2006 Dünya Basketbol Şampiyonası kadroları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

2006 Dünya Basketbol Şampiyonası kadroları. 24 ülkenin 12 oyuncu ile katıldığı turnuvada toplam 288 basketbolcu görev aldı.

A Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Arjantin Arjantin[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör : Sergio Hernández

# Mev İsim Yıl Takım
4 Pivot Luis Scola 1980 İspanya TAU Cerámica
5 Oyun kurucu Manu Ginóbili 1977 Amerika Birleşik Devletleri San Antonio Spurs
6 Oyun kurucu Pepe Sánchez 1977 İspanya Unicaja Málaga
7 Pivot Fabricio Oberto 1975 Amerika Birleşik Devletleri San Antonio Spurs
8 Forvet Wálter Herrmann 1980 Amerika Birleşik Devletleri Charlotte Bobcats
9 Forvet Gabriel Fernández 1976 İtalya Whirlpool Varese
10 Oyun kurucu Carlos Delfino 1982 Amerika Birleşik Devletleri Detroit Pistons
11 Oyun kurucu Pablo Prigioni 1977 İspanya TAU Cerámica
12 Forvet Leonardo Gutiérrez 1978 Arjantin Boca Juniors
13 Forvet Andrés Nocioni 1979 Amerika Birleşik Devletleri Chicago Bulls
14 Oyun kurucu Daniel Farabello 1976 İtalya Whirlpool Varese
15 Pivot Rubén Wolkowyski 1973 Rusya Khimki

Fransa Fransa[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Claude Bergeaud

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Joseph Gomis 1978 İspanya Grupo Capitol Valladolid
5 Forvet Mickaël Gelabale 1983 Amerika Birleşik Devletleri Seattle SuperSonics
6 Oyun kurucu Aymeric Jeanneau 1978 Fransa Cholet
7 Forvet Laurent Foirest 1973 Fransa ASVEL Villeurbanne
8 Oyun kurucu Mickaël Piétrus 1982 Amerika Birleşik Devletleri Golden State Warriors
9 Forvet Mamoutou Diarra 1980 Fransa Chalons-sur-Sâone
10 Oyun kurucu Yannick Bokolo 1985 Fransa Le Mans
11 Forvet Florent Piétrus 1981 İspanya Unicaja Málaga
12 Pivot Johan Petro 1986 Amerika Birleşik Devletleri Seattle SuperSonics
13 Forvet Boris Diaw 1982 Amerika Birleşik Devletleri Phoenix Suns
14 Forvet Ronny Turiaf 1983 Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles Lakers
15 Pivot Frédéric Weis 1977 İspanya Lagun Aro Bilbao

Not: Diarra, açıklamadan 24 saat önce parmağı kırılan Tony Parker ile yer değiştirmiştir.

Lübnan Lübnan[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Paul Coughter

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Jean Abdel-Nour 1983 Lübnan Blue Stars
5 Pivot Hussein Tawbe 1982 Lübnan Al-Riyadhi
6 Oyun kurucu Ali Mahmoud 1983 Lübnan Al-Riyadhi
7 Oyun kurucu Rony Fahed 1981 Lübnan Blue Stars
8 Oyun kurucu Omar El Turk 1981 Lübnan Al-Riyadhi
9 Forvet Brian Beshara 1977 Lübnan Blue Stars
10 Forvet Bassem Balaa 1981 Lübnan Club Sagesse
11 Pivot Joseph Vogel 1973 Lübnan Al-Riyadhi
12 Forvet Ali Fakhreddine 1983 Lübnan Al-Riyadhi
13 Forvet Sabah Khoury 1982 Lübnan Champville
14 Pivot Roy Samaha 1984 Lübnan Blue Stars
15 Forvet Fadi El Khatib 1979 Lübnan Club Sagesse

