2007 Dünya Halter Şampiyonası - Erkekler + 105 kg

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Erkekler +105 kg yarışmaları 25-26 Eylül tarihlerinde yapılmıştır.

Madalyalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Müsabaka Altın Gümüş Bronz
Toplam LetonyaViktors Ščerbatihs 442 kg RusyaEvgeny Chigishev 441 kg KatarJaber Saeed Salem 435 kg
Koparma LetonyaViktors Ščerbatihs 202 kg RusyaEvgeny Chigishev 201 kg BulgaristanVelichko Cholakov 201 kg
Silkme RusyaEvgeny Chigishev 240 kg KatarJaber Saeed Salem 240 kg LetonyaViktors Ščerbatihs 240 kg

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Koparma[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke B.ağırlık (kg) 1 2 3
1 Viktors Ščerbatihs  Letonya 141.53 197 197 202
2 Evgeny Chigishev  Rusya 123.77 201 206 206
3 Velichko Cholakov  Bulgaristan 165.38 192 198 201
4 Jaber Saeed Salem  Katar 124.60 195 195 200
5 Dimitrios Papageridis  Yunanistan 136.58 190 195 198
6 Artem Udachyn  Ukrayna 148.77 195 200 200
7 Gregorz Kleszcz  Polonya 128.70 185 190 190
8 Ihor Shymechko  Ukrayna 127.76 181 186 190
9 Mohammad Salehi  İran 134.51 175 183 190
10 Mohamed Ehssan  Mısır 147.74 175 183 190
11 Casey Burgener Amerika Birleşik Devletleri ABD 122.29 170 177 182
12 Almir Velagic  Almanya 130.34 176 176 180
13 Rashid Sharifi Sadeh  İran 139.31 180 188 188
14 Jeon Sangguen  Güney Kore 157.14 180 180 190
15 Haider Al-Ibadi  Irak 135.12 170 177 177
16 Ruben Aleksanyan  Ermenistan 128.41 165 170 175
17 Peter Nagy  Macaristan 133.30 162 170 173
18 Zachary Schluender Amerika Birleşik Devletleri ABD 121.62 160 165 170
19 Itte Detenamo  Nauru 148.61 160 165 170
20 Petr Sobotka  Çek Cumhuriyeti 152.38 166 170 170
21 Antti Everi  Finlandiya 130.12 167 167 167
22 Mohamed Ali  Suriye 112.89 160 160 165
23 Sarabjit  Hindistan 137.48 155 160 165
24 Kazuomi Ota  Japonya 144.35 160 160 165
25 Petr Hejda  Çek Cumhuriyeti 122.10 163 168 168
26 Joel Morales  Venezuela 118.84 153 158 160
27 Andrey Martemyanov  Özbekistan 146.32 150 160 160
28 Chen Shih-Chieh Çin Cumhuriyeti Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 114.31 145 152 152
29 Dovran Orazdurdyyev  Türkmenistan 106.91 150 150 150
30 Andrea Rovatti  İtalya 11.14 145 145 150
31 Michal Pokusa  Slovakya 120.90 145 150 156
32 Dedi Apriyanto Endonezya Endonezya 145.50 145 145 150
33 Huang Te-Feng Çin Cumhuriyeti Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 113.49 145 152 152
34 Samuel Pera  Cook Adaları 113.81 140 145 150
35 Ondrej Kruzel  Slovakya 118.74 145 145 152
36 Khalid Abdulla Alshammari  Katar 145.81 130 135 140
37 William Ainslie  Güney Afrika 125.77 135 135 140
38 Pham Van Cuong  Vietnam 112.26 110 115 115
39 Mahmud Feroz  Bangladeş 123.21 110 110 115

