2000 Yaz Olimpiyatları'nda Japonya

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Olimpiyatlarda Japonya
IOC kodu  JPN
NOC Japonya Olimpiyat Komitesi
Resmî site www.joc.or.jp (Japonca)
2000 Yaz Olimpiyatları'nda
Sporcular 28 sporda 273 sporcu
Bayrak taşıyıcısı Kosei Inoue
Madalyalar
Derece: 15
Altın
5
Gümüş
8
Bronz
5
Toplam
18
Olimpiyatlar tarihi (özet)
Yaz Olimpiyatları
1896 • 1900 • 1904 • 1908 • 1912 • 1920 • 1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012
Kış Olimpiyatları
1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014

Japonya, Avustralya'nın başkenti Sidney'de düzenlenen 2000 Yaz Olimpiyatları'na 273 sporcuyla katıldı. 28 farklı sporda mücadele eden sporcular, 5'i altın olmak üzere toplamda 18 madalya kazanmayı başardı. Bu sonuçta Japonya, oyunların madalya sıralamasında 15. sırada yer aldı.

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Madalya Sporcu Spor Etkinlik
11 Altın Takahashi, NaokoNaoko Takahashi Atletizm Kadınlar maraton
11 Altın Nomura, TadahiroTadahiro Nomura Judo Erkekler 60 kg
11 Altın Takimoto, MakotoMakoto Takimoto Judo Erkekler 81 kg
11 Altın Inoue, KoseiKosei Inoue Judo Erkekler 100 kg
11 Altın Tamura, RyokoRyoko Tamura Judo Kadınlar 48 kg
22 Gümüş Shinohara, ShinichiShinichi Shinohara Judo Erkekler +100 kg
22 Gümüş Narazaki, NorikoNoriko Narazaki Judo Erkekler 52 kg
22 Gümüş Utsugi, ReikaReika Utsugi
Miho Yamada
Noriko Yamaji
Haruka Saito
Juri Takayama
Hiroko Tamoto
Mariko Masubuchi
Naomi Matsumoto
Emi Naito
Kazue Ito, Yoshimi Kobayashi
Shiori Koseki
Misako Ando
Yumiko Fujii
Taeko Ishikawa
Softbol Kadınlar
22 Gümüş Nakamura, MaiMai Nakamura Yüzme Kadınlar 100 m sırtüstü
22 Gümüş Tajima, YasukoYasuko Tajima Yüzme Kadınlar 400 m karışık
22 Gümüş Tachibana, MiyaMiya Tachibana
Miho Takeda
Senkronize yüzme Kadınlar düet
22 Gümüş Tatsumi, JuriJuri Tatsumi
Yoko Yoneda
Yuko Yoneda
Rei Jinbo
Ayano Egami
Raika Fujii
Miya Tachibana
Yoko Isoda
Miho Takeda
Senkronize yüzme Kadınlar takım
22 Gümüş Nagata, KatsuhikoKatsuhiko Nagata Güreş Erkekler Grekoromen 69 kg
33 Bronz Kusakabe, KieKie Kusakabe Judo Kadınlar 57 kg
33 Bronz Yamashita, MayumiMayumi Yamashita Judo Kadınlar +78 kg
33 Bronz Nakao, MikiMiki Nakao
Mitică Pricop
Yüzme Kadınlar 200 m sırtüstü
33 Bronz Onishi, JunkoJunko Onishi
Masami Tanaka
Sumika Minamoto
Mai Nakamura
Yüzme Kadınlar 4 x 100 m karışık bayrak yarışı
33 Bronz Okamoto, YorikoYoriko Okamoto Taekwondo Kadınlar 67 kg

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]