Nijerya Nijerya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Sanni Ahmed

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Josh Akognon 1986 Amerika Birleşik Devletleri Washington State University
5 Forvet Ime Udoka 1977 Amerika Birleşik Devletleri New York Knicks
6 Oyun kurucu Ebi Ere 1981 Belçika Liège
7 Forvet Derrick Obahosan 1981 Fransa Hyéres-Toulon
8 Oyun kurucu Chamberlain Oguchi 1986 Amerika Birleşik Devletleri University of Oregon
9 Forvet Gabe Mouneke 1978 Türkiye Pınar Karşıyaka
10 Oyun kurucu Jeff Varem 1983 Fransa Pau Orthez
11 Forvet Tunji Awojobi 1973 İsrail Hapoel Jerusalem
12 Pivot Julius Nwosu 1971 Romanya CSU Asesoft Ploiesti
13 Forvet Aloysius Anagonye 1981 İspanya Joventut Badalona
14 Forvet Ekene Ibekwe 1985 Amerika Birleşik Devletleri University of Maryland
15 Pivot Ikenne Nwankwo 1973 Portekiz Madeira

Sırbistan Sırbistan Karadağ[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Dragan Šakota

# Mev İsim Yıl Takım
4 Pivot Darko Miličić 1985 Amerika Birleşik Devletleri Orlando Magic
5 Pivot Mile Ilić 1984 Amerika Birleşik Devletleri New Jersey Nets
6 Pivot Kosta Perović 1985 İspanya Partizan
7 Pivot Miroslav Raičević 1981 Rusya Dynamo Moscow
8 Pivot Goran Nikolić 1976 İspanya MMT Estudiantes
9 Forvet Ognjen Aškrabić 1979 Rusya Dynamo St. Petersburg
10 Forvet Branko Jorović 1981 İspanya Akasvayu Girona
11 Oyun kurucu Igor Rakočević 1978 İspanya TAU Cerámica
12 Oyun kurucu Uroš Tripković 1986 Sırbistan Partizan
13 Oyun kurucu Vule Avdalović 1981 İspanya Pamesa Valencia
14 Oyun kurucu Bojan Popović 1983 Rusya Dynamo Moscow
15 Oyun kurucu Marko Marinović 1983 İspanya Akasvayu Girona

Venezuela Venezuela[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Néstor Salazar

# Mev İsim Yıl Takım
4 Forvet Víctor David Díaz 1968 Venezuela Cocodrilos de Caracas
5 Pivot Pablo Machado 1977 Venezuela Guaros de Lara
6 Oyun kurucu Ernesto Mijares 1976 Venezuela Marinos de Anzoategui
7 Pivot Richard Lugo 1973 Venezuela Trotamundos de Carabobo
8 Forvet Tomás Aguilera 1977 Venezuela Trotamundos de Carabobo
9 Forvet Óscar Torres 1976 Rusya CSKA Moscow
10 Oyun kurucu Carlos Cedeño 1985 Venezuela Guaiaqueries de Margarita
11 Pivot Miguel Ángel Marriaga 1984 Venezuela Gaiteros de Zulia
12 Forvet Gregory Vallenilla 1980 Venezuela Guaiaqueries de Margarita
13 Forvet Alejandro Barrios 1979 Venezuela Trotamundos de Carabobo
14 Pivot Herbert Bayona 1978 Venezuela Guaiaqueries de Margarita
15 Forvet Carlos Morris 1975 Venezuela Gatos de Monaga

B Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Angola Angola[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrnör: Antonio Carvalho

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Olimpio Cipriano 1982 Angola Primeiro de Agosto
5 Oyun kurucu Armando Costa 1983 Angola Primeiro de Agosto
6 Oyun kurucu Carlos Morais 1985 Angola Petro Atlético
7 Oyun kurucu Milton Barros 1984 Angola Petro Atlético
8 Oyun kurucu Luis Costa 1978 Angola Petro Atlético
9 Forvet Victor De Carvalho 1969 Angola Petro Atlético
10 Forvet Joaquim Gomes 1980 Hollanda Eiffel Towers Den Bosch
11 Forvet Emanuel Neto 1984 Angola Atlético Aviação
12 Pivot Abdel Bouckar 1980 Angola Primeiro de Agosto
13 Oyun kurucu Carlos Almeida 1976 Angola Primeiro de Agosto
14 Oyun kurucu Miguel Lutonda 1971 Angola Primeiro de Agosto
15 Pivot Eduardo Mingas 1979 Angola Petro Atlético

