2013 Akdeniz Oyunları'nda İspanya

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Akdeniz Oyunları'nda İspanya
IOC kodu  ESP
NOC İspanya Olimpiyat Komitesi
Resmî site www.coe.es (İspanyolca)
2013 Akdeniz Oyunları'nda
Sporcular 24 sporda 175 (100 erkek 75 kadın)[1] sporcu
Madalyalar Altın
21
Gümüş
32
Bronz
29
Toplam
82
Akdeniz Oyunları tarihi (özet)
Akdeniz Oyunları

İspanya, 20-30 Haziran tarihleri arasında Mersin'de düzenlenen 2013 Akdeniz Oyunları'na 24 spor dalında toplam 175 sporcuyla katıldı. 21'i altın, 32'si gümüş, 29'u bronz olmak üzere toplamda 82 madalya toplayan İspanya, oyunların madalya sıralamasında dördüncü sırada yer aldı.

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Madalya Sporcu Spor Etkinlik
11 Altın Borja, VivasBorja Vivas Atletizm Erkekler gülle atma
11 Altın José Kelvin, de la NieveJosé Kelvin de la Nieve Boks Erkekler sinek sıklet
11 Altın David, LevecqDavid Levecq Yüzme Erkekler 100 metre serbest S10
11 Altın Sarai, GascónSarai Gascón Yüzme Kadınlar 100 metre serbest S10
11 Altın Néstor, AbadNéstor Abad
Christian Bazán
Javier Gómez Fuertes
Fabián González
Rubén López
Jimnastik Erkekler artistik takım genel toplam
11 Altın Javier Gómez, FuertesJavier Gómez Fuertes Jimnastik Erkekler artistik bireysel genel toplam
11 Altın Carolina, RodríguezCarolina Rodríguez Jimnastik Kadınlar ritmik bireysel genel toplam
11 Altın Néstor, AbadNéstor Abad Jimnastik Erkekler atlama
11 Altın Lidia, ValentínLidia Valentín Halter Kadınlar 75 kg (koparma)
11 Altın Lidia, ValentínLidia Valentín Halter Kadınlar 75 kg (silkme)
11 Altın Laura, GómezLaura Gómez Judo Kadınlar 52 kg
11 Altın Sugoi, UriarteSugoi Uriarte Judo Erkekler 66 kg
11 Altın Jessica, VallJessica Vall Yüzme Kadınlar 200 m kurbağalama
11 Altın Francisco, CubelosFrancisco Cubelos Kano Erkekler K-1 1000 metre
11 Altın Saúl, CraviottoSaúl Craviotto
Carlos, PérezCarlos Pérez
Kano Erkekler K-2 200 metre
11 Altın José Luis, MéndezJosé Luis Méndez Taekwondo Erkekler 58 kg
11 Altın Daniel, QuesadaDaniel Quesada Taekwondo Erkekler 68 kg
11 Altın Sara, RamírezSara Ramírez
Shen, YanfeiShen Yanfei
Masa tenisi Kadınlar takım
11 Altın Antonio, FernándezAntonio Fernández Okçuluk Erkekler bireysel
11 Altın Pablo, CarreraPablo Carrera Atıcılık Erkekler 10 m havalı tabanca
22 Gümüş Estela, GarcíaEstela García Atletizm Kadınlar 100 m
22 Gümüş Berta, CastellsBerta Castells Atletizm Kadınlar çekiç atma
22 Gümüş Raquel, GonzálezRaquel González Atletizm Kadınlar 20 km yürüyüş
22 Gümüş Estela, GarcíaEstela García Atletizm Kadınlar 100 m
22 Gümüş Naroa, AgirreNaroa Agirre Atletizm Kadınlar sırıkla yüksek atlama
22 Gümüş Pablo, AbiánPablo Abián Badminton Tek erkekler
22 Gümüş Youba, SissockoYouba Sissocko Boks Erkekler welter sıklet
22 Gümüş Luis Guillermo, Mas BonetLuis Guillermo Mas Bonet Bisiklet Erkekler zaman karşı yarış
22 Gümüş Esther, MoralesEsther Morales Yüzme Kadınlar 100 m serbest S10
22 Gümüş Roger, PuigbóRoger Puigbó Atletizm Erkekler 1500 m T54
22 Gümüş Fabián, GonzálezFabián González Jimnastik Erkekler artistik bireysel genel toplam
22 Gümüş María Paula, VargasMaría Paula Vargas Jimnastik Kadınlar artistik bireysel genel toplam
22 Gümüş María Paula, VargasMaría Paula Vargas Jimnastik Kadınlar asimetrik bar
22 Gümüş Rubén, LópezRubén López Jimnastik Erkekler paralel bar
22 Gümüş Fabián, GonzálezFabián González Jimnastik Erkekler paralel bar
22 Gümüş Estefanía, JuanEstefanía Juan Halter Kadınlar 48 kg (silkme)
22 Gümüş María, BernabéuMaría Bernabéu Judo Kadınlar 70 kg
22 Gümüş Irene, ColomarIrene Colomar Karate Kadınlar 68 kg
22 Gümüş Fernando, MorenoFernando Moreno Karate Kadınlar 75 kg
22 Gümüş Jessica, VallJessica Vall Yüzme Kadınlar 100 m kurbağalama
22 Gümüş María, VilasMaría Vilas Yüzme Kadınlar 200 m bireysel karışık
22 Gümüş Lidón, MuñozLidón Muñoz
Marta, GonzálezMarta González
Sarai, GascónSarai Gascón
Esther, MoralesEsther Morales
