2005 Orta Amerika ve Karayipler Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

2005 Orta Amerika ve Karayipler Atletizm Şampiyonası Nassau, Bahamalar'da düzenlenmiştir.

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkek yarışmaları[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik 1 Altın 2 Gümüş 3 Bronz Yarışma: Altın: Gümüş: Bronz:
100 metre Darrel Brown
 Trinidad ve Tobago
10.02 Marc Burns
 Trinidad ve Tobago
10.02 Churandy Martina
 Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri
10.1
200 metre Usain Bolt
 Jamaika
20.03 Aaron Armstrong
 Trinidad ve Tobago
20.35 Dominic Demeritte
 Bahamalar
20.47
400 metre Lansford Spence
 Jamaika
45.29 Ato Modibo
 Trinidad ve Tobago
45.46 Chris Brown
 Bahamalar
45.57
800 metre Yeimer López
 Küba
1:47.64 Sherridan Kirk
 Trinidad ve Tobago
1:48.31 Moise Joseph
 Haiti
1:49.60
1500 metre Maury Castillo
 Küba
3:47.89 David Freeman
 Porto Riko
3:48.01 Luis Soto
 Porto Riko
3:52.60
5000 metre Juan Luis Barrios
 Meksika
14:22.57 Juan Carlos Romero
 Meksika
14:36.18 Liván Luque
 Küba
14:38.02
10000 metre Aguelmis Rojas
 Küba
30:14.75 Juan Carlos Romero
 Meksika
30:41.87 Henry Ortíz
 Küba
31:38.63
3000 metre engelli Alex Greaux
 Porto Riko
8:56.15 José Alberto Sánchez
 Küba
9:07.44 Salvador Miranda
 Meksika
9:11.67
110 metre engelli Yoel Hernández
 Küba
13.32 Dayron Robles
 Küba
13.41 Alleyne Lett
 Grenada Grenada
13.49
400 metre engelli Dean Griffiths
 Jamaika
48.99 Yacnier Luis
 Küba
49.12 Lueroy Colquhoun
 Jamaika
49.23
Yüksek atlama Víctor Moya
 Küba
2.26 Lisvany Pérez
 Küba
2.26 Gerardo Martínez
 Meksika
2.23
Sırıkla yüksek atlama Lázaro Borges
 Küba
4.80 Abiexer Vega
 Porto Riko
4.80 Steven Marrero
 Porto Riko
4.40
Uzun atlama Leevan Sands
 Bahamalar
8.13 Osbourne Moxey
 Bahamalar
8.03w Ibrahim Camejo
 Küba
7.88
Üç adım atlama Yoandri Betanzos
 Küba
17.33 Allen Simms
 Porto Riko
17.19 Leevan Sands
 Bahamalar
17.14
Gülle atma Dorian Scott
 Jamaika
20.21 Alexis Paumier
 Küba
19.06 Yoisel Toledo
 Küba
18.28
Disk atma Yunior Lastre
 Küba
60.10 Loy Martínez
 Küba
59.35 Héctor Hurtado
 Venezuela
55.05
Çekiç atma Yosvany Suárez
 Küba
69.47 Erick Jiménez
 Küba
68.42 Santos Vega
 Porto Riko
64.53
Cirit atma Emeterio González
 Küba
76.44 Yudel Moreno
 Küba
73.95 Justin Cummins
 Barbados
61.92
Dekatlon Claston Bernard
 Jamaika
7877 Alberto Juantorena Jr.
 Küba
7672 Alexis Chivás
 Küba
7624
4 x 100 metre bayrak  Trinidad ve Tobago
Darrel Brown,
Aaron Armstrong,
Marc Burns,
Jacey Harper
38.47  Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri 38.92  Bahamalar
Jamial Rolle,
Dominic Demeritte,
Grafton Ifill,
Derrick Atkins
39.08
4 x 400 metre bayrak  Bahamalar
Aaron Cleare,
Andrae Williams,
Nathaniel McKinney,
Chris Brown
3:01.08  Trinidad ve Tobago
Ato Stephens,
Renny Quow,
Sherridan Kirk,
Damion Barry
3:01.43  Küba
William Collazo,
Dayron Martínez,
Glaudel Garzón,
Yeimer López
3:02.33