Almanya Almanya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Dirk Bauermann

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Mithat Demirel 1978 Türkiye Beşiktaş
5 Forvet Ademola Okulaja 1975 Rusya Khimki
6 Forvet Sven Schultze 1978 İtalya Armani Jeans Milano
7 Forvet Robert Garrett 1977 Almanya GHP Bamberg
8 Pivot Jan-Hendrik Jagla 1981 Almanya ALBA Berlin
9 Oyun kurucu Steffen Hamann 1977 Almanya GHP Bamberg
10 Oyun kurucu Demond Greene 1979 Almanya ALBA Berlin
11 Oyun kurucu Pascal Roller 1976 Almanya Deutsche Bank Skyliners
12 Oyun kurucu Johannes Herber 1983 Almanya ALBA Berlin
13 Pivot Patrick Femerling 1975 İspanya Caja San Fernando
14 Forvet Dirk Nowitzki 1978 Amerika Birleşik Devletleri Dallas Mavericks
15 Forvet Guido Grünheid 1982 Almanya RheinEnergie Köln

Japonya Japonya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Željko Pavličević

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Takuya Kawamura 1986 Japonya OSG Phoenix
5 Pivot Daiji Yamada 1981 Japonya Toyota Alvark
6 Forvet Ryota Sakurai 1983 Japonya Toyota Alvark
7 Oyun kurucu Kei Igarashi 1980 Japonya Hitachi Sunrockers
8 Oyun kurucu Shinsuke Kashiwagi 1981 Japonya Aishin Sea Horses
9 Oyun kurucu Takehiko Orimo 1970 Japonya Toyota Alvark
10 Forvet Kousuke Takeuchi 1985 Japonya Keio University
11 Forvet Tomoo Amino 1980 Japonya Aishin Sea Horses
12 Oyun kurucu Takahiro Setsumasa 1972 Japonya Toshiba Brave
13 Forvet Satoru Furuta 1971 Japonya Toyota Alvark
14 Forvet Shunsuke Ito 1979 Japonya Toshiba Brave
15 Pivot Joji Takeuchi 1985 Japonya Tokai University

Yeni Zelanda Yeni Zelanda[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Tab Baldwin

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Mark Dickel 1976 Rusya Lokomotiv Rostov
5 Oyun kurucu Aaron Olson 1978 Yeni Zelanda New Zealand Breakers
6 Oyun kurucu Kirk Penney 1980 İsrail Maccabi Tel Aviv
7 Oyun kurucu Paul Henare 1979 Yeni Zelanda New Zealand Breakers
8 Oyun kurucu Phil Jones 1974 İtalya Vertical Vision Cantù
9 Forvet Mika Vukona 1982 Yeni Zelanda Nelson Giants
10 Oyun kurucu Dillon Boucher 1975 Avustralya Brisbane Bullets
11 Forvet Pero Cameron 1974 Türkiye Bandırma Banvitspor
12 Oyun kurucu Paora Winitana 1976 Yeni Zelanda G&H Hawks
13 Forvet Casey Frank 1977 Yeni Zelanda Auckland Stars
14 Pivot Craig Bradshaw 1983 Amerika Birleşik Devletleri Winthrop University
15 Pivot Tony Rampton 1976 Avustralya Wollongong Hawks

NB: Dickel'in Temmuz ayında Avustralya'ya karşı oynadığı maçta doping kabul edilen bir ilacı almış olduğu tespit edildiği için, akıya alınabilir ve yerine Ben Hill oynatılabilir.