Silkme[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke B.ağırlık (kg) 1 2 3
1 Evgeny Chigishev  Rusya 123.77 240 250 250
2 Jaber Saeed Salem  Katar 124.60 231 240 243
3 Viktors Ščerbatihs  Letonya 141.53 240 247 -
4 Velichko Cholakov  Bulgaristan 165.35 225 234 237
5 Artem Udachyn  Ukrayna 148.77 232 241 241
6 Dimitrios Papageridis  Yunanistan 136.58 225 231 231
7 Gregorz Kleszcz  Polonya 128.70 230 237 238
8 Rashid Sharifi Sadeh  İran 139.31 220 230 235
9 Mohammad Salehi  İran 134.51 215 225 231
10 Mohamed Ehssan  Mısır 147.74 225 233 235
11 Ruben Aleksanyan  Ermenistan 128.41 207 218 220
12 Casey Burgener Amerika Birleşik Devletleri ABD 122.29 210 218 225
13 Almir Velagic  Almanya 130.34 217 217 223
14 Mohamed Ali  Suriye 112.89 211 220 220
15 Igor Shymechko  Ukrayna 127.76 210 210 215
16 Joel Morales  Venezuela 118.84 207 210 210
17 Andrey Martemyanov  Özbekistan 146.32 205 206 207
18 Sarabjit  Hindistan 137.48 195 195 206
19 Petr Hejda  Çek Cumhuriyeti 122.10 205 210 211
20 Antii Everi  Finlandiya 130.12 195 204 204
21 Petr Sobotka  Çek Cumhuriyeti 152.38 204 209 210
22 Zachary Schluender Amerika Birleşik Devletleri ABD 121.62 195 200 206
23 Kazuomi Ota  Japonya 144.35 190 200 204
24 Itte Detenamo  Nauru 148.61 200 200 205
25 Chen Shih-Chieh Çin Cumhuriyeti Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 114.31 185 191 191
26 Huang Te-Feng Çin Cumhuriyeti Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 113.49 180 190 195
27 Ondrej Kruzel  Slovakya 118.74 177 182 187
28 Michal Pokusa  Slovakya 120.90 180 186 190
29 Dovran Orazdurdyyev  Türkmenistan 106.91 185 190 190
30 Andrea Rovatti  İtalya 11.14 177 185 190
31 Samuel Pera  Cook Adaları 113.81 170 180 185
32 Dedi Apriyanto Endonezya Endonezya 145.50 185 191 191
33 Khalid Abdulla Alshammari  Katar 145.81 170 180 -
34 William Ainslie  Güney Afrika 125.77 170 175 175
35 Mahmud Feroz  Bangladeş 123.21 135 145 151
36 Pham Van Cuong  Vietnam 112.26 140 145 145
- Haider Al-Ibadi  Irak 135.12 200 205 205
- Peter Nagy  Macaristan 133.30 198 198 198
- Jeon Sangguen  Güney Kore 157.14 241 241 250

Toplam[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke B.ağırlık (kg) Koparma (kg) Silkme (kg) Toplam (kg)
1 Viktors Ščerbatihs  Letonya 141.53 202 240 442
2 Evgeny Chigishev  Rusya 123.77 201 240 441
3 Jaber Saeed Salem  Katar 124.60 195 240 435
4 Velichko Cholakov  Bulgaristan 165.35 201 234 435
5 Artem Udachyn  Ukrayna 148.77 195 232 427
6 Dimitrios Papageridis  Yunanistan 136.58 195 231 426
7 Gregorz Kleszcz  Polonya 128.70 190 230 420
8 Rashid Sharifi Sadeh  İran 139.31 180 230 410
9 Mohammad Salehi  İran 134.51 183 225 408
10 Mohamed Ehssan  Mısır 147.74 183 225 408
11 Casey Burgener Amerika Birleşik Devletleri ABD 122.29 182 218 400
12 Almir Velagic  Almanya 130.34 180 217 397
13 Igor Shymechko  Ukrayna 127.76 186 210 396
14 Ruben Aleksanyan  Ermenistan 128.41 175 220 395
15 Mohamed Ali  Suriye 112.89 165 211 376
16 Petr Sobotka  Çek Cumhuriyeti 152.38 170 204 374
17 Antii Everi  Finlandiya 130.12 167 204 371
18 Sarabjit  Hindistan 137.48 165 206 371
19 Zachary Schluender Amerika Birleşik Devletleri ABD 121.62 170 200 370
20 Itte Detenamo  Nauru 148.61 170 200 370
21 Petr Hejda  Çek Cumhuriyeti 122.10 163 205 368
22 Joel Morales  Venezuela 118.84 160 207 367
23 Andrey Martemyanov  Özbekistan 146.32 160 207 367
24 Kazuomi Ota  Japonya 144.35 165 200 365
25 Chen Shih-Chieh Çin Cumhuriyeti Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 114.31 152 191 343
26 Michal Pokusa  Slovakya 120.90 150 186 336
27 Dovran Orazdurdyyev  Türkmenistan 106.91 150 185 335
28 Andrea Rovatti  İtalya 11.14 150 185 335
29 Huang Te-Feng Çin Cumhuriyeti Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 113.49 145 190 335
30 Dedi Apriyanto Endonezya Endonezya 145.50 150 185 335
31 Ondrej Kruzel  Slovakya 118.74 145 187 332
32 Samuel Pera  Cook Adaları 113.81 145 185 330
33 Khalid Abdulla Alshammari  Katar 145.81 140 180 320
34 William Ainslie  Güney Afrika 125.77 135 170 305
35 Mahmud Feroz  Bangladeş 123.21 115 145 260
36 Pham Van Cuong  Vietnam 112.26 115 140 255
- Haider Al-Ibadi  Irak 135.12 170 - -
- Peter Nagy  Macaristan 133.30 173 - -
- Jeon Sangguen  Güney Kore 157.14 180 - -