Bayan yarışmaları[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik 1 Altın 2 Gümüş 3 Bronz Yarışma: Altın: Gümüş: Bronz:
100 metre Chandra Sturrup
 Bahamalar
11.02 Tahesia Harrigan
 Britanya Virjin Adaları Birleşik Krallık Virgin Adaları
11.29 Fana Ashby
 Trinidad ve Tobago
11.40
200 metre Cydonie Mothersille
 Cayman Adaları
22.26 Christine Amertil
 Bahamalar
22.64 Peta-Gaye Dowdie
 Jamaika
22.72
400 metre Tonique Williams-Darling
 Bahamalar
50.97 Tiandra Ponteen
 Saint Kitts ve Nevis Saint Kitts ve Nevis
51.41 Lisvania Grenot
 Küba
51.53
800 metre Neisha Bernard-Thomas
 Grenada Grenada
2:01.07 Aneita Denton
 Jamaika
2:01.66 Yuneisi Santiusti
 Küba
2:02.38
1500 metre Yadira Bataille
 Küba
4:26.43 Ashley Couper
 Bermuda Bermuda
4:26.91 Yanisleidis Castillo
 Küba
4:30.83
5000 metre Yudelkis Martínez
 Küba
17:12.58 Angélica Sánchez
 Meksika
17:15.00 Yanisleidis Castillo
 Küba
17:32.37
10000 metre Yudelkis Martínez
 Küba
34:53.50 Mariela González
 Küba
35:09.62 Angélica Sánchez
 Meksika
36:36.79
3000 metre engelli Mardea Hyman
 Jamaika
9:54.01 Korene Hinds
 Jamaika
9:58.05 sadece 2 atlet yarıştı
100 metre engelli Nadine Faustin
 Haiti
12.83 Andrea Bliss
 Jamaika
12.86 Yahumara Neyra
 Küba
13.09
400 metre engelli Debbie-Ann Parris
 Jamaika
55.26 Andrea Blackett
 Barbados Barbados
56.47 Shevon Stoddart
 Jamaika
56.64
Yüksek atlama Levern Spencer
 Saint Lucia
1.94 Karen Beautle
 Jamaika
Juana Arrendel
 Dominik Cumhuriyeti Dominik Cumhuriyeti
1.85
Uzun atlama Yargelis Savigne
 Küba
6.88 Elva Goulbourne
 Jamaika
6.78 Jackie Edwards
 Bahamalar
6.71
Üç adım atlama Yarianna Martínez
 Küba
14.18 Mabel Gay
 Küba
13.97 Jennifer Arveláez
 Venezuela
13.09
Gülle atma Yumileidi Cumbá
 Küba
18.98 Cleopatra Borel-Brown
 Trinidad ve Tobago
18.05 Kimberli Barrett
 Jamaika
18.03
Disk atma Yarelis Barrios
 Küba
56.59 Lisandra Rodríguez
 Küba
53.07 Chafree Bain
 Bahamalar
47.36
Çekiç atma Candice Scott
 Trinidad ve Tobago
67.44 Yunaika Crawford
 Kolombiya
66.75 Natalie "Nicky" Grant
 Jamaika
61.34
Cirit atma Laverne Eve
 Bahamalar
61.11 Olivia McKoy
 Jamaika
61.10 Nora Bicet
 Küba
59.05
Heptatlon Juana Castillo
 Dominik Cumhuriyeti Dominik Cumhuriyeti
5760 Yasmiani Pedroso
 Küba
5479 Cheilín Povea
 Küba
5285
10000 metre yürüme Cristina López
 El Salvador El Salvador
45:52.32 Evelyn Núñez
 Guatemala
47:23.58 Yarelis Sánchez
 Küba
50:57.73
4 x 100 metre bayrak  Jamaika 43.21  Bahamalar 43.48  Küba 45.07
4 x 400 metre bayrak  Jamaika 3:30.63  Bahamalar 3:33.14  Küba 3:33.85
20 kilometre yürüme Julio Martínez
 Guatemala
1:30:38.07 Gabriel Ortiz
 Meksika
1:32:46.32 Walter Sandoval
 El Salvador El Salvador
1:37:38.64
Sırıkla yüksek atlama Katiuska Pérez
 Küba
4.25 Denisse Orengo
 Porto Riko
4.10 Marjorie Sánchez
 Küba
4.00

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Küba 18 13 17 48
2  Jamaika 9 6 5 20
3  Bahamalar 5 4 6 15
4  Trinidad ve Tobago 3 6 1 10
5  Meksika 1 4 3 8
 Porto Riko 1 4 3 8
7  Guatemala 1 1 0 2
 Dominik Cumhuriyeti 1 1 0 2
9  Grenada Grenada 1 0 1 2
 El Salvador El Salvador 1 0 1 2
 Haiti 1 0 1 2
12  Saint Lucia Saint Lucia 1 0 0 1
 Cayman Adaları 1 0 0 1
14  Barbados Barbados 0 1 1 2
 Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri 0 1 1 2
16  Saint Kitts ve Nevis Saint Kitts ve Nevis 0 1 0 1
 Kolombiya 0 1 0 1
 Britanya Virjin Adaları Birleşik Krallık Virgin Adaları 0 1 0 1
 Bermuda Bermuda 0 1 0 1
20  Venezuela 0 0 2 2

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]