Panama Panama[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Guillermo Vecchio

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Jair Peralta 1976 Venezuela Panteras de Miranda
5 Pivot Jamaal Levy 1983 Uruguay Atlético Bigua
6 Oyun kurucu Maximiliano Gómez 1975 Panama Los Toros del Chorrillo
7 Forvet Dionisio Gómez 1980 Arjantin Central Entrerriano
8 Oyun kurucu Michael Hicks 1976 Panama Canguros Parque Lefevre
9 Forvet Antonio García 1976 Panama Los Toros del Chorrillo
10 Forvet Jaime Lloreda 1980 Suudi Arabistan Al-Ittihad
11 Pivot Eric Cárdenas 1973 Uruguay Defensor
12 Oyun kurucu Rubén Douglas 1979 İspanya Pamesa Valencia
13 Pivot Rubén Garcés 1973 İspanya Pamesa Valencia
14 Oyun kurucu Ed Cota 1976 İsrail Hapoel Jerusalem
15 Pivot Kevin Daley 1976 Amerika Birleşik Devletleri Harlem Globetrotters

İspanya İspanya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Pepu Hernández

# Mev İsim Yıl Takım
4 Pivot Pau Gasol 1980 Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles Lakers
5 Oyun kurucu Rudy Fernández 1985 İspanya Joventut Badalona
6 Oyun kurucu Carlos Cabezas 1980 İspanya Unicaja Málaga
7 Oyun kurucu Juan Carlos Navarro 1980 İspanya FC Barcelona
8 Forvet José Manuel Calderón 1981 Kanada Toronto Raptors
9 Pivot Felipe Reyes 1980 İspanya Real Madrid
10 Forvet Carlos Jiménez 1976 İspanya Unicaja Málaga
11 Oyun kurucu Sergio Rodríguez 1986 Amerika Birleşik Devletleri Portland Trail Blazers
12 Oyun kurucu Berni Rodríguez 1980 İspanya Unicaja Málaga
13 Pivot Marc Gasol 1985 İspanya Akasvayu Girona
14 Forvet Alex Mumbrú 1979 İspanya Real Madrid
15 Forvet Jorge Garbajosa 1977 Kanada Toronto Raptors

C Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Avustralya Avustralya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Brian Goorjian

# Mev İsim Yıl Takım
4 Forvet David Barlow 1983 Avustralya Sydney Kings
5 Pivot Andrew Bogut 1984 Amerika Birleşik Devletleri Milwaukee Bucks
6 Oyun kurucu Aaron Bruce 1984 Amerika Birleşik Devletleri Baylor University
7 Forvet CJ Bruton 1978 Avustralya Brisbane Bullets
8 Pivot Wade Helliwell 1979 İtalya Lottomatica Roma
9 Pivot Russell Hinder 1975 Avustralya Sydney Kings
10 Oyun kurucu Luke Kendall 1978 Avustralya Sydney Kings
11 Forvet Daniel Kickert 1983 Amerika Birleşik Devletleri Saint Mary's College
12 Forvet Sam Mackinnon 1976 Avustralya Brisbane Bullets
13 Forvet Brad Newley 1982 Avustralya Townsville Crocodiles
14 Forvet Jason Smith 1974 Avustralya Sydney Kings
15 Forvet Mark Worthington 1983 Avustralya Sydney Kings

Brezilya Brezilya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Lula Ferreira

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Marcelo Machado 1975 Litvanya Žalgiris Kaunas
5 Oyun kurucu Nezinho dos Santos 1985 Brezilya COC Ribeirao Preto
6 Forvet Murilo Becker 1983 Brezilya Franca
7 Pivot Estevam Ferreira 1978 Brezilya Unitri Uberlândia
8 Oyun kurucu Leandro Barbosa 1982 Amerika Birleşik Devletleri Phoenix Suns
9 Oyun kurucu Marcelinho Huertas 1983 İspanya Joventut Badalona
10 Oyun kurucu Alex Garcia 1980 Brezilya COC Ribeirao Preto
11 Forvet Anderson Varejão 1982 Amerika Birleşik Devletleri Cleveland Cavaliers
12 Forvet Guilherme Giovannoni 1980 Ukrayna BC Kyiv
13 Pivot Caio Torres 1987 İspanya MMT Estudiantes
14 Pivot Andre Bambú 1979 Brezilya Joinville
15 Pivot Tiago Splitter 1985 İspanya TAU Cerámica

