İlhan Tekler Slovenya Ternar (SLO) G 2-1
(6-7, 6-1, 6-3)
Libya Ghasya (LBA) G 2-0
(6-4, 6-1)
Tunus Abid (TUN) G 2-1
(4-6, 6-3, 6-4)
Slovenya Rola (SLO) M 2-3
(7-6, 2-6, 6-3, 6-7, 2-6)
2
Anıl Yüksel Tekler İtalya Travaglia (ITA) M 0-2
(1-6, 4-6)
Bu aşamaya geçemedi
Marsel İlhan
Halil Akkoyun
Çiftler Bay Tunus Abid (TUN)
Tunus Jaziri (TUN)
M 1-2

(2-6, 6-4, 8-10)

Bu aşamaya geçemedi

Kadınlar

Sporcu Etkinlik 1. Tur Çeyrek final Yarı final Final
Rakip Skor Rakip Skor Rakip Skor Rakip Skor Sıra
Çağla Büyükakçay Tekler Bay Yunanistan Papamichail (GRE) G 2-0
(6-1, 6-3)
İtalya Grymalska (ITA) G 2-1
(4-6, 6-2, 7-5)
İspanya Tormo (ESP) G 2-0
(6-1, 6-3)
1
Pemra Özgen Tekler Bay İtalya Di Sarra (ITA) M 0-2

(1-6, 4-6)

Bu aşamaya geçemedi
Çağla Büyükakçay
Pemra Özgen
Çiftler Bay Tunus Jabeur (TUN)
Tunus Abbes (TUN)
G 2-0

(6-3, 6-2)

İtalya Di Sarra (ITA)
İtalya Grymalska (ITA)
G 2-1

(7-6, 4-6, 14-12)

1

Volleyball (indoor) pictogram.svg Voleybol[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro Sıra

Antrenör: Fransa Veljko Basic

4.
Puan durumu
Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1  Fransa 4 1 1 5 4 1.250 214 215 0.995
2  Türkiye 3 1 1 4 4 1.000 199 190 1.047
3  Mısır 2 1 1 4 5 0.800 193 201 0.960
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
23 Haz 18:00 Türkiye  3–1  Mısır 21–25 25–21 25–20 25–15   96–81  
25 Haz 18:00 Fransa  3–1  Türkiye 22–25 25–22 25–21 37–35   109–103  
Yarı final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
27 Haz 15:30 Türkiye  2–3  İtalya 25–21 19–25 15–25 25–21 12–15 96–107  
Bronz madalya maçı
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
29 Haz 15:00 Türkiye  2–3  Fransa 21–25 25–17 25–18 21–25 12–15 104–100  

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadro Sıra

Antrenör: İtalya Massimo Barbolini

Silver medal icon.svg
Puan durumu
Maç Sayı Set
Sıra Takım P G M G M Oran G M Oran
1  Türkiye 6 2 0 6 1 6.000 169 121 1.397
2  Slovenya 3 1 1 3 3 1.000 128 134 0.955
3  Yunanistan 0 0 2 1 6 0.167 127 169 0.751
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
24 Haz 18:00 Türkiye  3–0  Slovenya 25–17 25–21 25–15     75–53  
26 Haz 18:00 Yunanistan  1–3  Türkiye 6–25 25–19 14–25 23–25   68–94  
Yarı final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
28 Haz 18:00 Türkiye  3–0  Hırvatistan 25–14 25–16 25–14     75–44  
Final
Tarih Saat Skor 1. Set 2. Set 3. Set 4. Set 5. Set Toplam Rapor
30 Haz 14:00  İtalya 3–1 Türkiye  23–25 25–22 25–23 25–21   98–91  

Sailing pictogram.svg Yelken[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Yarış Puan Final sırası
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Saffet Onur Bilgen Laser 16 6 17 5 4 10 - 8 13 15 10 94
Mustafa Çakır 19 11 14 20 12 12 - 15 14 19 18 136
Ateş Çınar
Deniz Çınar
470 3 3 1 2 - 8 6 8 6 8 7 45
Tamer Emre Hasbay
Mustafa Sergen Birincioğlu
10 10 4 9 - 10 9 10 9 10 10 81
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Yarış Puan Final sırası
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Nazlı Çağla Dönertaş Laser Radial 4 5 3 1 3 4 4 2 4 5 2 35 3
Simge Serim 10 7 - 6 11 11 10 7 6 10 11 78
Ceyla Yurtseven
Hazna Cansu Demir
470 7 7 8 5 - 8 7 8 7 8 8 65

Swimming pictogram.svg Yüzme[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Seri Final
Derece Sıra Derece Sıra
Güven Duvan 50 metre sırtüstü 26.07 5 25:89 5
Burak Kartal 26.94 8 26.99 8
Demir Atasoy 100 metre kurbağalama 1:02.13 2 1:02.04 4
Ömer Aslanoğlu 1:03.21 7 1:03.37 8
Alpkan Örnek 200 metre bireysel karışık 2:05.22 6 2:04.61 6
Timur Dellaloğlu 2:06.24 8 2:07.59 8
Kemal Arda Gürdal
Nezir Karap
Furkan Deniz Maraşlı
Doğa Çelik
4 × 200 metre serbest bayrak yarışı 7:25.67 3
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Seri Final
Derece Sıra Derece Sıra
Merve Eroğlu 400 metre serbest 4:21.20 6 4:25.31 8
Halime Zülal Zeren 4:30.21 11 - DNQ
Merve Eroğlu 800 metre serbest 9:06.30 1
Zeynep Balto 9:20.27 3
Hazal Sarıkaya 50 metre sırtüstü 29.65 5 29.68 8
Gizem Çam 30.13 10 - DNQ
Dilara Buse Günaydın 100 metre kurbağalama 1:09.21 1 1:09.00 3
Melisa Emirbayer 1:15.05 11 - DNQ
Gizem Bozkurt 200 metre bireysel karışık 2:21.03 7 2:17.08 4
Melisa Akarsu 2:21.40 9 - DNQ
Esra Kübra Kaçmaz
Halime Zülal Zeren
Gizem Bozkurt
Burcu Dolunay
4 × 100 metre serbest bayrak yarışı 3:47.35 3

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]