Yüzme Kadınlar 4 x 200 m serbest bayrak yarışı
22 Gümüş Catalina, CorróCatalina Corró
Marta, GonzálezMarta González
Claudia, DascaClaudia Dasca
María, VilasMaría Vilas
Yüzme Kadınlar 4 x 100 m serbest bayrak yarışı
22 Gümüş Iñaki, AguilarIñaki Aguilar
Ricard, AlarcónRicard Alarcón
Daniel, CercolsDaniel Cercols
Rubén de, LeraRubén de Lera
Albert, EspañolAlbert Español
Joel, EstellerJoel Esteller
Pere, EstranyPere Estrany
Francisco, FernándezFrancisco Fernández
Xavier, GarcíaXavier García
Daniel, LópezDaniel López
Blai, MallarachBlai Mallarach
Guillermo, MolinaGuillermo Molina
Xavier, VallésXavier Vallés
Sutopu Erkekler
22 Gümüş Yolanda, MatarranzYolanda Matarranz
Inés, LizónInés Lizón
Bocce Petank çift kadınlar
22 Gümüş Sara, SorribesSara Sorribes Tenis Tek kadınlar
22 Gümüş Sara, RamírezSara Ramírez Masa tenisi Tek kadınlar
22 Gümüş Elías, CuestaElías Cuesta
Antonio, FernándezAntonio Fernández
Juan Ignacio, RodríguezJuan Ignacio Rodríguez
Okçuluk Erkekler takım
22 Gümüş Mirene, EtxeberríaMirene Etxeberría
Elena Melodie, FernándezElena Melodie Fernández
Magali, FoulónMagali Foulón
Okçuluk Kadınlar takım
22 Gümüş Mirene, EtxeberríaMirene Etxeberría Okçuluk Kadınlar bireysel
22 Gümüş Fátima, GálvezFátima Gálvez Atıcılık Kadınlar trap
22 Gümüş Alicia, CebriánAlicia Cebrián Yelken Kadınlar Laser Radial
22 Gümüş Adrián, GaviraAdrián Gavira
Pablo, HerreraPablo Herrera
Plaj voleybolu Erkekler
33 Bronz Sergio, RuizSergio Ruiz Atletizm Erkekler 200 m
33 Bronz Nora Aida, BicetNora Aida Bicet Atletizm Kadınlar cirit atma
33 Bronz José Antonio, MariJosé Antonio Mari Yüzme Erkekler 100 metre serbest S10
33 Bronz José Luis, AbajoJosé Luis Abajo Eskrim Erkekler epe
33 Bronz Fernando, CasaresFernando Casares Eskrim Erkekler kılıç
33 Bronz Javier Gómez, FuertesJavier Gómez Fuertes Jimnastik Erkekler halka
33 Bronz Fabián, GonzálezFabián González Jimnastik Erkekler kulplu beygir
33 Bronz Michael Steven, OteroMichael Steven Otero Halter Erkekler 56 kg (koparma)
33 Bronz Sheila, RamosSheila Ramos Halter Kadınlar 69 kg (koparma)
33 Bronz Sheila, RamosSheila Ramos Halter Kadınlar 69 kg (silkme)
33 Bronz Marta, ArmentiaMarta Armentia Karate Kadınlar 55 kg
33 Bronz Irene, GarcíaIrene García Güreş Kadınlar serbest 63 kg
33 Bronz Aurora, FajardoAurora Fajardo Güreş Kadınlar serbest 72 kg
33 Bronz Juan Francisco, SeguraJuan Francisco Segura Yüzme Erkekler 100 m sırtüstü
33 Bronz Juan Francisco, SeguraJuan Francisco Segura Yüzme Erkekler 50 m sırtüstü
33 Bronz Claudia Dasca, RomeuClaudia Dasca Romeu Yüzme Kadınlar 400 m serbest
33 Bronz Claudia Dasca, RomeuClaudia Dasca Romeu Yüzme Kadınlar 800 m serbest
33 Bronz Claudia Dasca, RomeuClaudia Dasca Romeu Yüzme Kadınlar 400 m bireysel karışık
33 Bronz José Manuel, ValdiviaJosé Manuel Valdivia Yüzme Erkekler 50 m kelebek
33 Bronz Diego, CosgayaDiego Cosgaya
Emilio, LlamedoEmilio Llamedo
Kano Erkekler K-2 1000 metre
33 Bronz Saúl, CraviottoSaúl Craviotto Kano Erkekler K-1 200 metre
33 Bronz Alexander, SigurbjornssonAlexander Sigurbjornsson
Pau, VelaPau Vela
Kürek Erkekler dümencisiz iki tek
33 Bronz Nicolás, GarcíaNicolás García Taekwondo Erkekler 80 kg
33 Bronz Rosana, SimónRosana Simón Taekwondo Kadınlar 67 kg
33 Bronz Albert, AlcarazAlbert Alcaraz
David, PérezDavid Pérez
Tenis Çift erkekler
33 Bronz He Zhi, WenHe Zhi Wen
Carlos, MachadoCarlos Machado
Masa tenisi Çift erkekler
33 Bronz Shen, YanfeiShen Yanfei Masa tenisi Tek kadınlar
33 Bronz Pablo, CarreraPablo Carrera Atıcılık Erkekler 50 m havalı tabanca
33 Bronz Jesús Rogel, SánchezJesús Rogel Sánchez yelken Erkekler Laser

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Otero, David de Diego (6 Haziran 2013). "175 deportistas españoles estarán en los Juegos Mediterráneos 2013" (İspanyolca). Somos Olimpicos. 4 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://www.webcitation.org/6HrjESbTx. Erişim tarihi: 4 Temmuz 2013.