Yunanistan Yunanistan[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Panagiotis Giannakis

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Theodoros Papaloukas 1977 Rusya CSKA Moscow
5 Oyun kurucu Vassilis Spanoulis 1982 Amerika Birleşik Devletleri Houston Rockets
6 Oyun kurucu Nikos Zisis 1983 İtalya Benetton Treviso
7 Pivot Sofoklis Schortsanitis 1985 Yunanistan Olympiacos
8 Forvet Panagiotis Vasilopoulos 1984 Yunanistan Olympiacos
9 Forvet Antonis Fotsis 1981 Rusya Dynamo Moscowczcsad
10 Oyun kurucu Nikos Hatzivrettas 1977 Yunanistan Panathinaikos
11 Forvet Dimos Dikoudis 1977 İspanya Pamesa Valencia
12 Forvet Kostas Tsartsaris 1979 Yunanistan Panathinaikos
13 Oyun kurucu Dimitris Diamantidis 1980 Yunanistan Panathinaikos
14 Pivot Lazaros Papadopoulos 1980 Rusya Dynamo Moscow
15 Forvet Michalis Kakiouzis 1976 İspanya FC Barcelona

Litvanya Litvanya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Antanas Sireika

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Tomas Delininkaitis 1982 Litvanya Lietuvos Rytas
5 Forvet Mindaugas Žukauskas 1975 İtalya Scavolini Pesaro
6 Oyun kurucu Arvydas Macijauskas 1980 Yunanistan Olympiacos
7 Forvet Darjuš Lavrinovič 1979 Rusya Unics Kazan
8 Oyun kurucu Giedrius Gustas 1980 Rusya Dynamo Moscow
9 Forvet Darius Songaila 1978 Amerika Birleşik Devletleri Washington Wizards
10 Oyun kurucu Mantas Kalnietis 1986 Litvanya Žalgiris Kaunas
11 Forvet Linas Kleiza 1985 Amerika Birleşik Devletleri Denver Nuggets
12 Pivot Kšyštof Lavrinovič 1979 Rusya Unics Kazan
13 Oyun kurucu Simas Jasaitis 1982 İsrail Maccabi Tel Aviv
14 Forvet Paulius Jankūnas 1984 Litvanya Žalgiris Kaunas
15 Pivot Robertas Javtokas 1980 Yunanistan Panathinaikos

Katar Katar[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Joseph Stiebing

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Khalid Al Nasr 1980 Katar Al Arabi
5 Oyun kurucu Malek Saleem 1985 Katar Al Rayyan
6 Oyun kurucu Saad Abdulraham Ali 1985 Katar As Saad
7 Oyun kurucu Daoud Musa 1982 Katar Qatar Club
8 Forvet Khaled Suleyman 1987 Katar As Saad
9 Forvet Ali Turki 1982 Katar Al Jaysh
10 Forvet Baker Ahmad Mohammed 1986 Katar Al Rayyan
11 Forvet Erfan Ali Saeed 1983 Katar Al Rayyan
12 Pivot Mohammed Saleem Abdulla 1979 Katar Al Rayyan
13 Forvet Hammam Ismail 1983 Amerika Birleşik Devletleri Denver Nuggets
14 Pivot Hashem Zaidan 1980 Katar Al Alhi
15 Pivot Omer Abgader Salem 1983 Katar Al Rayyan

Türkiye Türkiye[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Bogdan Tanjević

# Poz İsim Yıl Takım
5 Pivot Kerem Gönlüm 1977 Türkiye Efes Pilsen
6 Oyun kurucu Ender Arslan 1983 Türkiye Efes Pilsen
7 Forvet İbrahim Kutluay 1974 Türkiye Fenerbahçe Ülkerspor
8 Oyun kurucu Hakan Demirel 1986 Türkiye Fenerbahçe Ülkerspor
9 Pivot Semih Erden 1986 Türkiye Fenerbahçe Ülkerspor
10 Oyun kurucu Serkan Erdoğan 1978 İspanya TAU Cerámica
11 Pivot Kaya Peker 1980 İspanya TAU Cerámica
12 Pivot Fatih Solak 1980 Türkiye Galatasaray Cafe Crown
13 Oyun kurucu Engin Atsür 1984 Amerika Birleşik Devletleri North Carolina State University
14 Forvet Ersan Ilyasova 1987 Amerika Birleşik Devletleri Milwaukee Bucks
15 Oyun kurucu Cenk Akyol 1987 Türkiye Efes Pilsen

D Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Çin Halk Cumhuriyeti Çin[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Jonas Kazlauskas

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Chen Jianghua 1989 Çin Halk Cumhuriyeti Guangdong Southern Tigers
5 Oyun kurucu Liu Wei 1980 Amerika Birleşik Devletleri Sacramento Kings
6 Oyun kurucu Zhang Qingpeng 1985 Çin Halk Cumhuriyeti Liaoning Hunters
7 Forvet Wang Shipeng 1983 Çin Halk Cumhuriyeti Guangdong Southern Tigers
8 Forvet Zhu Fangyu 1983 Çin Halk Cumhuriyeti Guangdong Southern Tigers
9 Oyun kurucu Sun Yue 1985 Çin Halk Cumhuriyeti Beijing Aoshen Olympians
10 Pivot Zhang Songtao 1985 Çin Halk Cumhuriyeti Beijing Aoshen Olympians
11 Pivot Yi Jianlian 1987 Çin Halk Cumhuriyeti Guangdong Southern Tigers
12 Pivot Mo Ke 1982 Çin Halk Cumhuriyeti Bayi Rockets
13 Pivot Yao Ming 1980 Amerika Birleşik Devletleri Houston Rockets
14 Pivot Wang Zhizhi 1979 Çin Halk Cumhuriyeti Bayi Rockets
15 Forvet Du Feng 1981 Çin Halk Cumhuriyeti Guangdong Southern Tigers

İtalya İtalya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Carlo Recalcati

# Mev İsim Yıl Takım
4 Oyun kurucu Fabio Di Bella 1978 İtalya VidiVici Bologna
5 Oyun kurucu Gianluca Basile 1975 İspanya FC Barcelona
6 Forvet Stefano Mancinelli 1983 İtalya Climamio Bologna
7 Oyun kurucu Matteo Soragna 1975 İtalya Benetton Treviso
8 Pivot Denis Marconato 1975 İspanya FC Barcelona
9 Oyun kurucu Marco Belinelli 1986 İtalya Climamio Bologna
10 Oyun kurucu Andrea Pecile 1980 İtalya Montepaschi Siena
11 Forvet Andrea Michelori 1978 İtalya Vertical Vision Cantù
12 Forvet Mason Rocca 1977 İtalya Carpisa Napoli
13 Oyun kurucu Marco Mordente 1979 İtalya Benetton Treviso
14 Pivot Luca Garri 1982 İtalya Lottomatica Roma
15 Forvet Angelo Gigli 1983 İtalya Benetton Treviso

Porto Riko Porto Riko[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Julio Toro

# Mev Name Year Team
5 Forvet Angelo Reyes 1982 Porto Riko Criollos de Caguas
6 Oyun kurucu Roberto Hatton 1977 Porto Riko Ponce Lions
7 Oyun kurucu Carlos Arroyo 1979 Amerika Birleşik Devletleri Orlando Magic
8 Oyun kurucu Rick Apodaca 1980 Polonya Polpak Świecie
9 Oyun kurucu Christian Dalmau 1975 Polonya Prokom Trefl Sopot
10 Oyun kurucu Larry Ayuso 1977 Porto Riko Arecibo Captains
11 Forvet Antonio Latimer 1978 Porto Riko San German Atlethics
12 Oyun kurucu Filiberto Rivera 1982 Porto Riko Criollos de Caguas
13 Pivot Manuel Narvaez 1981 Porto Riko Ponce Lions
14 Forvet Carmelo Antrone Lee 1977 Porto Riko Guaynabo Conquistadores
15 Pivot Daniel Santiago 1976 İspanya Unicaja Málaga

Senegal Senegal[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Moustapha Gaye

# Mev İsim Yıl Takım
4 Pivot Makthar N'Diaye 1972 Fransa Levallois
5 Oyun kurucu El Kabir Pene 1984 Fransa Auvergne
6 Oyun kurucu Pape Ibrahim Faye 1980 Katar Al Rayyan
7 Oyun kurucu Babacar Cissé 1976 Fransa Le Havre
8 Forvet Sitapha Savané 1978 İspanya Gran Canaria Grupo Dunas
9 Forvet Maleye N'Doye 1980 Fransa Dijon
10 Oyun kurucu Mamadou Diouf 1983 Japonya Sendai 89ers
11 Forvet Souleymane Aw 1981 Senegal ASCC BOPP
12 Forvet Moustapha Niang 1977 Fransa Chorale Roanne
13 Pivot Mamadou N'Diaye 1975 Yunanistan PAOK
14 Pivot Ndongo N'Diaye 1977 Angola Primeiro de Agosto
15 Forvet Malick Badiane 1984 Almanya Deutsche Bank Skyliners

Slovenya Slovenya[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Ales Pipan

# Mev İsim Yıl Takım
4 Forvet Goran Jurak 1977 İtalya Vertical Vision Cantù
5 Oyun kurucu Jaka Lakovič 1978 İspanya FC Barcelona
6 Oyun kurucu Sašo Ožbolt 1981 Slovenya Olimpija Ljubljana
7 Oyun kurucu Sani Bečirovič 1981 İtalya Climamio Bologna
8 Pivot Radoslav Nesterović 1976 Kanada Toronto Raptors
9 Oyun kurucu Beno Udrih 1982 Amerika Birleşik Devletleri San Antonio Spurs
10 Forvet Boštjan Nachbar 1981 Amerika Birleşik Devletleri New Jersey Nets
11 Oyun kurucu Goran Dragic 1986 Slovenya Slovan Ljubljana
12 Oyun kurucu Marko Milič 1977 Slovenya Olimpija Ljubljana
13 Forvet Željko Zagorac 1981 Slovenya Domžale
14 Pivot Uroš Slokar 1983 Kanada Toronto Raptors
15 Pivot Primož Brezec 1979 Flag of the United States.svg Charlotte Bobcats

Amerika Birleşik Devletleri ABD[değiştir | kaynağı değiştir]

Başantrenör: Mike Krzyzewski

# Mev İsim Yıl Takım
4 Forvet Joe Johnson 1981 Amerika Birleşik Devletleri Atlanta Hawks
5 Oyun kurucu Kirk Hinrich 1981 Amerika Birleşik Devletleri Chicago Bulls
6 Oyun kurucu LeBron James 1984 Amerika Birleşik Devletleri Cleveland Cavaliers
7 Forvet Antawn Jamison 1976 Amerika Birleşik Devletleri Washington Wizards
8 Forvet Shane Battier 1978 Amerika Birleşik Devletleri Houston Rockets
9 Oyun kurucu Dwyane Wade 1982 Amerika Birleşik Devletleri Miami Heat
10 Oyun kurucu Chris Paul 1985 Amerika Birleşik Devletleri NO/OKC Hornets
11 Pivot Chris Bosh 1984 Amerika Birleşik Devletleri Toronto Raptors
12 Pivot Dwight Howard 1985 Amerika Birleşik Devletleri Orlando Magic
13 Pivot Brad Miller 1976 Amerika Birleşik Devletleri Sacramento Kings
14 Forvet Elton Brand 1979 Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles Clippers
15 Forvet Carmelo Anthony 1984 Amerika Birleşik Devletleri Denver Nuggets